Варто віддати належне організації Євро-2012 у Львові, адже футбольна атмосфера принесла задоволення не лише іноземним фанам, але й простим львів’янам. Що важливо, багато туристів та вболівальників зазначали, що наше місто є дуже чистим! За це львів’яни повинні подякувати віртуозам мітли та лопати, які своєю працею роблять наше місто чистим.
Нині ж двірники у центрі міста та на його околицях повернулись до звичного режиму роботу. Та нагадаємо, що у дні матчів вони працювали цілодобово, а сміття з урн збирали по 12 разів на день!
Як розповіла “Пошті” голова Галицької райадмінстрації Львова Ірина Маруняк, з 7 червня до 1 липня з офіційної фан-зони на пр. Свободи вивезли 935 м3 сміття, загалом із Галицького району – 9188 м3. У цьому районі працювали близько 280 двірників, з них у центрі – близько 100 осіб. І за таку сумлінну працю двірники у липні отримають премії.
ДОВІДКА Звісно, за період Євро-2012, з центру міста вивезено більше сміття, ніж зазвичай. Від так, після перегляду фінального матчу із фан-зони вивезли 46 м3 сміття, а із Галицького району – 406 м3. Впродовж 7 – 17 червня із фан-зони вивезли понад 480 м3 сміття, із Галицького району – понад 4 тис. м3, що на 30% більше від звичайного. |
“Ми дуже рідко дякуємо двірникам! А насправді, це дуже сумлінні та старанні люди, які за невелику плату дуже добре ставляться до своєї роботи. Я б не хотів виділяти період Євро-2012, як період вимог до чистоти. Адже стандарти чистоти завжди одинакові, а під час футбольного чемпіонату потрібно було просто докласти більше зусиль, – зазначив “Пошті” Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова. – Ми просили голову Галицької райадміністрації, щоб за час Євро-2012 люди отримали премії за роботу. Якщо кожного місяця ми обмежуємо фонд заробітної плати, то на червень для Галицького району ми зняли такі обмеження”.
Хто отримає премію та у якому розмірі, нині визначають керівники ЛКП. Розмір нагороди залежатиме від внеску двірника в прибирання міста і режиму роботи.
“Однозначно, двірники, що працювали під час Євро-2012, матимуть премії. Розмір такої нагороди, що визначається в залежності від того, який було внесено вклад двірником, визначатиме керівник ЛКП. Адже деякі двірники працювали вдень і вночі, що означає, що вони матимуть більшу премію. Дехто працював лише вдень, дехто працював у посиленому режимі, це зокрема, чотири ЛКП центральної частини міста. Ці премії двірники отримають у липні. В середньому розмір премії сягатиме 300 – 500 грн. Можливо буде в одиничних випадках 600 грн, якщо людина працювала дуже якісно”, – зазначає “Пошті” Ірина Маруняк.
До прикладу, в ЛКП “Старий Львів” до посиленого режиму прибирання на Євро-2012 залучили 18 працівників, які й будуть відзначені преміями. Решта 16 двірників працювали у звичному режимі і отримали місячну заробітну платню.
“У нашому ЛКП двірники працювали вночі та у вечірній час. У середньому розмір премії (близько 500 грн) залежить від кількості днів, які людина відпрацювала. Найбільша премія – 615 грн для людини, яка працювала 14 днів і одну ніч. Все по розрахунку, щоб було справедливо”, – розповів Ігор Савка, директор ЛКП “Старий Львів”.
Зі слів співрозмовника, середня зарплата за день на підприємстві – 52 грн. Двірники, які чергували вночі, орієнтовно отримають 106 грн за ніч. Ті, що працювали у вечірній час (з 18.00 до 22.00) – матимуть 52 грн за вечір.
До слова, кілька років тому найкращий двірник Галицького району Львова як нагороду за сумлінну працю, отримала путівку в Європу від однієї туристичної фірми.
КОМЕНТАР |
Іван Лозинський, голова Личаківської райадміністрації Львова: |
- З кожним мешканцем будинку ЛКП укладає угоду, де чітко прописано, скільки разів і що саме повинні виконувати двірники, сантехніки, слюсарі та інші працівники ЛКП.Щодо сходових кліток, то підмітати мають щоденно, а вологе прибирання двічі на місяць - з першого до останнього поверхів. Вологе прибирання фойє (біля поштових скриньок) має бути щоденним. Мити вікна прибиральники повинні двічі на рік - навесні та восени, тобто перед та після зимового періоду.При вході до кожного під'їзду на дошці оголошень ЛКП зобов'язане вивішувати графіки миття сходових кліток. Якщо цього немає або не виконуються якісь роботи, нехай мешканці звертаються у ЛКП та пишуть акт-претензію про невиконання прописаних в угоді робіт. Якщо це підтвердиться, то старший майстер може зняти певну суму із прибиральниці, на яку не були виконані роботи. |