Учора, 2 липня, у Львові розпочали демонтаж офіційної фан-зони на проспекті Свободи. Роботи на цій ділянці триватимуть до 5 липня. “Нині тут працює більш як 100 осіб. Вивозять обладнання і конструкції, з яких була створена фан-зона. Працюють партнери УЄФА і партнери приймаючого міста Львова”, – каже Микола Падалка, директор ЛКП “Агенція з підготовки м. Львова до чемпіонату Європи з футболу 2012”.
Згодом розпочнуть оновлення і самого проспекту Свободи. Нагадаємо: Львівська міська рада має намір оголосити тендер на ремонтні роботи з відновлення не лише газонів, але й бруківки. Гроші на це планують одержати від УЄФА.
Як уже розповідав “Пошті” Микола Падалка, з міської скарбниці грошей на це не витрачатимуть, бо то спільний проект із УЄФА. “Сподіваємося зробити проспект Свободи ще кращим, аніж він був напередодні чемпіонату. Думаємо, УЄФА свої зобов’язання виконає у повному обсязі”, – пояснив директор згаданого ЛКП.
На проспекті Свободи обіцяють пересіяти газони, перекласти пошкоджену плитку і оновити лавки. Зі слів комунальників, можливо, доведеться зрізати кілька дерев, які чомусь всихають.
Хоча єврочемпіонат і добіг кінця, львів’янам доведеться ще трохи потерпіти – рух центральною частиною міста буде перекритий до 5 липня.
Фан-зона у цифрах
1,5 млн євро витратило УЄФА на офіційну фан-зону приймаючого міста Львова.
Понад 400 тис. людей побували у фан-зоні Львова із 7 червня – дня її офіційного відкриття.
Понад 100 волонтерів працювало на її території.
Більш як 250 годин функціонувала фан-зона за увесь час проведення єврочемпіонату щодня з 14.00 до півночі.
31 матч Євро-2012 переглянули вболівальники на екранах у центральному фан-секторі приймаючого міста Львова.
До 30 тис. відвідувачів перебували одночасно у фан-зоні.
Понад 100 працівників Державної служби охорони організовували і забезпечували порядок на території фан-сектора. Складних ситуацій не виникало, лише поодинокі незначні порушення – такі як намагання пронести спиртне у скляній тарі чи спроби зайти у фан-зону в стані алкогольного сп’яніння.
Три бригади медиків подавали невідкладну допомогу в межах фан-зони. До них надійшло 33 звернення, третина з них – від іноземних туристів. Госпіталізовано трьох людей.
875 м огорожі заввишки два метри знадобилося для обгородження території вболівальників.
79,2 м2 та 23,04 м2 – такими були розміри екранів, на яких дивилися матчі львів’яни та гості міста.
29 м завширшки, 13,5 м завглибшки та 16 м заввишки – ось параметри сцени, на якій виступали артисти.
Понад 50 гуртів побували на сцені львівської офіційної фан-зони. Серед них ТНМК, “Друга ріка”, “Тартак”, “Mead Heads XL”, “Гайдамаки” і “Бумбокс”.
15 тис. осіб переглянули фінальний матч Євро-2012 у фан-секторі в центрі міста.
За інформацією
Медіа-центру “Львів 2012”