Гіпертонія молодшає

65% львів’ян помирає від інфарктів та інсультів. Хворобу виявляють навіть у 18-річних!

Більшість смертей припадає на артеріальну гіпертензію – синдром стійкого підвищення артеріального тиску, що спричиняє такі важкі і небезпечні для життя захворювання, як серцеву недостатність, інфаркт міокарда, інсульт. Оптимальним для людини, за словами головного кардіолога Львова Валентини Коваль, є тиск 120/80 міліметрів ртутного стовпчика, нормальним та високонормальним – від 130/85 до 139/89. 

Про гіпертонію можна говорити тоді, коли тиск вищий, ніж 140/90 (гіпертонія І ступеня). Тиск 160/100 вказує на гіпертонію II ступеня, а понад 180/110 – ІІІ ступеня. За статистикою, саме від підвищеного тиску страждає третина українців, але насправді таких людей набагато більше. У віці 60 років і більше кожен другий-третій українець має підвищений тиск. Проте усе частіше гіпертонічну хворобу діагностують і у молодих. Це пов’язано зі способом життя молоді: багато хто з них курить, вживає алкоголь, веде неправильний спосіб життя. Все це впливає на артеріальний тиск.

ДО ТЕМИ

З метою раннього виявлення артеріальної гіпертензії від учора і до 18 травня у Львові вже вшосте пройде акція з вимірювання артеріального тиску. Львів’ян закликають прийти у найближчу поліклініку та поміряти тиск. А ось наметів у центрі міста цьогоріч не буде, оскільки не знайшлося спонсорів.

Особам, в яких виявлять підвищений тиск, видадуть “Щоденник самоконтролю артеріального тиску”. В ньому описані симптоми, наслідки артеріальної гіпертензії, правила уникнення ускладнень. Також у щоденник пацієнт зможе записувати артеріальний тиск, який він вимірюватиме в побутових умовах. “Щоденники” видали накладом у п’ять тисяч примірників. 

Артеріальна гіпертензія часто може протікати без чітко виражених симптомів. Як зазначила Валентина Коваль, початковими проявами захворювання можуть бути головний біль, особливо у ділянці потилиці, запаморочення, шум у вухах, а основною ознакою є саме підвищення артеріального тиску.  Серед основних факторів, що спричиняють розвиток артеріальної гіпертензії, за словами капрдіолога, виділяють: емоційний стрес, спадково-конституційні особливості, професійні шкідливості, особливості харчування (надмірне вживання солі, насичених жирів, дефіцит магнію), вікова перебудова організму, травми черепа, інтоксикації, гіподинамія.

P. S. Люди з артеріальною гіпертензією витрачають на лікування щомісяця не менше 200 грн. То, може, варто задуматися і змінити спосіб життя?  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5945 / 1.55MB / SQL:{query_count}