Чому отруюють собак у Львові?

Юрій Голець, керівник управління житлового господарства Львівської міської ради, про резонансні випадки масового знищення собак, європейський грант обліку бездомних тварин та способи регулювання чисельності чотирилапих

Юрій Голець, керівник управління житлового господарства Львівської міської ради, про резонансні випадки масового знищення собак, європейський грант обліку бездомних тварин та способи регулювання чисельності чотирилапих

Минув рік відтоді, відколи у Львові сталися перші випадки масового отруєння безпритульних собак. Існують різні версії того, хто і чому так робить, зокрема, що знищують тварин до Євро-2012. 

“Пошта” поспілкувалася з Юрієм Гольцем, керівником управління житлового господарства Львівської міської ради, про те, чим  закінчилися ці сумні історії, яка ситуація з безпритульними тваринами у нашому місті та про новий проект “S.O.S”, який має допомогти Львову вирішити цю проблему.

– Пане Юрію, на Вашу думку, чому захисники тварин в один голос твердять, що безпритульних тварин отруюють до Євро-2012. Чи дійсно це так? 

– Слідкуючи за ЗМІ бачу що, це відбувається не лише в містах, які прийматимуть  Євро-2012. Я часто зустрічаюся зі захисниками тварин, які запевняють, що бачили машину чи людей, яких вони підозрюють в отруюванні безпритульних собак, і прошу записувати номер авто. Повірте, так буде набагато легше правоохоронцям з’ясувати, був такий випадок чи ні. 

Чомусь ніхто не хоче говорити, що є законодавство, в якому прописано, що людина, яка бере на утримання тварину,  зобов’язана дотримуватися певних правил. У законі записано, що вигулювання собак здійснюється на повідку з ошийником і намордником. Не можу зрозуміти, як собака на повідку з ошийником і намордником може щось підняти зі землі – це фізично неможливо. 

Не розумію, як людина, перебуваючи у Стрийському парку – зеленій перлині Львова, може випустити собаку без повідка й намордника? Це ж тварина, її поведінку спрогнозувати не можливо! Чи це не є порушенням? Господарі псів не погоджуються з цими правилами, тому гуляють із своїми тваринами там, де відпочивають діти, улюбленці справляють нужду в дитячих пісочницях… 

– Прошу сказати, чи проводили внутрішнє розслідування щодо тих отруєнь? 

– У моїй посадовій інструкції немає таких обов’язків і таких працівників, які б це робили. Торік ми скерували не одне звернення до керівництва управління МВС у Львові, але вони нічого не змогли з’ясувати. Ми дали інформацію про сайт, де пропагують елементи насилля над тваринами, але від правоохоронців інформації немає. 

– Скільки зараз у Львові безпритульних тварин?   

– За нашими підрахунками, маємо орієнтовно від 5 до 7 тис. безпритульних  тварин. Протягом останніх років їхня кількість залишається сталою.  Скажімо, в Києві є приблизно 20 тисяч безпритульних.

– Скажіть, будь ласка, яку роботу проводять для їх зменшення?

– Органами державної влади тривалий час не приділялася потрібна увага, а місцеве самоврядування через особливості бюджету, його формування, збір грошей і пересилання їх левової частки до державного бюджету, не мало можливості реально охопити цю проблематику і вирішити її. Тільки цього року у лютому за дорученням уряду і Міністерства екології є прагнення розв’язати цю проблему. 

Усі міста України зобо­в’язані у найменший термін подати в Київ документацію, розроблені проекти будівництва великих притулків, де буде можливість проводити стерилізацію і гуманно ставитися до тварин. Але це перспектива двох-трьох років, бо зараз потрібно пройти всі необхідні процедури й інстанції.

– А що маємо зараз? 

– Зараз ми маємо грант, який передбачає безповоротні гроші для Львова на реалізацію програми “S.O.S”,  яку впроваджуватимуть також у Луцьку, Івано-Франківську та в одному польському місті. Ця програма підтримана депутатами на сесії і визначена структура, за якою реалізовуватимуть ці гроші. 

– Що саме передбачає проект? 

– Десь 90 тисяч євро пі­де на облаштування приміщень ЛКП “Лев” на вул. Промисловій та облаштування території. Будуть створені належні умови для собак і котів та персоналу, який обслуговуватиме тварин. Також буде закуплено медичне обладнання, препарати. Реалізація цієї програми розпочнеться наприкінці року і завершиться у 2013-му. Зараз тривають підготовчі роботи, незначна частина грошей піде на промоцію проекту з метою пояснити людям, що наших братів менших не можна вбивати ганебними методами. Добре, що це безповоротні гроші, які дадуть можливість навести  лад у цій сфері. 

Цього тижня до нас приїжджають колеги з ЄС, які навчатимуть наших спеціалістів. Упродовж місяця вони відловлюватимуть безпритульних тварин, проводитимуть їх стерилізацію, вакцинацію та чипування. Буде створена база даних тварин, у яку внесуть їх фотографії, біометричні дані, що дасть можливість точно знати про кількість тварин, які вже стерилізовані. За цей кроткий час планують відловити не менше 500-600 тварин.   

ДО ТЕМИ

У рамках проекту “S.O.S” Європейський Союз виділяє Львову на два роки 298 тис. євро для вирішення проблем з безпритульними тваринами. За ці гроші впровадять програму обліку та реєстрації безпритульних тварин,  проведуть два соціологічні опитування з метою визначення рівня свідомості мешканців щодо поводження з тваринами. За грантові гроші також проведуть два дослідження чисельності безпритульних тварин та її динаміки  у районах Львова, – інформує прес-служба ЛМР. 

– Тобто, цих собак і котів потім відпускатимуть на волю. Але звідки люди, які йдуть вулицею, знатимуть, що ця тварина безпечна? 

– Як мінімум ця собака не буде хвора на сказ чи інші хвороби. Крім того, фахівці, які здійснюють відлов тварин і стерилізують їх, ніколи не випустять на вулицю агресивну собаку. Тільки один притулок у Німеччині дозволяє утримувати собак довічно, в інших є терміни перебування тварин.  Якщо тварина не знаходить нового господаря, її піддають евтаназії. Утримання тварин – дороге, тому це як варіант: повернути їх на своє місце перебування, аніж жорстоко знищувати. 

– Прошу сказати, чи ви співпрацюєте із захисниками тварин? 

– Ми будемо їх залучати до виконання програми Кабміну, проведемо громадські слухання на тему облаштування території міського притулку: яким він має бути.   

– Чи вже визначене місце, де буде притулок? 

– Це промислова зона Рясне-1 площею до 4 га. За нашим розрахунками, там має бути не менше 500 місць. Там однозначно має бути зооринок, бо не можна продавати тварин на базарах поряд з одягом і продуктами, як це відбувається на Краківському ринку. 

– Пане Юрію, а у Вас вдома є тварини? 

– Проживаючи в 45-метровій квартирі двома поколіннями, це проблематично. Якщо міг би, то завів би англійського бульдога – це мрія дитинства.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4289 / 1.61MB / SQL:{query_count}