Збурення таксистів

Виконавши вимоги влади до Євро-2012, львівські таксисти вважають себе обманутими. Натомість, посадовці Ратуші не бачать проблеми і називають  виправданим обмеження руху

Таксі все частіше перетворюється з послуги розкоші на вимушену необхідність через ускладнений рух громадського транспорту Львова на час  Євро-2012. Однак, ціни, які мали б знизитись через збільшення кількості пасажирів, натомість різко пішли вгору. Так, деякі з операторів підняли тариф на півгривні, а то й на цілу. 

У рамках підготовки до чемпіонату було поставлено питання про покращення сервісу та легалізації таксистів у місті, однак про ріст цін на їхні послуги не йшлося.

Що ж ми маємо сьогодні – багато перевізників виконали умови для роботи з туристами під час Євро-2012, однак ніхто не забезпечив їхньої переваги над нелегалами, – нарікають таксисти. Збільшення конкуренції через таксистів без ліцензії і змусило підняти вартість послуг, тим більше, що ціни у останніх ніхто не контролює.

“Ми з лютого розпочали роботу з місцевою владою для того, щоб під час Євро-2012 пасажирів обслуговували лише легальні перевізники, бо тоді на них були б важелі впливу. Для того в нас відбулась тільки одна нарада робочої групи, на якій ми зі своєї сторони погодились легалізувати більшість перевізників та виробити ліцензію, а влада спільно з правоохоронними органами мала допомогти нам усунути з нашої ниви нелегального перевізника, – каже Андрій Корчинський, керівник Асоціації Вільних профспілок автотранспортників України. – Обов’язково в машині мав стояти лічильник, інформаційна картка, відповідно обладнані ознакуваннями бокові дверцята для таксі. Це все коштує недешево, але ми готові були піти на ці умови. В результаті, ми свої вимоги виконали, переконали людей”. 

Зі свого боку міська влада, за словами Андрій Корчинського, не надала легальним таксистам жодної переваги над нелегалами, не проводить жодних перевірок на наявність дозволів і лічильників, а також не видала перепусток на стоянки і до стадіону. Тож стає незрозумілим – для чого було взагалі таксистам витрачати свої гроші на дообладнання машин і ліцензію?

“Обіцянки від нас були, але вони виконані. Ми співпрацюємо лише з легальними таксистами, також домовлялись з контролюючими органами про рейди і перевірки. Я думаю, що вони й надалі проводяться. Власне, масові перевірки в нас були в травні. Питання боротьби з нелегальними таксистами – це функція ДАІ міста і тому вони при виявленні, вживають заходів. Зараз повноважень щодо врегулювання питання з нелегальними перевізниками органи місцевого самоврядування не мають. Тому ми не можемо відповідати за цей ринок, бо не маємо на нього фактичного впливу, – пояснює Вікторія Довжик, член робочої групи таксі до “Євро-2012”. 

ДО ТЕМИ

Обурені таксисти є й тим, що, за їхніми словами, існує певна монополія на найприбутковіших об’єктах – вокзал і аеропорт. “Спочатку аеропорт мала обслуговувати литовська фірма. Згодом влада виставила нові умови, для того, щоб обслуговувати залізничний вокзал і аеропорт. Це мав бути тільки один перевізник, який має автомобілі тільки одного класу і кольору. Нам одразу поставили таку умову, яку практично ніхто не міг виконати, тому склалось таке враження, що вимоги прописувались одразу вже під певну фірму”, – розповідає Андрій Корчинський. – Другою умовою було те, що машини, які хотіли стояти в аеропорту, повинні були платити 800 грн. в місяць. Це надзвичайно велика сума, бо ці ж гроші треба було ще заробити. Тому ніхто з перевізників на це не погодився. А тепер влада чомусь дуже здивована, чому така велика ціна з аеропорту. Звичайно, якщо немає конкуренції, не було проведено жодного конкурсу, інші перевізники на таких умовах працювати не змогли, тому ми і отримали монополію на ціни і на перевізника, якому розходиться не тільки в Євро, а й в подальшій роботі на цих об’єктах. Тому, якщо ми ще маємо якийсь контроль над ціною, треба з цього користати, бо після чемпіонату ціна з аеропорту буде набагато вища”. 

Отже, перевірки таки були, але в травні, коли ще не різко збільшилось число нелегалів, а зараз, коли вони є найбільш актуальними, про них забулось. 

Іноземці та львів’яни, перебуваючи в центрі, не знають, де можна знайти стоянку таксі чи куди його можна викликати, бо на офіційні стоянки таксистам не видали перепусток.

“Обіцяли видати перепустки на спеціально відведені стоянки – не дали. Також, ми ставили питання про те, як би ми мали довезти людей до стадіону в дні матчу. Спочатку казали, що буде в людини квиток – з ним ви без проблем можете завезти людину. Однак, ніхто не пропускав таксистів, натомість джипи без будь-яких перепусток проїжджали без проблем. В результаті, таксисти змушені були везти клієнтів по об’їздній дорозі, внаслідок чого у два-три рази зросла вартість проїзду”, – нарікає керівник профспілок.

Міська влада, натомість, не бачить проблеми для таксистів і вважає виправданими обмеження руху.

“Стосовно комфорту добирання мешканців, то, звичайно, зручніше діставатись на таксі, однак, якщо ставити на шальки терезів інтереси декількох багатих людей, які можуть скористатися таксі, і більшості вболівальників, які користуються громадським транспортом, то вважаю, що варто надати перевагу другим. Питання функціонування громадського транспорту є вищим, ніж таксі. Вважаю, що було б абсолютно виправданим обмеження руху таксі з точки зору безпеки на дорогах”, – каже перший заступник міського голови Львова Олег Синютка. 

“Було прийняте рішення не видавати перепусток таксистам на вул. Стрийську, оскільки треба розуміти, що існує концепція доїзду до стадіону громадським транспортом, і для того, щоб збільшити саме його ефективність, було прийнято таку ухвалу”, – пояснила “Пошті” Вікторія Довжик 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4366 / 1.6MB / SQL:{query_count}