Днями у Львові маршрут №18 почав курсувати з пересадкою біля 28-го заводу. Чиновники та перевізник наголошують на тому, що пересадка вимушена через стан дороги, проте вона не впливає на схему руху, адже люди пересідають із машини в машину безкоштовно по трансферному квитку, тобто діє така ж схема як і на радіальних маршрутах міста.
Таке нововведення є зручним, адже до перехрестя вул. Личаківська–Тракт Глинянський курсують великогабаритні автобуси MAN NL 223, місткість яких 100 чоловік. А з Кривчиць до цього ж перехрестя з малим інтервалом та без корків їздять автобуси “Еталон” та “Богдан”, що вигідно для мешканців Кривчиць, більшість яких виходять із маршруток у верхній частині вулиці Личаківської.
Проте, у четвер на сесії Львівської міськради один із депутатів висловив незадоволення щодо такої роботи маршруту №18. У свою чергу перевізник та міське управління транспорту кажуть, що ця проблема надумана, адже ні схема руху, ні вартість проїзду не змінилися.
“Принцип трансферного квитка абсолютно ефективно забезпечує перевезення пасажирів. І не потрібно ніяких рішень суду щодо цієї зміни, бо не помінялась схема руху. Робота на цьому маршруті стала набагато ефективнішою, бо там працює три автобуси малої місткості “Богдан” та “Еталон”, які без корків доставляють людей з верху Личаківської у Кривчиці з відносно малим інтервалом руху”, – пояснив “Пошті” Андрій Білоус, заступник начальника управління транспорту і зв’язку Львівської міськради.
Чому ввели пересадку “Пошті” пояснили у фірмі “Фіакр”, яка обслуговує маршрут №18. “Згідно угоди на перевезення між нашою фірмою та Львівською міськрадою, ми зобов’язані щороку оновлювати 20% рухомого складу. Нещодавно ми закупили 12 низькопідлогових автобусів MAN. Угодою також зобов’язались до жовтня на 18-му маршруті поставити низькопідлогові автобуси. Оскільки у червні Львів прийматиме Євро-2012, ми вирішили це зробити швидше, до футбольного чемпіонату, – каже Юрій Лесь, директор львівської філії ТзОВ “Фіакр-Львів”. – Але виникла одна дуже суттєва проблема: вул. Богданівська закрита на ремонт, а вул. Дорога Кривчицька не дозволяє з’їхати вниз, виникла проблема під’їзду до кінцевої зупинки. Саме тому ми вирішили зробити трансферну пересадку з верху вулиці Личаківської біля 28-го заводу”.
Усі автобуси на цьому маршруті курсують з інтервалом у 10 хвилин. Як розповів Юрій Лесь, графік складений так, що люди практично одразу здійснюють пересадку з автобуса у автобус, максимально чекати доведеться п’ять хвилин.
Також фірма “Фіакр ” звернулася у ДАІ, щоб отримати висновок, що ця дорога є дійсно не придатною для використання великогабаритних автобусів. До слова, поки не відремонтують вул. Богданівську та вул. Дорога Кривчицька, буде вимушена пересадка, пояснив перевізник.
“Про таке курсування городяни мають різні точки зору. Однак, мені подобається те, що тепер я буду добиратися на роботу великим автобусом. Скажімо у п’ятницю 18-й маршрут їздив дуже точно і не доводилося чекати. Можливо, буде складніше літнім людям, але до нововедення легко звикнути. Крім того не усі, хто їде з Левандівки, хто їде у Кривчиці. Зрештою, я не проти робити пересадку за умови, якщо буду їхати у комфорному атобусі без нервів і штовханини”, – каже мешканка Кривчиць Тамара Кривута.
Нагадаємо, з 25 квітня у зв’язку з введенням на маршрут №18 великих автобусів, маршрут складається з двох частин: Кривчицька дорога – трансферна зупинка на вул. Личаківській (біля 28 заводу) – курсують автобуси малої пасажиромісткості; трансферна зупинка – Левандівка – курсують автобуси великої пасажиромісткості.