У Львові є три центри туристичної інформації, найдовше працює такий центр на пл. Ринок, у квітні відкрили на залізничному вокзалі, а зовсім недавно – у аеропорту. Так, приїжджаючи до Львова, туристи і вболівальники, мають змогу отримати карту міста та інформацію потрібною їм мовою. Про те, скільки туристів звернулося у такі центри та які запитання лунали найчастіше, “Пошта” розмовляла з директором “Центру розвитку туризму Львова” Надією Радіоненко.
– Найбільше звернулося людей у Центр туристичної інформації на пл. Ринок. Приміром, 9 червня до нас завітало 300 туристів. Загалом за цей час у три центри звернулося 1,5 тисячі людей. Для нас це дуже велика кількість, адже у такі центри приходять люди, що подорожують самі, бо групи туристів організовують усе заздалегідь. В аеропорту та на залізничному вокзалі у матчеві та не матчеві дні зверталося по 100 туристів.
– Маємо змогу щодня допомагати 300 – 400 туристам.
– Більшість наших відвідувачів – чоловіки від 25 до 40 років. Це зумовлене тим, що жінки самі не подорожують. Під час першого матчу майже 75% туристів, які зверталися до нас, приїхали з Німеччини. Окрім того, дуже багато було гостей із Польщі та різних регіонів України. Трішки менше – з Португалії, Великобританії, США, Італії, Франції. Також приходили мандрівники з Венесуели, Бразилії, які приїхали підтримати Португалію. Були японці, корейці, китайці.
– З Києва, Запоріжжя, Дніпропетровська, Харкова, Закарпаття, з півдня України.
–Залежно, в який туристично-інформаційний центр зверталися гості. Якщо у ті, що на залізничному чи аеровокзалі, то питання стосувалися добирання містом. Зазвичай туристи показували роздруківку з назвою та адресою готелю і просили допомогти їм туди дістатися. Вболівальники і гості просять дати їм карти і запитують, як доїхати до стадіону чи до фан-зони.
Що приємно, дуже часто туристи запитували, що у Львові обов’язково належить побачити і чого не варто пропускати. Це було досить несподівано, бо коли ми готувались до чемпіонату, гадали, що вболівальників нічого не цікавитиме, окрім футболу.
– Так, 30% запитань стосувалися поселення, найчастіше про це запитували у нашому центрі на пл. Ринок. Окрім готелів і хостелів, багато туристів цікавилося кемпінгами, просили знайти житло поблизу центру або ж стадіону. Біля спортивної арени хочуть оселитися ті, хто приїхав із наметами чи трейлерами.
– Туристи цікавились, де можна скористатись інтернетом та де є Wi-Fi. Були питання про нічне життя Львова, клуби, де можна випити пива. Дуже приємно, що не було інформації про те, що хтось загубився чи у когось щось украли.