Туристи у Львові зекономили!

Ресторани та кафе окупували іноземні фани. Тим часом ресторатори кажуть, що європейці грошима не розкидаються

Ресторани та кафе окупували іноземні фани. Тим часом ресторатори кажуть, що європейці грошима не розкидаються

Під час свята футболу місто Лева приймає рекордну кількість іноземних туристів, яким місцеві кафе та ресторани пропонують традиційні українські страви та кухні інших країн. Зокрема, ресторатори урізноманітнили меню та розширили спектр послуг. Як писала «Пошта», більшість львівських ресторанів на час Євро-2012 відмовились від традиційних бізнес-ланчів, а запровадили так звані „фан-меню” та послугу «To go» (можливість узяти їжу із собою). Найбільше у Львові туристам смакує борщ, вареники, пиво та вино. 

Пиво та вино ллються рікою!

У перші дні єврочемпіонату у Львові побувало приблизно 60 тис. туристів. Місцеві ресторатори не вважають таку кількість іноземців „ударом” для львівських ресторанів. „ Було б добре, якби таких „ударів” було якомога більше. Все одно ми не можемо прийняти більше клієнтів, аніж заповнене приміщення”, – розповідає Марк Зархін, ресторатор, президент Гільдії рестораторів Львівщини. 

За його словами, досвід, який ресторатори здобули під час Дня міста, Різдва та інших свят, дав можливість їм правильно підготуватися до Євро-2012 і шокових ситуацій не було. „Все йде по порядку. Людей обслуговують. Так, іноді виникають проблеми, але зазвичай – технічні”, – каже співрозмовник „Пошти”.

Марк Зархін каже, що дуже цікавою є зміна асортиментних уподобань європейців. Мовляв, уболівальники дуже багато п’ють вина і пива. „Ми були готові до того, що іноземці купуватимуть вино і пиво, але не очікували, що так багато питимуть вина! Пива теж п’ють багато”, – розповідає ресторатор. За його словами, кількість відвідувачів у львівських закладах харчування не збільшились у три – чотири рази, але вільних місць майже немає, особливо, у вечірній час. „Збільшились касові показники, бо люди більше замовляють”, –додає президент Гільдії рестораторів Львівщини.  

Хоч замовлень у львівських ресторанах і кафе помітно побільшало, проте львівські ресторатори кажуть, що європейці грошима не розкидаються, зайвого не замовляють і економлять. 

Ресторатор, голова комітету з питань туризму при Львівській торгово-промисловій палаті Вардкес Арзуманян каже, що турист, який приїхав до Львова, планував у середньому потратити за два дні дві тисячі євро, але потратив набагато менше. „Ресторатори дали можливість європейцям зекономити, а вони дуже з цим рахуються! Певен, що вони захочуть ще приїхати до міста Лева зі своїми друзями та сім’ями”, – каже Вардкес Арзуманян. За його словами середня ціна обіду іноземного вболівальника коливається в межах ста гривень.

Акцент на українську кухню!

У Львові іноземці досхочу смакували українські страви. Вардкес Арзуманян розповідає, що більшість львівських рестораторів робили акцент на вітчизняній кухні. „Наприклад, німці запровадили таку традицію – їсти український борщ о п’ятій ранку! І так два дні поспіль!”, – каже „Пошті” співрозмовник. 

Зокрема, найбільше замовляли борщ, вареники, деруни, котлети “по-київськи”, а також кожен відвідувач випив щонайменше по півтори літри пива. Між уболівальниками панувала дружня атмосфера і майже не виникало комунікаційних труднощів.

Ресторатори подбали про те, щоб меню були перекладені багатьма мовами, офіціанти теж спілкуються іноземними мовами. Але найбільше гостей вразили авторські страви у Музеї сала. Так, німці найчастіше замовляють пиво, ковбаски, піцу. Також, туристи активно беруть їжу з собою, користуються фан-меню і звичайним меню. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4001 / 1.57MB / SQL:{query_count}