Підсвітка для костелу єзуїтів

Завтра відбудеться офіційне відкриття зовнішнього освітлення церкви cвятих Петра і Павла. Грошима допомогли бельгійці  

Завтра відбудеться офіційне відкриття зовнішнього освітлення церкви cвятих Петра і Павла. Грошима допомогли бельгійці  

У неділю, 8 липня, ввечері, на церкву святих Петра і Павла чекає урочисте відкриття зовнішнього декоративного освітлення.  Завдяки співпраці Львівської міської ради, консульства Королівства Бельгія у Західному регіоні України та компанії “САН ІнБев Україна” храм матиме новий вигляд.

Як розповідають організатори, нове сучасне освітлення підкреслить усю могутність та неповторність історичної споруди. Власне бельгійська компанія “САН ІнБев Україна” є фінансовим партнером проведення ілюмінації храму.

Як розповів “Пошті” отець Степан Сус, настоятель згаданої церкви, ідея освітлення гарнізонного костелу належить Ярославові Гарцулі, почесному консулу Королівства Бельгія у Західному регіоні України. “Панові Ярославу дуже сподобався наш храм і він почав мріяти про те, щоби його красу,  зокрема фасадне оздоблення, бачили містяни і туристи не лише вдень, але й уночі”, – каже він. 

ДО ТЕМИ

Нині почесний консул Королівства Бельгія у Західному регіоні України Ярослав Гарцула шукає фінансових партнерів для освітлення каплиці Боїмів. Це дуже важкий проект, в якому віддаватимуть перевагу знову ж таки бельгійським партнерам. 

 

“Цей храм справді заслуговує уваги. Це перша споруда барокового стилю у Львові, яка простояла майже 70 років закритою. У ній майже нічого, крім складу книжок,  не було. Поспілкувавшись з отцем Степаном і міським головою Львова, я запропонував освітлити цей костел, пообіцявши, що знайду спонсора. Дуже хотів, щоб інвестором цього проекту була бельгійська компанія. Так і сталося. Компанія “САН ІнБев Україна” з радістю відгукнулася на цю пропозицію і дала гроші на освітлення храму”, – розповідає “Пошті” Ярослав Гарцула.

Процес монтажу освітлення тривав близько півтора місяця. Храм буде підсвічений зусібіч. “Маємо дві підсвітки: одна змонтована на зовнішніх опорах, друга – на карнизі фасаду. Таким чином одна підсвітка буде використовуватися щовечора, а друга – лише на великі свята”, – зазначає отець Степан. Тим часом, консул Бельгії наголошує на тому, що освітлення костелу єзуїтів буде чи не найкращим у Львові. “Дуже добрий проект підготувала міська рада, який вдало ховає прожектори на будівлі. Окрім того що не видно прожекторів, їхні кріплення не шкодять історичній пам’ятці. Підсвітка буде в м’яких стриманих тонах. Буде добре видно скульптури на костелі, але не побачите прожекторів – це те, чого ми добивалися у цьому проекті”, – каже Ярослав Гарцула. 

ДОВІДКА

Храм святих верховних апостолів Петра і Павла – костел ордену єзуїтів, що на вулиці Театральній, споруджений у 1610 – 1630 рр. архітектором єзуїтського ордену Джакомо Бріано. Це перша пам’ятка барокової архітектури у Львові та одна з перших у Східній Європі. Нині ним опікуються капелани Центру військового капеланства курії Львівської архиєпархії. У храмі добре збережені, за оцінками експертів, дерев’яні скульптури в стилі рококо та  найстаріший у місті орган XVIII століття. 

У недільній святковій програмі з нагоди відкриття освітлення храму візьмуть участь лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка – Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик”, струнний квартет “Viva String Quartet”, відбудеться виступ фаєр-шоу-балету. Крім цього, всіх гостей заходу чекають приємні сюрпризи. Проведуть конкурс художників, які нашвидкуруч малюватимуть костел. 

Нині, зі слів отця Степана, намагаються отримати дозвіл міського управління охорони історичного середовища, щоби провести аварійні роботи на фасаді храму та укріпити ті частини скульптур і декору, які потребують негайного втручання реставраторів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4048 / 1.57MB / SQL:{query_count}