У центрі міста триває активний монтаж фан-зони, офіційне відкриття якої заплановане на 7 червня. Перед оперним театром уже майже готова сцена заввишки 16 метрів, та шириною майже 30 метрів. Через величину сцени гості міста на Євро-2012 таки не зможуть побачити окрасу Львова – оперний театр. Монтування львівської фан-зони, яка зможе вмістити понад 27 тис. людей, триватиме до 6 червня. Вхід у неї буде безкоштовним для усіх, зокрема, і у дні концертів.
“Бюджет фан-зони складається з двох частин: гроші від УЄФА та від спонсорів. Загальний кошторис – близько 1,5 млн. євро. Міських коштів на фан-зону не використовуємо. За свої кошти УЄФА фінансує сцену і два екрани, облаштування санітарної частини, гроші на охорону та огорожу, – розповів Олег Засадний, директор департаменту “Євро-2012” Львівської міськради. – У фан-зоні працюватиме близько 60 волонтерів, вхід в усі дні буде безкоштовним. Сцена буде кольору морської хвилі, декорована символікою УЄФА із зображенням львівського стадіону. На фінальний матч, 1 липня, буде велике дійство з феєрверком, а 2 липня – розпочнемо демонтаж. У липні усі газони на пр. Свободи пересіють. Є ініціатива УЄФА про зйомки відеороликів у фан-зоні, які використають для промоції чемпіонату та міста”.
ДО ТЕМИ Про санітарію обіцяють подбати На вул. Вірменській обладнають санітарну зону: там встановлять туалети для гостей. За словами Миколи Падалка, директора ЛКП “Агенція з підготовки м. Львова до Євро-2012”, санзону обладнають 16 вбиральнями контейнерного типу. Вони повністю підключаються до каналізації й водопостачання, та виконують функцію звичайного робочого туалету. Один контейнер матиме чотири кабінки. Такі вбиральні зможуть приймати 100 відвідувачів водночас. Також у фан-зоні буде 90 контейнерів для твердих побутових відходів, 40 контейнерів для пластику, чотири – для паперу. По периметру на входах до фан-зони із внутрішньої сторони стоятимуть 20 смітників із 120-літровими мішками. Крім того, близько п’ятдесяти 120-літрових смітників будуть встановлені навколо фан-зони на відстані 20 – 30 метрів один від одного. Сміття з центру вивозитимуть двічі на день. |
На території фан-зони встановлять 32 торгівельних намети: офіційний магазин із продажу ліцензованих спортивних товарів, магазин сувенірної продукції приймаючого міста Львів та 30 магазинів продуктів харчування.
“Безпеку у фан-зоні забезпечуватиме 120 осіб із державної служби охорони. А безпеку прилеглих територій фан-зони – львівські міліціонери. На пр. Свободи буде стаціонарний медпункт, та додатково залучатимуть два мобільні медпункти, в кожному з яких буде по четверо працівників. Також буде медичний патруль. 3 – 4 червня встановлять вісім відеокамер. А за півтори години до початку роботи фан-зони проводитимуть обшук території за допомогою службових собак. Оскільки є перелік заборонених предметів, то на вході відвідувачів оглядатимуть”, – каже Віктор Горобцов, начальник управління міжвідомчої координації міськради.
Як писала “Пошта”, у переліку заборонених предметів є й парасолі. Щоправда, чиновники уточнюють, що вона заборонена, “якщо її довжина перевищує метр”.
“Наряди ДАІ міста будуть на вул. Дорошенка, Беринди, Фредра, на пл. Міцкевича. Саме у цих місцях треба буде забезпечувати проїзд спецтранспорту: швидких, машин МНС, інкасаторів”, – зазначив начальник у ДАІ м. Львова Богдан Мицак.