Львівські перевізники знову вимагають підняття цін на транспорт. Своє звернення вони скерували в управління транспорту і зв’язку міськради. Зараз триває перевірка обґрунтування їхніх вимог. Останні такі зміни відбулись ще торік зимою, тоді вартість проїзду зросла лише на 25 коп. Цього ж разу перевізники хочуть підняти ціну з двох гривень аж до трьох, а то й чотирьох.
“Зросла вартість пального та податкового навантаження у зв’язку з постійним підняттям мінімальної заробітної плати, від якої ми змушені відштовхуватись. Ціна пального зумовлює у свою чергу і підвищення цін на мастильні речовини та запчастини. Вартість проїзду у 2 грн не дає можливості купувати нові автобуси. Все це зумовлює підвищення тарифів на перевезення у громадському транспорті, – каже Олег Батючок, заступник директора ЛКП АТП-1. – Якщо вести розрахунки, то вартість проїзду у Львові доходить до 4 грн, але враховуючи рівень заробітної плати, скрутне післякризове становище населення, оптимальний варіант – це 3 грн”.
Тим часом, міський голова не підтримує ініціативу перевізників і вважає, що ці кроки є невиправданими. “Нині для людей і 50 копійок – це великі гроші. Тому я категорично проти підняття тарифів на перевезення. Хоча, розумію, зараз дуже великий тиск перевізників. Але з іншого боку – ціна на паливо починає падати. Можливо, тоді питання щодо збільшення вартості буде не настільки актуальним”, – пояснив Андрій Садовий.
Необґрунтованими вважають такі зміни і міські депутати. “Звичайно, тарифи не можуть підвищуватись за чиїмось бажанням, бо вони мають бути обґрунтованими. Але жодне з підприємств не зможе працювати собі в збиток. Ніякої офіційної інформації на засіданнях нашої комісії та на громадських слуханнях не було, тому, вважаю, що це просто побажання, і це ніяк не є доконаним фактом. На жаль, не усі перевізники турбуються про підвищення якості своїх послуг”, – зазначив “Пошті” Валерій Веремчук, член депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку міськради.
Підняття цін на проїзд у маршрутках, можливо, потягне за собою й чергове збільшення вартості квитків в трамваях та тролейбусах. Як раніше розповідав “Пошті” Олег Білокурий, заступник директора з руху “Львівелектротранс”, теперішні ціни на електротранспорт будуть доти, поки маршрутки знову не подорожчають.
Схоже, що чекати трансферних квитків, принаймні, найближчим часом не варто. Адже, міські чиновники і перевізники не можуть розібратись, де чия компетенція. Так, одні спихають це питання на інших. У міськраді, впевнені, що впровадити назад трансферні квитки вони не можуть.
“Питання трансферних квитків – це внутрішня господарська діяльність АТП №1, бо це їхні маршрути. Ми не можемо насильно змусити їх зменшити свої тарифи, бо ця ідея – їхня апробація, – розповідає “Пошті” Андрій Білоус, заступник начальника міського управління транспорту. – В трансферних квитках є багато нюансів. Це, знову ж таки, виробництво талонів, ступенів захисту, на кожен день по два типи. На все це потрібні кошти. Скасування таких квитків на час Євро-2012 було нашим спільним рішенням, адже розірвались радіальні зупинки. З їхнього боку не поступало ініціативи, щоб відновити ці трансферні квитки. Певно, вони проаналізували, що їм це не вигідно, або ця ідея не виправдала себе”. Однак, керівник АТП № 1, говорить протилежне. “Від мене це питання не залежить – воно є в компетенції управління транспорту міськради. А якщо, вони кажуть, що це в нашій компетенції, то нехай докажуть, що це так є. Я трансферні квитки не встановлював і не скасовував. Скасували їх на час Євро-2012 в управлінні транспорту. До 15 липня ми не готові щось стверджувати. Лише, коли повністю відновлять транспортну схему, зможемо детальніше дослідити це питання”, – пояснив “Пошті” Михайло Сидорович, керівник АТП №1.
У цій ситуації ясно одне, жодна зі сторін не зацікавлена в тому, щоб відновити зручні для населення трансферні квитки!
На радіальному маршруті № 6А влітку курсуватимуть малі маршрутки. Як пояснюють у міському управлінні транспорту, такі зміни відбулись через зменшення кількості пасажирів у цьому напрямку.
“Зараз, на літній період, коли пасажиропотік значно зменшився, на радіальному маршруті №6А будуть працювати малі автобуси. Але вже з серпня на маршрут повернуться великі автобуси”, – зазначив Микола Жук, начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР.
Проїхати центром Львова сьогодні вже можна без перешкод. Так, у вівторок відновили рух по вул. Гнатюка і навколо пам’ятника Т.Шевченку. А вчора повністю звільнили для проїзду транспорту й проспект Свободи. Наразі ще тривають останні роботи з демонтажу фан-зони, та до сьогоднішнього вечора про її функціонування мала б нагадувати лише витоптана трава.
Найближчим часом, за словами міських чиновників, робіт з реконструкції проїжджої частини не передбачено, оскільки дороги на проспекті Свободи під час функціонування фан-зони не пошкодили.
Управління транспорту і зв’язку та транспортні оператори Львова хочуть обладнати автобуси міста пристроями навігації. Зараз вони оголосили конкурс серед компаній, що займаються встановленням супутникової навігації в автомобільному транспорті. Наразі лише три компанії зголосились надати свої пропозиції. Коли “Пошта” хотіла з’ясувати основне призначення цих пристроїв, в управління транспорту міськради, відповіли, що це і так зрозуміло.