Дріб’язкова євроНЕготовність

“Пошта” спільно з активістами громадської кампанії “Європатруль”  проінспектували Львів напередодні зустрічі тисяч іноземних фанів

До футбольного психозу, який розпочнеться в Україні залишився 41 день. Перевірити, як до цього підготувалися міста-господарі вирішили активісти громадської кампанії “Європатруль”, які вчора завітали і до нашого міста. До цієї акції, яку у нашому місті провели два київські журналісти,  приєдналася і “Пошта”. 
Раніше “Європатруль” перевірив стан готовності до Євро-2012 Харкова, центрального залізничного вокзалу Києва та міжнародного аеропорту  “Бориспіль”, НСК “Олімпійський”, студентські гуртожитки та автовокзали у містах, де відбудуться поєдинки в рамках футбольного чемпіонату.     
Основну увагу “Європатруль” звертав на стан доріг Львова та площі біля залізничного вокзалу, рівень забезпечення громадським транспортом міста та наявність вказівників. Тож до вашої уваги суб’єктивні позитиви та негативи у підготовці міста очима київських гостей.

Залізничний вокзал

lchek.jpg

peronvxid.jpg

telefon.jpg

Найбільше суперечливих емоцій у гостей викликав львівський вокзал. ”Нас дуже вразила велика кількість бомжів зранку у безкоштовному залі очікування. А ще відразу кидається в очі пристосування для неповносправних. А відміну від Харкова у вас є пандуси, – каже експерт ”Європатруля” В’ячеслав Коновалов. – Але тут також не все так просто: якщо людина хоче викликати допомогу, їй важко зорієнтуватися як це зробити. Ми не знайшли такої інформації. Неповносправна людина може вийти сама на всі перони, окрім першого, де немає пандусів, але на цьому ж пероні є телефон для людей з особливими потребами. Але не зрозуміло як до нього добратися. Виявляється, у медпункті є захований ліфт, але про нього немає інформації. Є всюди таблички що і де, але бажано доставити стрілки з керунками, які б орієнтували куди іти. 

Є зауваження до харчування. Львів позиціонують у рекламах, як центру, що має хорошу кухню. По вокзалу Львова цього не скажеш: тут або генделики, або якісь ”пиріжкові” з цінами вищими, ніж у Києві. Дивна ситуація з парковкою: вартість стоянки 3 грн за годину, 6 грн за 2 години, за 4 години – 12 грн, за 5 годин – 15 грн. Але якщо залишаєш машину на добу, то ціна… 12 гривень. Незрозуміло звідки такі цифри, – резюмує експерт ”Європатруля” В’ячеслав Коновалов. – Приємно здивувало, що на трамвайних зупинках біля вокзалу є таблички з написами. У нас в Києві немає таких вказівників англійською. У будь-якому разі київським чиновникам є чого повчитися у львівських. Позитивом є те, що у Львові привітні люди”.

dush.jpg

dush2.jpg

”Виявляється, у вас на вокзалі є душ. Знайти його непросто: треба вийти на першу платформу, знайти хитро захований вхід в зал очікування і там його відшукати. Ціна послуги – 20 грн, хоча в Харкові він коштує 13 грн 50 коп.”, – каже  В’ячеслав Коновалов.  

plosh4a.jpg

Наразі площа перед вокзалом вигладає, як і колись, гнітюче. Хоча тут і відбулися часткові зміни, однак з естетичної точки зору площа виглядає ганебно.

net.jpg

”Дивні тарифи на інтернет. Якщо користуватись їхнім комп’ютером, то його вартість – 15 грн за годину, чи 8 грн за Wі-Fі зі свого ноутбука. Але що цікаво: для того, щоб потрапити в інтернет-клуб, треба заплатити 4 грн за вхід у зал підвищеного комфорту. Хоча, звісно, чиновники завжди знайдуть спосіб, як це виправдати”, – переконаний В’ячеслав Коновалов. 

Аеропорт

evro.jpg

Походити по новому терміналу нам не вдалося, бо, хоча його і відкрили, вільно ходити тут можна тільки під час рейсів. 

“За розмірами він схожий на харківський. З точки зору операційної системи, то система реєстрації, видно, що працює, але як вона працює – ми не мали змоги подивитися. За розмірами, розміщенням стійок – цього достатньо. Сам термінал нагадує термінал “F” у Борисполі”, – каже Микола Воробйов.

Загалом аеропорт – єдина новобудова до Євро-2012, яка виглядає цілком готовою. На момент нашого візиту робітники працювали над скляним дашком на вулиці та сіяли траву на газонах. 

Стадіон

stad.jpg

luki.jpg 

super.jpg 

Якщо подивитися на площу перед новим стадіоном, важко уявити, що тут за місяць будуть тисячі фанів. Сказати, що благоустрій готовий – це дуже пафосно. Гнітюче враження складають погано засіяні газони, які навіть добре не розрівняли – обабіч головних під’їздів абияк вирівняна земля. Видніються не зачинені люки.

“Я не бачу турнікетних систем, може вони є з іншого боку, але за правилами вони мають бути на кілька напрямів пасажиропотоку. Тут я їх не бачу, сподіваюся, турнікети ще змонтують. Як у Києві, так і у Харкові та Львові є проблемою інфраструктура”, –  вважає В’ячеслав Коновалов.

На стадіон витратили мільйони наших грошей, але спосіб, яким  вмонтовані ці люки – не витримує жодної критики. Ці ґрати для стоку води – наче пам’ятник львівським будівельникам, які, схоже, взагалі втратили совість, дозволяючи собі так  недбало і цинічно працювати для галочки за досить немалі гроші. Після побаченого дощоприймача сказати, що українці – працьовита нація, язик не повертається.

Автовокзал “Львів”

evropa.jpg

Із стадіону ми заїхали на автовокзал “Львів”. Наші експерти на побачене відповіли: “без коментарів”. Справді, розриті газони вперемішку з будівельним сміттям, обшарпана будівля автовокзалу швидше нагадують супермаркет у якомусь глухому районному центрі. 

Експерти “Європатруля”

konovalov.jpg

В’ячеслав Коновалов, журналіст, 36 років.  Живе і працює у Києві, працює виконавчим директором “Центру кримінологічних досліджень”

vorobiov.jpg

Микола Воробйов, журналіст, 25 років. Живе у Києві, працює у Комітеті громадського контролю ЧЄ-12. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5502 / 1.62MB / SQL:{query_count}