Кілька тижнів тому з площі Липневої, поблизу Привокзального ринку, вигнали торговців, а на вивільненій території облаштували стоянку для автомобілів. Однак ініціативні львів’яни пропонують інше бачення використання площі. Наразі, проект, який найближчим часом планують зареєструвати у міській раді проходить обговорення на всесвітньо відомому форумі про архітектуру skyscrapercity.com.
“Ми передбачаємо там обмежену кількість паркувальних місць. Також, там мусить зберігатися торгова функція. Там можуть бути торгові ряди для реалізації продуктів сільського господарства, але це має мати іншу форму, ніж було раніше. Там має бути якась зона для відпочинку, зелена зона. Площа Липнева водночас мусить бути транзитною площею, адже вона виконує хороший зв’язок між вулицями Героїв УПА і Федьковича. Цей зв’язок мусить зберегтися, оскільки сьогодні біля припаркованих машин важко пройти. Ця площа мусить зберігати репрезентативний соціальних характер”, – розповів “Пошті” Андрій Шуляр, один з ініціаторів проекту перевтілення площі Липневої.
“Це виходить відпочинково-торгова площа, де функція торгівлі не домінує, а сприяє перебуванню там певної кількості людей. Була ідея організувати простір, який був би схожий на той, що у King Cross Leopolis, де є торгівля, але й водночас місця для відпочинку”, – каже автор проекту, архітектор Микола Кравцов.
Наразі проект перебуває на стадії електронного обговорення. Серед пропозицій – ідея облаштувати там баскетбольний майданчик.
ДО ТЕМИ З початку року через майбутнє площі Липневої розгорівся конфлікт між міськими чиновниками та торговцями, які на ній продавали продукти. Ба більше, понад півсотні торговців місяць тому перекрили доїзд до Грибовицького сміттєзвалища. Тим не менше, міська влада добилася свого, і зараз на цій території автостоянка. |
“За попереднім проектом площа ділиться на дві зони: активна, де багато людей, машин, а з іншого – більш спокійна, де можна відпочити. Там можна поставити, скажімо, літнє кафе. Оскільки обговорення відбувається в інтернеті, то є можливість в проекті враховувати думки різних людей”, – ділиться ідеєю Микола Кравцов.
Громадські активісти переконані, що у Львові є й інші площі, потенціал яких, місто використовує не повністю. Щодо площі Липневої, то небайдужі львів’яни зауважують: їхні ідеї ще вимагають доопрацювання з обґрунтуванням тих чи інших ідей.
“Ми хочемо запропонувати потенційне майбутнє як альтернативу до того, що там відбувається зараз. Ми хочемо запропонувати цю площу для використання мешканцями навколишніх будинків та прилеглого району як місце відпочинку. Люди прилеглих кварталів не мають прямого доступу до якихось зон рекреації, де можна прийти відпочити і соціалізуватися. Ця площа переживає останнім часом зміни, і ми хотіли б бути учасниками цього”, – каже Андрій Шуляр.
Водночас голова Франківської райадміністрації м. Львова Руслан Кандибор каже, що такий проект можливо втілити, але він має кардинально інше бачення того, якою має бути площа Липнева.
“У майбутньому я бачу там тільки паркову зону – більше нічого іншого. Враховуючи те, що площа є прилеглою до ринку, там є проблеми з паркуванням транспорту (люди, які приїжджають на ринок, паркуються на тротуарах і під вікнами людей). А так, люди приїхали на ринок, поставили машину, зробили покупки, сіли і поїхали. На Городоцькій паркуватися не можна, вулиця Федьковича перевантажена. Якщо ми будемо там облаштувати лавочки, це стане проблемою, оскільки там можуть збиратися безхатченки. Буде проблемно утримувати їх у належному стані. Кіоски, травичка, газони, лавочки – це буде спонукати до несанкціонованої торгівлі, бо людина, яка привезла товар на ринок, буде зацікавлена в тому, аби продати його швидше, без різниці де. Погоджуюся, можна посадити кілька дерев. Трави там ніколи не буде, бо наші мешканці не досягли культури поведінки, щоб ми мали газони на таких територіях, як площа Липнева”, – переконаний Руслан Кандибор.
Голова Франківської райадміністрації розповів, що якщо активісти зареєструють свій проект, то подальше майбутнє цієї площі буде вирішуватися на засіданні містського виконкомі чи сесії міської ради.