Євро-2012: місія Львова виконана!

“Пошта” підсумовує організацію свята футболу. За три матчі місто гостинно зустріло та прийняло майже 410 тис. фанів 

“Пошта” підсумовує організацію свята футболу. За три матчі місто гостинно зустріло та прийняло майже 410 тис. фанів 

У неділю, 18 червня, Львів приймав третій і останній матч Євро-2012, який закінчися перемогою німців над данійцями з рахунком 2:1. До свята футболу Львів готувався декілька років і таки провів його на високому рівні! 

Попри масу емоцій та чималу кількість запальних гостей, жодних надзвичайних ситуацій та порушень громадського порядку у місті не сталось. Усі міські служби, які відповідали за безпеку та організацію заходу зі завданням впоралися. 

Так, більшість звернень до медиків були через випиту надмірну кількість пива, головний біль та спеку. Машини на львівській митниці пропускали по спеціальному “зеленому коридору”, найбільше на гарячі лінії телефонували з питаннями добирання та поселення. Львівський аеропорт обслужив рекордну кількість рейсів, а найбільше туристів до Львова завітали з Німеччини. 

Понад 400 тисяч уболівальників!

Загалом за час трьох матчів у місті Лева побувало 32 тис. німців, 15 тис. данців та 10 тис. португальців. Найбільша завантаженість фан-зони була 15 червня під час другого матчу збірної України: впродовж дня було 48 тис. осіб, а під час трансляції – 35 тис. осіб. 

“Станом на неділю, загалом до Львова приїхало 45 тис. уболівальників, із них 18 тис. – це німці, 8 тис. – данійці. Дуже багато було поляків, і, звичайно, українців. Взагалі за три матчі на об’єктах Євро-2012 у Львові побувало близько 410 тис. уболівальників: 100 тис. – на стадіоні за три матчі та приблизно 310 тис. – у фан-зоні”, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Понад 600 авіарейсів

За добу, коли у Львові грали збірні Німеччини та Данії, львівський аеропорт обслужив понад 90 чартерів, а загалом за період проведення чемпіонату у Львові – більше 600 міжнародних та внутрішніх рейсів! 

Як повідомила Галина Винарчик, менеджер із маркетингу Міжнародного аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького, більшість чартерних та додаткових рейсів прибуло з країн-учасниць матчів (Німеччина, Данія, Португалія), а також з Польщі, Чехії, Австрії. Жодних затримок в обслуговуванні пасажирів не було. Загалом новим летовищем у період з 7 по 17 червня скористалося близько 40 тис. осіб. До слова: за цей період аеродром прийняв вісім пасажирських суден класу “D” (Аеробус 310, Боїнг 767) із футбольними вболівальниками. 

Щоразу кількість міжнародних рейсів зі Львова збільшується. Вже зараз із львівського аеропорту можна вже відлетіти у 18-ти міжнародних напрямках: Москва, Варшава, Неаполь, Відень, Мюнхен, Прага, Стамбул, Тімішоара, Дортмунд, Венеція, Вроцлав, Краків, Салоніки, Хургада, Анталія, Сургут, Тіват і Баку.

ДОВІДКА

940 волонтерів допомагають у Львові під час чемпіонату;

Понад 700 журналістів зареєструвалися у львівському медіа-центрі, з яких майже 200 – іноземці;

290 м куб. сміття вивезли з центру за неділю, з яких 65 м куб. – із фан-зони. 

На митниці – зелене світло

Під час Євро-2012 на львівській митниці працює смуга спрощеного контро­лю “зелений коридор”, де спільно працюють українські і польські митники. Так, з 8-го червня у зоні дії “зеленого коридору” перетнули кордон понад 80 тис. легкових авто з 39 країн, майже дві тисячі автобусів та понад 182 тис. громадян. Також у цей час перетнули кордон 44 пасажирських поїзди, оформили близько 500 міжнародних авіарейсів, із яких 235 чартерних. 

“Усе проходить спокійно. Вболівальникам, які заїжджали у пункти пропуску видавали спеціальні карточки з позначенням “зеленого коридору”, які чіпляли на лобове скло. Це дозволяло їх швидше ідентифікувати та пропускати, коли вони поверталися з України, – каже прес-секретар Львівської митниці Роман Макар. – Пік навантаження на митниці спостерігався у дні матчів у Львові. Так, 17 червня кордон перетнули найбільше машин зареєстрованих у Польщі, Україні, Німеччині, Росії, Чехії, Данії та Іспанії. Найбільше машин оформили у митному пункті “Краковець – Корчова”. 

За словами співрозмовника, з початку чемпіонату і до 17 червня на митниці були зафіксовані понад 20 випадків порушень митних правил. Проте, ці порушення не стосувались уболівальників, а українців, які хотіли нелегально перевезти сигарети чи м’ясні продукти. 

Забагато кухлів пива

Якщо зважати на кількість звернень до медиків, можна зробити висновок, що місто, приймаючи матчі Євро-2012, було досить безпечним. А більшість звернень пов’язані із спекою та великою кількістю випитого пива. 

“Від 7 по 17 червня до медиків міста було 149 звернень, із яких 77 – на стадіоні, 72 – у місті. Більшість звернень було від іноземців, а саме 86. З травмуванням були пов’язані 54 звернення, а інші 95 – з хворобливими станами, як головний біль, підвищення артеріального тиску”, – розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради. 

Амбулаторні звернення стосувались, зазвичай, алкогольної інтоксикації. Головний лікар міста зазначив, як позитив – відсутність звернень із харчовими отруєннями. Госпіталізовано було лише 10 осіб у Львові та одну людину госпіталізували в районну лікарню Бібрки. 

ДО ТЕМИ

А що буде після Євро-2012?

Департамент “Євро-2012” Львівської міськради, за словами мера, опісля чемпіонату буде займатись розвитком туризму та реалізовуватиме інші великі проекти. Серед них – Чемпіонат Європи з баскетболу 2015 року та “Олімпійська надія”.  Також, за словами Андрія Садового, після Євро-2012 у Львові, за сприяння Європейського банку реконструкцій та розвитку, планують ремонтувати і далі вул. Городоцьку та продовжити трамвайну колію на Сихів.  Щодо стадіону, то після чемпіонату на ньому гратиме ужгородська команда “Говерла-Закарпаття”. “Власником стадіону є держава, вона буде ним надалі опікуватися. Багато є охочих проводити там концерти. В неділю, до речі, ми спілкувалися із Славком Вакарчуком, який відвідав стадіон вперше. У нього виникло велике бажання організувати там великий концерт”, – розповів очільник міста.  Також міський голова Львова зазначив, що зараз розробляють документацію щодо розвитку території навколо стадіону. Тим часом, незважаючи, що у Львові більше не буде матчів, Євро-2012 триває і епіцентром подій залишається фан-зона!

Без надзвичайних ситуацій

“Надзвичайних подій, пов’язаних із Євро-2012 у Львівській області не було. Задля безпеки на території стадіону та на самій “Арені Львів” під час матчів працювало 78 працівників МНС та дев’ять одиниць техніки. Здійснювалось піше патрулювання та проводили роз’яснювальні бесіди щодо заборони використання відкритого вогню та куріння”, – розповів Павло Василенко, керівник прес-служби головного територіального управління МНС у Львівській області.  

Найбільше навантаження, за словами Павла Василенка, лягло на гарячу лінію “112”. Нагадаємо, що ця лінія, яка є прототипом служби “911”, у тестовому режимі працює в українських містах, які приймають чемпіонат. Так, до Львова на цей номер з 1 по 18 червня надійшло майже 130 тис. дзвінків із 13 регіонів України. Більшість дзвінків стосувались медичної допомоги та майже 800 – щодо надзвичайних ситуацій. Лише сім дзвінків на цю лінію було від іноземців (англійців, поляків та німців), проте ці дзвінки стосувались технічної допомоги, евакуаторів та транспортного сполучення.  

Транспорт до першої ночі

“Транспорт у дні матчів працював у посиленому режимі. В неділю на експрес-маршрутах працювало 65 автобусів, а після матчу – 75. Під час трьох матчів ми вклалися в годину часу, щоб вивезти вболівальників зі стадіону. До кінця Євро-2012 щодня від фан-зони курсуватимуть п’ять маршрутів по основних магістральних вулицях до першої години ночі”, – розповів Микола Жук, начальник міського управління транспорту. 

Так, від фан-зони автобуси курсують в таких напрямках: від пл. Різні до АС-2, пл. Галицька – пр. Червоної калини, вул. Січових стрільців – вул. Городоцька, ТЦ “Магнус” – Рясне-2, пл. Митна – пр. Червоної калини. Також до 01.00 працюють й тролейбуси №№ 2 і 5.

Також міський голова Львова зазначив, що якби не транспортні обмеження у дні матчів, експрес-маршрути не змогли б курсувати по Львову без корків. “Пошта” нагадує, що до 5 липня центр міста залишається пішохідною зоною! 

Гаряча лінія – 2500 запитів від іноземців

На гарячу лінію та інформаційну службу міста за неділю, 17 червня, надійшло 417 звернень, найбільше від німців, португальців, поляків та англійців. Про це інформує медіа-центр “Львів 2012”. 

З 1 по 17 червня у центри туристичної інформації Львова звернулися понад 3300 осіб, із яких близько 2500 іноземців: 980 – гості з Німеччини, 272 – з Польщі, 231 – з Португалії, 193 – з Данії. А також із Росії, Великобританії, Канади та США. 

Найчастіше лунали питання щодо добирання як по місту, так і по Україні. Також були запити щодо поселення, втрачених речей, оренди автомобілів і різноманітних подій.    


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4303 / 1.65MB / SQL:{query_count}