Львів’яни червень проведуть не лише з футбольними м’ячами, але й парасольками, прогнозують синоптики. Ба більше, червень буде теплішим та мокрішим за норму. Проте, городникам варто бути насторожі, адже така погода може завдати шкоди врожаю, сприяючи рослинним захворюванням. До того ж, поки ліквідовують наслідки буревію, який минулими вихідними пролетів Львівщиною, синоптики зазначають, що слід ще очікувати шквалів, гроз та граду.
Червень буде дійсно “львівським”, з опадами вище норми. Проте, сильні зливи, грози та град будуть переважно у Карпатському регіоні. Натомість, у другій половині місяця слід очікувати покращення погоди, але короткочасні дощі таки будуть.
Як зазначає “Пошті” Лариса Луцан, провідний синоптик Львівського регіонального центру з гідрометеорології, впродовж 15 – 18 червня львів’ян та гостей міста очікує покращення погоди. Хмарність очікується мінлива, дощі будуть невеликі або помірні, і переважно у другій половині дня. Можливі грози, в окремих районах град. Нічна температура повітря у ці дні дещо знизиться і становитиме 6 – 11градусів тепла, а вдень, завдяки сонячному безхмарному небу, буде 22 – 27 вище нуля. За прогнозами синоптиків, у другій половині червня в області дощитиме менше та буде дещо тепліше.
ЦІКАВО “З 1946 по 2011 рр. на Львівщині найтеплішим був червень 1964–го, коли середньодобова температура була 20 – 22 градуси вище нуля. Також дуже теплим був червень 1978 р. Найбільш дощовим червень був у 1948 та 1968–му. Найнижча температура спостерігалась і у 1950, 1963 та 1973 рр., тоді середньодобова температура становила +15”, – зазначає Лариса Луцан. Народна прикмета на 14 червня: Якщо йтиме дощ, то до кінця місяця, а коли сонячно, то на добрий налив колосся |
Синоптики зазначають, що літо лише розпочалось, тому буревії на Львівщині можливі. “Це лише початок літа і синоптичні процеси відбуваються швидко, через що можливі шквали, грози, грім, а в деяких районах випаде град”, – каже Лариса Луцан.
Три дні тому, 11 червня, у Бродівському районі пройшов сильний дощ із градом та шквальним вітром, це завдало збитків приблизно на суму 116 тис. грн, про це інформує МНС області. А 9 червня сильні зливи та град завдали шкоду у Миколаївському, Жидачівському, Дрогобицькому, Самбірському районах. “Зараз триває ліквідація наслідків стихії, яку мають завершити до першого липня. Постраждалим виділяється шифер, скло. Дві тисячі листів шиферу завезені в Жидачів як благодійна допомога, а в Дрогобич із регіонального резерву виділено понад 1600 листів”, – розповів “Пошті” Олексій Титаренко, начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської ОДА.
Казати, що сьогоднішня погода завдасть школи врожаю ще зарано, проте вона сприяє розвитку рослинних хвороб. І якщо не проводити певні заходи, можна втратити частково врожай картоплі, і не тільки.
“Зараз відбувається активний ріст і розвиток практично усіх сільськогосподарських культур, але через високу вологість повітря і підвищений температурний фон є ймовірність поширення різних рослинних захворювань. Зважаючи на те, що на наших полях працюють фермери, які навчилися усе хімічно обробляти, гадаю, великої загрози врожаю не буде”, – розповіла Марія Швайгер, завідувач за сектором агрометпрогнозів Львівського регіонального центру з гідрометеорології.
Агрономи кажуть, що такі дощі є дуже небезпечними для картоплі. “Теперішня погода дозволяє розвиватись різним захворюванням, які знищують листки та стебла картоплі, що може зупинити наростання врожаю. До того ж, такі погодні умови сприятливі для росту бур’янів та розвитку хвороб зернових”, – каже з “Поштою” Василь Болехівський, головний агроном одного з ТзОВ.