Євро-2012 у Львові завершилося, відтак місто поступово повертається до звичного життя. Із четверга, 21 червня, для руху транспорту відкрили проїзд біля пам’ятника А. Міцкевичу, що дає змогу виїжджати на вулицю Дорошенка. Загалом, проспект Свободи для руху транспорту відкриють 5 липня – після того як демонтують фан-зону, яка ще буде центром футбольних подій до закінчення Євро-2012.
Тим часом Львівська міська рада планує оголосити тендер на відновлення проспекту Свободи після функціонування фан-зони. Наведуть лад у центральній частині міста після футбольного свята виключно за гроші УЄФА. Експертна комісія, до якої увійдуть представники управління комунальної власності міськради, Галицької райадміністрації, комунальних підприємств, університету “Львівська Політехніка” і оперного театру, огляне територію після демонтажу фан-зони та складе перелік необхідних робіт.
“Львівська фан-зона працюватиме до 1 липня включно, а з 2 липня почнеться демонтаж обладнання. Згодом відновлюватимемо проспект Свободи – не лише газони, але й бруківку. Зараз важко щось казати про кошторис. Розберемо обладнання, проведемо актування. Тоді й оголосимо тендер на відновлення проспекту Свободи. Кошти на всі ці роботи передбачені УЄФА”, – каже Олег Засадний, директор департаменту “Євро-2012” Львівської міськради.
Як розповіли “Пошті” в Агенції з підготовки м. Львова до Євро-2012, УЄФА, обираючи місце для офіційної фан-зони, знало, що знадобляться додаткові гроші для відновлення центральної частини Львова.
“Міська скарбниця цього фінансувати не буде, бо то спільний проект із УЄФА. Сподіваємося зробити так, щоби проспект Свободи був ще кращим, аніж напередодні чемпіонату. Ще остаточно не знаємо, скільки становитиме грошовий транш від УЄФА, лише знаємо, що він прийде в кінці серпня – на початку вересня. Проте не можемо так довго чекати, тож оголосимо тендер у липні-серпні, сподіваючись, що УЄФА свої зобов’язання виконає у повному обсязі”, – пояснює “Пошті” Микола Падалка, директор ЛКП “Агенція з підготовки м. Львова до чемпіонату Європи з футболу 2012”.
За попередніми домовленостями УЄФА має виділити близько 2 – 2,5 млн грн. “Але ця сума не лише на відновлення центру міста, частина цих грошей піде на виплати партнерам, які забезпечували інфраструктуру фан-зони та сервіс (охорона, прибирання тощо)”, – резюмує співрозмовник.
Зі слів Олега Засадного, на проспекті Свободи пересіять газон, перекладуть пошкоджену плитку, оновлять лавки. Скільки коштуватиме відновлення газону в центрі міста, невідомо. Як пояснюють в ЛКП “Зелений Львів”, мінімальна ціна квадратного метра, за державними розцінками, – 7 – 8 грн. Якщо ж місто чи УЄФА захочуть купити кращу траву, то вона на 1-2 грн буде дорожчою.
ДО ТЕМИ Як писала “Пошта”, офіційна фан-зона у Львові обійшлась УЄФА у 1,5 млн євро. Там встановлені чіткі правила поведінки та обмеження щодо речей, які можна приносити. Рух транспорту на проспекті Свободи, де облаштована фан-зона, перекрито до закінчення її роботи. Фан-зона може вмістити понад 27 тис. людей. |
“Хотілось би взагалі зробити реставрацію проспекту Свободи. Квітники всі у нормальному стані, цілі. Проте необхідно замінити увесь газон, все перекультивувати, зорати, привезти нової землі, вирівняти, а тоді вже засіяти. Щоб зробити це на проспекті Свободи, потрібно мінімум два-три місяці. Якщо розпочати ці роботи у липні, то перше косіння трави буде аж наприкінці вересня. Можливо, доведеться зрізати кілька дерев, бо вони чомусь почали всихати. Щоправда, про садіння нових не йдеться”, – розповів “Пошті” Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП “Зелений Львів”.