Поки частина Львова стоїть у корку через ремонт до Євро-2012 вулиці Городоцької, левова частка обласних доріг за менш ніж два місяці до чемпіонату залишається танкодромом. Чиновники пояснюють бездоріжжя тим, що пріоритетним є ремонт тих шляхів, які, зокрема, ведуть до польського кордону.
У той час, як їздити водіям дорогами, не задіяними під час Євро-2012?! Це щоденне мордування, зіпсовані машини, нерви і, звісно, мат на маті. Традиційно на ремонт шляхів бракує грошей, а щоб усе не так страшно виглядало, ці дороги латають, засипаючи ями. Ба навіть, піском!
Поза тим, виконанням такого наче ремонту далеко не всі задоволені. “Якості виконаних робіт немає. Якщо у дорожніх служб Львівщини відсутні якісні технології, то їх потрібно запроваджувати вже сьогодні, бо завтра буде пізно. У цьому повинна бути логістика та логіка. У нас немає концентратора, який би визначив ділянки доріг, що є найбільшими подразниками для людей. Дороги – це обличчя влади. Для чого латати ту дорогу, якою ще можна їздити – слід ремонтувати найпроблемніші ділянки. Технологія має бути на першому місці. Поки немає нормальних погодних умов, жодні роботи не повинні виконуватись”, – зазначає Михайло Костюк, голова Львівської облдержадміністрації, інформує прес-служба ОДА.
Тим часом реальними технологіями робітників залишаються лопати і старі катки та халатна робота.
“До Пасхи плануємо закінчити ямковий ремонт на державних дорогах: Львів–Золочів, Львів–Бібрка, Львів–Радехів, Ковель–Жовква. У середньому в день використовується 500-550 тонн асфальтобетону, – розповів “Пошті” Юрій Тарасович, директор підприємства “Львівський облавтодор”. – Ямковий ремонт плануємо робити і після Великодня. Побоювання є за гірські ділянки, а це Турківський, Сколівський та Старосамбірський райони, бо навіть зараз вночі температура опускається там нижче нуля. Також ми облагороджуємо територію біля доріг, фарбуємо зупинки, тощо. Загалом після зими виконано нами робіт на 17,5 млн грн”.
Незадоволені станом доріг і в Львівській обласній раді, куди, до слова, ще торік зверталися… депутати Волинської області з проханням відремонтувати дорогу, що межує з Волинню.
“На Львівщині суцільне бездоріжжя! Проте найперше потрібно зайнятись ремонтом сполучень між обласними центрами, до прикладу, дорога Львів–Тернопіль. На якість наших доріг звертають увагу і наші сусіди: депутати Волинської обласної ради зверталися до нас, щоб ми відремонтували свій відрізок дороги на межі з їхньою областю. Це ж таке приниження! – розповідає “Пошті” Михайло Задорожний, голова постійної депутатської комісії з питань промисловості, ЖГК, транспорту і зв’язку Львівської облради. – Що цікаво, усі території однаково фінансуються Укравтодором, гроші виділяються на один кілометр. І якщо Тернопільська область має менше доріг, то отримує менше фінансування, а Львівська має більше доріг і, відповідно, більше фінансування. Такий розподіл коштів є адекватним. Залишається питання, чому у Тернопільській області хороші дороги, а у нашій – ні?!”.
ДО ТЕМИ У кінці березня у ЗМІ лунало, що Петра Шпитака можуть звільнити з посади начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області. Як вчора розповів “Пошті” сам Петро Шпитак, він пішов на пенсію і вже не обіймає вищезгаданої посади. |
Дороги, а точніше подекуди їхня відсутність, сильно шкодять гірському туризму у перлині Карпат – Славську. Зокрема, щоб привернути увагу влади до жахливої дороги ще 10 днів тому, 1 квітня, у цьому курортному селищі відбулась акція, під час якої хоронили символічну труну, завантажену туристичним спорядження. На ремонт цієї дороги потрібно 50 млн грн, які навряд чи виділять.
“Девіз акції закінчувався знаком питання: ховаємо туризм, чи таки будуть щось покращувати у Славську? Таким чином ми вимагали гроші на дорогу від “Святослава” до Славського, яка дуже давно не знала ремонту. Реакцій від обласної влади поки що немає, але ми зупинятися не будемо”, – акцентує “Пошті” Ярослав Шоп’як, мешканець Славська, учасник акції.
КОМЕНТАР |
Андрій Корнат, голова фракції НРУ у Львівській облраді: |
- Останнє, що я побачив на дорогах Львівщини - це те, що до Великодня дорожні служби почали активно працювати. Нині роблять ямковий ремонт на дорогах. Водночас, якщо вникнути в суть дорожньої проблеми, наприклад, міста Великі Мости, то вона набагато глибша, аніж латання дороги перед Великоднем. Адже неодноразово ми звертали увагу й на те, що у Великих Мостах, і міст через річку Рату є у аварійному стані! А проблема таки ніяк не вирішена! Й нинішні ремонти доріг є своєрідним окозамилюванням та відверненням уваги від конкретної проблеми. Йдеться не лише про Великі Мости, дороги узагалі потрібно ремонтувати, а не латати. І це проблема навіть не Львівської області й не регіональної влади, це проблема всеукраїнського масштабу! |
Селищний голова Славська Михайло Кінаш розповів виданню, що районна рада не може виділити гроші на капітальний ремонт дороги, тим часом ямковий ремонт, що зараз проводять, неякісний. “На цьому мітингу був присутній голова районної ради, який сказав, що тих 50 млн грн, що потрібно на ремонт дороги, район не може виділити. На відрізку дороги від “Святослава” до Волосянки у районі села Гребенів роблять ямковий ремонт, на який виділили 700 тис. грн. Але у таку погоду смішно робити ремонт, латання дороги користі не принесе, це тимчасово буде триматися на дорозі”, – вважає Михайло Кінаш.
У цьому курортному селищі зараз завершують будівництво тренувальної бази до Євро-2012. Проте, як зазначає Михайло Кінаш, там таки ніхто не тренуватиметься, тому й їхня дорога є не дуже важливою сьогодні. Мешканці ж Славська на цій акції не зупиняться, і щоб привернути максимальну увагу до “курортних” доріг у майбутньому планують перекривати автомагістралі.
Як пояснюють у “Львівському облавтодорі”, справа курортної дороги залежить від держбюджету. “Три роки тому неподалік Славська, був зроблений капремонт дороги. Тепер мешканці цього селища хочуть, щоб залишкова ділянка від Сколе до Славська, а це 14 км, була зроблена таким же чином. Дороги фінансуються з держбюджету, тому питання ремонту цієї дороги має адресуватися не “Львівському облавтодору”, а до керівництва держави. Якщо такі гроші знайдуть, то по термінах такий ремонт можна виконати і цього року”, – зазначив Юрій Тарасович.
Тим часом у Львівській облраді наголошують: дорога до Славського є вкрай давньою проблемою. “Похоронили туризм на Сколівщині і люди мають рацію, адже через страшні дороги пропадає їхній хліб та заробіток. За моєї пам’яті, уже три команди у облдержадміністрації, які працювали за останні два роки, гарантували, що цей напрямок буде відремонтований. Але це не є проблемою останніх років, це результат довготривалої бездіяльності та безгосподарності!”, – зазначив Михайло Задорожний.
Акція у Славському непоодинока, ще у кінці лютого били на сполох, перекриваючи дорогу мешканці м. Великі Мости, що на Сокальщині. Автівки проїжджають через це місто на мінімальній швидкості, а по місту утворювались “тягучки”, адже дорога у місті не що інше, як яма на ямі.
Під час виїзного засідання у Великомостівській міськраді губернатор Львівщини назвав головною причиною таких дорожніх руїн… неправильне водовідведення.
“Не може дорога у Великих Мостах при такому водовідведенні працювати. Що б там не зробили, через півроку буде те саме, тому що вздовж дороги немає водовідводів. Також я абсолютно не розумію пасивності місцевої ради, адже саме депутати місцевої ради повинні негайно вжити заходи і довести до населення, що потрібно посунутись і зробити водовідводи”, – зазначав Михайло Костюк, інформує прес-служба ЛОДА.
Капремонт дороги у Великих Мостах, як і у Славську, залежить від держбюджету, а нині цю дорогу, зі слів директора “Львівського облавтодору”, залатали.
“Взимку, при температурі мінус чотири градуси, ми у цьому місті провели аварійний ямковий ремонт, а у минулу п’ятницю – ремонт за допомогою гарячої асфальтобетонної суміші. На цьому, згідно рішення нарад, роботи у Великих Моста були завершені. Тепер роботи будуть продовжуватися до Червонограда, а потім – до виїзду на Волинь. Що стосується капітального ремонту дороги у Великих Мостах, то він залежить від фінансування з держбюджету”, – резюмував Юрій Тарасович.
Зі слів Михайла Задорожного, протест за допомогою перекриття дороги, не є виходом зі цієї ситуації, адже проблема не лише у грошах. “Страшна дорога у Великих Мостах не є виключенням, просто у цьому місті людям увірвався терпець і вони перекрили дорогу. Але, гадаю, що це не є виходом, адже завтра за покликом можна перекрити усі дороги області. Але що далі? Через два дні гроші ніхто не дасть. Не лише причина у відсутності коштів, проблема в іншому: підприємства, що здійснюють дорожні ремонти, не завжди це якісно роблять і після зими дороги сходять разом зі снігом”, –додає Михайло Задорожний.
З іншого боку, завдяки Євро-2012 та очікуваній багатотисячній команді туристів зі Західної Європи хоча б якісь дороги в області відремонтували. Але, що ж буде , коли свято футболу мине?! Слова про дорожні ремонти залишаться лише словами?!