Транспорт для іноземців чи львів’ян?

“Пошта” з’ясовувала, чому пасажирів досі возять автобуси з іноземними написами. Перевізники лише зараз (!) почали змінювати іншомовні наліпки на українські

“Пошта” з’ясовувала, чому пасажирів досі возять автобуси з іноземними написами. Перевізники лише зараз (!) почали змінювати іншомовні наліпки на українські

Нова транспортна схема Львова стала для мешканців міста неприємним подарунком на початку року. Зараз містом дійсно їздить чимало комфортних великих автобусів, про які львів’яни раніше могли тільки й мріяти. 

Про те, що інформаційні вказівники на привезених іноземних автобусах повинні бути українською мовою, говорилося давно. І нині все більше таких автобусів почали перелаштовувати на українську мову. Проте електронні табло на машинах ще й досі латинкою вказують на закордонні вулиці!   

Написи німецькою мовою ззовні та всередині салонів автобусів у реальності нічого не інформують львів’ян. 

Така ситуація обурює городян, бо судячи з іноземних вказівників, виходить, що автобуси розраховані не для львів’ян, а для… німців.

“Через те, що міське управління транспорту не виконує своїх обов’язків, досі не усі перевізники поміняли інформаційні таблички на україномовні, – розповідає “Пошті” Іван Гринда, голова постійної депутатської комісії з інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міськради. – Навіть за те, що на цих автобусах розміщена німецька реклама, повинні штрафувати інспектори ДАІ. Тому ми подали запити керівнику управління транспорту ЛМР та начальнику ДАІ Львова, щодо такої ситуації. Нехай реагують”.

Чому містом їздять автобуси з іноземними написами, дізнатися в управлінні транспорту і зв’язку Львівської міськради “Пошті”, на жаль, так і не вдалося. Зокрема, вчора міські посадовці, які відповідають за транспорт у місті,  зовсім не мали часу поспілкуватися з “Поштою”. 

ДО ТЕМИ

Як повідомляє прес-служба Львівської міськради, відзавтра міський маршрут №18 обслуговуватиме 10 великих низькопідлогових автобусів. Такі великі машини їздять на всіх радіальних маршрутах, а також на деяких хордових, це № №7, 16, 18, 23, 27, 42, 46. 

Обурені ситуацією

Міські депутати наголошують на те, що переклеїти наліпки неважко. “Ось вже майже півроку бурлить питання транспорту Львова. Поміняти наліпки на українські не є дуже затратною справою. Мабуть, масштаб денної виручки одного автобуса дасть можливість перевізнику поміняти наліпки на всьому маршруті. Це нескладно. Просто над цим потрібно працювати”, – акцентує  Валерій Веремчук, депутат, член комісії з інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міськради. 

Цю думку також підтримують й інші депутати з комісії транспорту. “Поміняти наліпки – це дріб’язок, адже вони коштують копійки. Ситуація з німецькими вказівниками обурює, ось, наприклад, номер маршруту: внизу написано “15”, а зверху – “321”, бо він десь під таким номером їздив по Мюнхені чи деінде”, – зазначає Юрій Кужелюк.

КОМЕНТАР

Богдан Мицак, начальник ДАІ м. Львова: 

- Нещодавно до Євро-2012 була нарада, яку ініціювало управління транспорту та зв'язку Львівської міськради. Влада міста зобов'язала перевізників усі німецькі наклейки демонтувати.  Деякі німецькі автобуси ще курсують по Львову з наліпками "Продається". Це буде негарно, коли на Євро-2012 приїдуть німці, а на наших автобусах буде напис "Продається". Проте, це не компетенція ДАІ. Колись ми погоджували рекламу, що вивішувалась на транспортних засобах, нині це не у нашій компетенції. 

Депутати вважають, що така ситуація буде змінена лише тоді, коли належно працюватимуть чиновники. “Стосовно наліпок уже був депутатський запит на сесії міськради, але бачимо, що управління транспорту не справляється з перевізниками. Керівники управління транспорту нас переконували, що умови у договорі між ними та перевізника дадуть можливість якісно та швидко виправляти усі проблеми з транспортом. Ця ситуація буде врегульована тоді, коли посадовці будуть належно виконувати свої обов’язки”, – каже Валерій Веремчук. 

Слово перевізникам

Тим часом перевізники розповідають, що для того, аби поміняти наліпки та електронні табло, потрібен час. Наприклад, представники АТП №1 запевняють, що до кінця тижня на їхніх автобусах усі наліпки будуть українською мовою. 

“Автобуси іноземного виробництва є орендовані, у нас приблизно 20 таких автобусів. Ми ще не на усіх автобусах поміняли наліпки, але плануємо до кінця тижня це зробити. Електронні табло неможливо поміняти на українську мову, бо вони мають спеціальний блок управління, який при продажі вилучається, тобто нашим орендодавцям автобуси продають уже без цього блоку. Хіба потрібно встановлювати новий блок, але він, напевно, коштує не малі гроші”, – пояснює Михайло Сидорович, керівник АТП№1. 

А ось інші перевізники кажуть, що змінити електронні табло можливо. “Електронні табло перевести на українську мову можливо, просто потрібно, щоб це зробили фахові програмісти. Ми плануємо це зробити найближчим часом, адже у автобусів буде зовсім інший вигляд. Також найближчим часом плануємо поміняти уже на усіх автобусах наліпки на україномовні, нині ми це зробили лише на деяких маршрутах”, – розповідає “Пошті” Микола Шкурган, член спостережної ради АТП-14630. 

Що цікаво, минулого тижня представники перевізника “Успіх-БМ” зняли два табло з своїх автобусів та дали програмістам, які спробують їх перепрограмувати. До того ж, ще два тижні тому на усіх автобусах, що обслуговує перевізник “Успіх-БМ”, іншомовні наліпки були відклеєні та продубльовані українською мовою. 

До слова, за інформацією прес-служби Львівської міськради, серед низькопідлогових автобусів – машини іспанського, італійського, польського та німецького виробництв. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4250 / 1.61MB / SQL:{query_count}