А щоб вони так їздили!

“Укрзалізниця” змушує пасажирів з 27 травня подорожувати довше і дорожче. Популярний нічний потяг №91-92 з Києва до Львова тепер їхатиме 12 годин  

Із 27 травня в Україні вступає в дію новий розклад руху пасажирських поїздів, відтак частина з них зникне, а курсування інших змістять у часі, підвищивши ціну проїзду. Однією з найболючіших змін передусім для львів’ян стало скорочення прямого нічного потяга до столиці № 91/92 Київ – Львів, який є оптимальним як в часі, так і в ціні, на користь денних швидкісних поїздів Hyundai. 

Обурення новаціями дало результат! 

Це нововведення залізничників отримало обурення та широкий розголос як і в соціальних мережах, так і в розмовах тих, хто часто їздить до Києва. Однак завдяки реакції населення, поїзд таки вдалося зберегти!

Як розповіли “Пошті” в прес-службі Львівської залізниці, цей потяг тепер їхатиме не через ст. Здолбунів, а через Ковель. “У нас було дуже багато листів і претензій, що ми позбавляємо Львів улюбленого 91-го поїзда. Тому його не скасують, просто пустять через Волинь. Поїзд буде в дорозі довше, і, відповідно, коштуватиме дорожче, оскільки там більший кілометраж. Ми також стараємось, щоб із усіх куточків Західної України люди могли рівноцінно добратись до столиці”, – розповіла Лілія Криницька, керівник прес-служби Львівської залізниці. 

ДО ТЕМИ

Дізнавшись про обурення українців щодо скорочення потяга № 91/92, прем’єр міністр Микола Азаров, на своїй сторінці у Facebook пообіцяв посприяти тому, щоб він залишився курсувати і надалі. 

“Я доручу Укрзалізниці розібратись із цим поїздом. Тому, що я не зовсім погоджуюсь із керівництвом залізниці. Деколи вигідно і зручно провести ніч у поїзді, щоб вранці бути в якомусь місті і день витратити для вирішення визначених питань, а ввечері повернутись після роботи додому. Система, за якою курсуватимуть тільки денні поїзди дійсно не може бути зручна для тих, хто береже свій час і розплановує повний робочий день. Тому, я ще раз доручу керівництву залізниці вивчити і відзвітувати по цьому питанню”. 

Однак, незважаючи на те, що поїзд залишився, його зручностей поменшає: щоб доїхати до Києва у ньому треба провести дванадцять годин в дорозі і приїхати під обід, а це, звісно, мало кого задовольнить. 

Залишаються також два потяги з Івано-Франківська, що прибувають до столиці о шостій та пів десятої ранку, вони б мали стати повноцінною заміною 91-му. “Поїзди з Івано-Франківська їхали на четверту частину заповнені, а основні пасажири сідали у Львові, тому ми розраховуємо на те, що охочих їхати вночі будуть забирати саме вони”, – пояснює Лілія Криницька. 

До Києва за п’ять годин

Альтернативою нічних поїздів стануть денні швидкісні Hyundai, які мають їздити з 1 червня. Однак, наразі ані графіка руху, ані квитків на них ще немає. Як пояснили в прес-службі Львівської залізниці, нові поїзди їм не належать, а лише курсуватимуть до Львова. “Хоча новий графік буде впроваджено вже з 27 травня, нові експреси відправлятимуться зі Львова і до Львова з 1 червня – зранку, в обід і ввечері. Перший рейс орієнтовно вирушатиме 7.30 і буде в дорозі п’ять годин. Коли Укрзалізниця затвердить остаточний графік, тоді Hyundai будуть введені в систему експрес і можна буде придбати в касах квитки. Зараз вони цього ще не зробили, оскільки проводять обкатку на інших залізницях. На Львівській залізниці вже він проїхався, ми подивились, як він їде свій шлях. Затримок у нас по руху не було. Ми не маємо жодного впливу на встановлення графіка, бо ці поїзди не наші, – каже Лілія Криницька. – Так само стосовно вартості, попередньо говорили, що буде два класи – перший і другий. Поїзд матиме дев’ять вагонів, шість із яких – це другокласні. У першому – є ще вагон-бар. Орієнтована ціна на другий клас близько 250 грн. На ці поїзди також мали б діяти пільги для 25 категорій, затверджених законодавством”. 

“Пошта” намагалася з’я­сувати деякі технічні характеристики нових Hyundai, зокрема відстань між кріслами у вагоні, місце для багажу, якість обслуговування. Однак, начальник Львівської залізниці Богдан Піх та керівник пасажирської служби Богдан Яворський учора відмовились коментувати ці речі, посилаючись на… зайнятість. У прес-службі Укрзалізниці надати коментар погодились, щоправда лише після офіційного запиту через декілька днів… 

Додому із перешкодами

У цей час передусім львівська діаспора в Києві особливо болюче сприйняла зміни в розкладі руху поїздів між їхнім рідним домом і місцем роботи. Значно ускладнюють їхні відвідини своїх сімей та близьких.

“Звісно, спочатку потрібно cпробувати, перш ніж щось говорити про новий “Експрес”. Але однозначно можу стверджувати, що для мене це буде набагато менш зручним, аніж поїздка в купе. У купе є змога відпочити вісім годин (лежачи!!!), а в “електричці” доведеться сидіти майже п’ять годин, – розповідає “Пошті” працівниця однієї з міжнародних компаній Вікторія, яка є львів’янкою, але працює в Києві. – По самому графіку, як діловій людині, денний рух нових поїздів мені не підходить взагалі. Оскільки, у будні дні він не дозволить мені працювати повний робочий день (який до того ж часто є понаднормовим), а у вихідні – забере повний день відпочинку”.

За словами співрозмовниці, поточний потяг №91-92 давав їй змогу пізно ввечері сісти, зранечку – приїхати до Львова, і навпаки. “На жаль, згідно з новим графіком, їхати ним 12 годин я не буду. Фактично – залізниця позбавила мене комфортного і оперативного поїзду, а натомість пропонує п’ять годин поїздки в “електричці”, нехай модної марки і в м’яких кріслах, – зазначає вона. – Крім того, за менший комфорт, я ще платитиму більшу ціну”. 

Ростислав Сорока, голова Ради підприємців Львівщини:
КОМЕНТАРІ

Зеновій Бермес, голова Асоціації роботодавців

Ростислав Сорока, голова Ради підприємців Львівщини:

- Скоріше це виглядає як впровадження транспортної схеми у Львові - люди платять більше і їдуть довше. Є така наука, як логістика перевезень, згідно з якою, людина за помірну плату має добратись до потрібного їй місця за короткий час, натомість у нас вона не діє. 91/92 потяг був абсолютно зручним і тому його переведення в інший режим є великою проблемою, оскільки багато людей їздять у відрядження та на роботу. Така новація до нічого доброго не призведе! Людина їхала з метою потрапити на дев'яту годину ранку на зустріч, а о пів на восьму вже була в Києві і встигала всюди.
- Як споживач послуг залізниці, можу сказати, що зараз існують великі незручності з доїздом до Києва. Зняті традиційні потяги, якими львів'яни роками їздили до столиці, бо вони були зручними. Я знаю, що існують проблеми і в напрямку до Харкова та Донецька, де також познімали потяги. В літній час, коли люди ще більше подорожують, вони є надто необхідними. Приємно буде, якщо нові поїзди будуть комфортними, але будь-яке зростання цін є проблематичними, адже ті, що існували раніше, також не були дуже низькими. Тому вартує робити якусь градацію між тими, хто хоче їздити з комфортом і тими, що не може собі це дозволити.

Юрій Сколоздра, журналіст:

- 91 номер віддали поїзду № 359/360 Київ - Львів, який раніше ішов тим самим маршрутом. На жаль скоротивши перший потяг, ціни залишили від другого, тобто більші. Діловим людям та й туристам було зручно добиратись у нічний час. У принципі, розклад Hyundai зручний, але зважаючи на матеріальну спроможність більшості українців, вони будуть недоступні. Мені здається, що це досить невдала інвестиція Укрзалізниці, тому, що дуже багато грошей на це витрачено, але, що маємо натомість: на півтори години коротший час, але наші люди спокійно би їх висиділи за тих 100 грн. Три поїзди на день - такого графіка за такі гроші - не буде, адже в цьому напрямку немає такого сильного пасажирського потоку.

 

P.S. Новий розклад руху потяга №91/92:

З Києва до Львова він відправлятиметься о 16.40, а прибуватиме – 05.43, у зворотньому напрямку 21.53 – 10.38.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4325 / 1.65MB / SQL:{query_count}