Львів задихається

За індексом забруднення повітря Львів посідає 20-те місце серед інших міст України

За індексом забруднення повітря Львів посідає 20-те місце серед інших міст України

korok.jpg 

Індекс забруднення повітря у Львові цьогоріч сягнув позначки 9,3 умовної одиниці, тоді як середній показник по Україні становить 8,7. За цим показником Львів сьогодні перебуває на 20-му місці серед решти українських міст. Причому забруднення атмосфери у Львові щороку зростає. Такі дані досліджень нещодавно опри­люднила центральна геофізична обсерваторія МНС України.

Однак, за словами Леоніда Назаренка, заступника директора комунального підприємства "Адміністративно-технічне управління", яке займається, зокрема, й екологічним наглядом у місті Львові, драматизувати ситуацію не варто. "Наше місто все ж не є настільки індустріально завантажене, як міста Сходу України. Адже перші місця за забрудненням атмосфери займають Макіївка (з індексом - 22,8), Дніпро­дзержинськ (19,2), Одеса (17,6) та Донецьк (16)". Такої ж думки дотримується Олег Ягоцький, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області: "Останні показники щодо забруднення атмосфери у нашому місті дещо насторожують, але вони абсолютно закономірні, адже Львів - велике місто зі своєю промисловістю і, головне, великою кількістю транспорту".

Два чинники, які найбільше впливають на забруднення довкілля, - це викиди від так званих стаціонарних джерел, тобто промисловості, а також від пересувних джерел - автотранспортних засобів. І якщо кількість промислових під­приємств, а відповідно, й обсяги викидів від них, порівняно з минулими роками, у Львові зменшились, то обсяги викидів від автотранспорту таки невпинно зростають. Якщо ще 2001 року, за даними Головного управління статистики у Львівській області, обсяг викидів від автотранспорту не перевищував 35 тисяч тонн, то 2007 року вже більше 45 тисяч тонн. Обсяг же забруднення від стаціонарних джерел - 2,2 тисячі тонн. Тобто, на автотранспорт припадає 95% забруднення атмосфери.

Ще один момент: фахівці стверджують, що позаяк ста­ціонарні джерела розміщені на будівлях, то концентрація цих викидів, досягаючи наших легень, є дещо меншою, хоча говорити про їх меншу шкід­ливість не варто. Натомість викиди від автомобілів постій­­но перебувають довкола нас. Щоб мати об'єктивні показники забруднення атмосфери у різних частинах міста, Львів закупив сучасну пересувну лабораторію, яку вже до кінця року мають передати КП "Адміністративно-технічне управління". За допомогою цієї лабораторії можна визначати рівень забруднення експрес-методом, тобто без складних та довготривалих хімічних процесів. Особливіс­тю цієї лабораторії є те, що деякі прилади приєднані до пересувного комп'ютера, інформацію з якого оброблятимуть спеціальні програми і виводитимуть її одразу на принтер, або, за потреби, передаватимуть через модем до центрального пункту спостереження. Створило лабораторію ЗАТ "Всеукраїнський науково-дослідний інститут ана­літичного приладобудування" (м. Київ), яке виграло тендер. Для цієї покупки з міського Фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 450 тисяч гривень.

"У нас була хімічна лабораторія, але вона не відповідала сучасним вимогам. Ми не хо­тіли докуповувати окреме обладнання, адже вважаємо, що потрібно переходити на новий рівень роботи. Саме пересувна лабораторія більш точно ви­значає рівень забруднення атмосферного повітря, водних об'єктів та, за потреби, повітря поблизу автомагістралей. Це загальні роботи, але вони пов'язані як з нашими плановими завданнями, так і з виїздами за скаргами громадян. Тобто це буде мобільна лабораторія із сучасними приладами", - сказав "Пошті" Леонід Назаренко.

Та лабораторія лише зафіксує, проте не вирішить проблем із викидами в атмосферу. Щоб зменшити кількість шкідливих викидів у повітря, наголошують фахівці, потрібно, передусім, впровадити державний контроль за якістю палива на відповідність міжнародним стандартам та продаж автомобілів із каталізаторами. У містах же місцева влада мала б більше дбати про розвиток міського електротранспорту, облаштування доріг, пішохідних ділянок та велосипедних доріжок, відсутність транспортних корків тощо.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4783 / 1.57MB / SQL:{query_count}