Львівщина у вогні
П’ятого липня двоє людей на Львівщині отримали травмування внаслідок пожеж. Цієї доби у нашій області зареєстрували 17 пожеж, орієнтовні збитки становлять 560 тис. грн, еменесники врятували: одну людину, шість будівель, автомобіль та майно на суму 400,5 тис. грн. Про це інформує прес-служба МНС Львівщини. А з початку року на території області зареєстровано 1641 пожежу, на яких виявлено 65 загиблих осіб та 48 травмовано. На пожежах врятовано 133 особи, з них 15 дітей.
Автоперегони на “Високому Замку”
У Львові на “Високому Замку” відбудеться чемпіонат України з гірських перегонів. Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради. Автоперегони “Львівський стандарт” урочисто відкриють 21 липня на Верецькому перевалі, де і відбудеться ІІІ етап чемпіонату. Вперше за 15 років змагання з гірських перегонів відбуватимуться у місті Львові. 22 липня IV етап відбудеться на “Високому Замку”. У фінальній частині змагань візьмуть участь близько 30 екіпажів. Нагадаємо, перший етап відбувся 28 квітня у Закарпатській області на Ужоцькому перевалі, другий етап – 20 травня на перевалі Німчин Чернівецької області.
Грузинські нелегали
Прикордонники Львівського загону, а саме відділу прикордонної служби “Грушів” на околиці села Дрогомишель що на Львівщині затримали чотирьох громадян Грузії, інформує zaxid.net. Як з’ясувалося, чоловіки на територію України прибули через пункти пропуску повітряного сполучення “Донецьк” та “Бориспіль”. Ці чоловіки приїхали у село на таксі, що викликало у місцевого населення осторогу. Люди повідомили прикордонників про появу невідомих осіб у селі. Після співбесіди прикордонникам стало відомо, що громадяни Грузії мали намір незаконно потрапити у Республіку Польща для подальшого працевлаштування.
Бойовий “врожай”
У лісі поблизу м. С.Вишня вилучено та знешкоджено 186 боєприпасів. Ще 3 липня в лісі між с. Бортятино та м. Судова Вишня місцеві мешканці знайшли 50 предметів схожих на артилерійські снаряди. Про це повідомляє прес-служба МНС Львівщини. Так, впродовж 4-5 липня піротехнічною групою 3-го регіонального центру швидкого реагування МНС України вилучено та знешкоджено 186 одиниць боєприпасів часів Великої вітчизняної війни.
Гроші на соціальні допомоги
Цьогоріч 45 тис. львів’ян уже отримали державних соціальних допомог на суму 211 млн грн, повідомляє прес-служба міської ради. За субсидіями звернулося близько 12 тис. сімей, з яких призначено 97% від кількості звернень. Значний відсоток звернень мешканців міста обумовлений заявами на телетюнер.
Форум дітей війни
У Львові 18 липня на пр. Свободи біля пам’ятника Т.Г. Шевченку відбудеться форум, присвячений дню захисту прав громадян, які мають статус дітей війни.
40 тисяч для депутатів
Для службових поїздок депутатів Львівської міськради збільшили суму видатків на 40 тис. грн. Таке рішення вчора, 6 липня, прийняв виконком ЛМР, пише galinfo. Збільшення відбулося за рахунок зменшення видатків передбачених управлінню “Секретаріат ради” на “Програму залучення фахівців, експертів, експертних організацій до розгляду та участі у вирішенні питань, що належать до повноважень міськради”.
Рух вулицею Винниченка перекрили
Щоб уникнути надзвичайних ситуацій, частину вулиці Винниченка, біля приміщення Львівської обласної державної адміністрації, закрили для руху транспорту на час проведення масових заходів. Натомість забезпечений двосторонній рух транспорту Підвальною. Про це повідомляє прес-служба ЛМР. Рух перекрили до окремого розпорядження міського голови Львова Андрія Садового.
Опломбовані МАФи
Залізнична районна адміністрація на вул. Патона опломбує самовільно встановлені МАФи. “Ці МАФи незаконно встановлені та не передбачені перспективною схемою, затвердженою 2008 року. У перспективній схемі поадресно прописані всі МАФи, всі інші функціонують незаконно”, – повідомляють у відділі торгівлі Львівської міської ради. Їх демонтаж відбуватиметься згідно з ухвалою №2685.
Скорочений режим
У зв’язку з відпускним періодом Центр правової інформації та консультації “Юридична служба для львів’ян” у липні працюватиме в скороченому режимі. Черговий юрист буде лише у понеділок (16, 23 та 30 липня) з 10 до 17 години. А з 6 серпня центр повернеться до звичного режиму роботи. Нагадаємо: Центр юридичної консультації працює у 115 кабінеті Львівської міськради.
Довідка працює і після Євро-2012
Жителям і гостям Львова й надалі подають інформаційно-довідкову допомогу за номером +38 032 297 55 55. Інформаційна служба працюватиме для туристів та городян і після Євро-2012. Іноземцям і далі даватимуть інформацію англійською мовою. ЛКМП “Центр розвитку туризму м. Львова” контролюватиме роботу служби та надаватиме необхідну підтримку. За цим номером можна отримати інформацію про зміни графіка руху транспорту, перекриття вулиць, паркування, проведення заходів, отримання медичного обслуговування, допомогу в критичних ситуаціях чи звернутися через цю лінію по допомогу в інші відповідні служби.
Пільговий квиток без захисту
У львівському електротранспорті вже місяць діють квитки нового зразка. Проте захисна голографічна стрічка нанесена лише на загальні квитки – як пояснюють у ЛКП “Львівелектротранс”, їх дуже часто підробляли. Щоб відрізнити квиток від підробки, варто уважно придивитися до проїзного документа: голографічна стрічка має переливатися різними кольорами на світлі та містити чіткі написи: “Україна” або “Захист контролю” чи обидва одночасно. Можливо, при замовленні нової партії на пільгові квитки також нанесуть голографічну стрічку.
Змії покусали двох людей
На Сколівщині у четвер, 5 липня, до районної лікарні привезли двох львів’ян, що потерпіли від укусів змій. Про це інформує прес-служба МНС Львівщини. Стан Олександра П., 1960 року народження та Ірини М., 1996 року народження – середньої тяжкості.
В аеропорту затримали псевдобіженців
У Міжнародному аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького прикордонники затримали двох громадян Афганістану з підробленими проїзними документами біженців для виїзду за кордон. Як інформує zaxid.net, під час оформлення квитків на авіарейс Стамбул – Львів для паспортного контролю вони пред’явили проїзні документи біженців України, в яких були замінені фотокартки та був виявлений ряд інших відмінних від дійсних документів ознак.
Підготував Микола Романишин