Сквер, що заспіває

У Львові вулиця Квітки Цісик стане першою співочою вулицею в Україні

У Львові вулиця Квітки Цісик стане першою співочою вулицею в Україні

У Львові з’явиться сквер, де лавки будуть з нічним підсвіченням та співатимуть українських пісень голосом Квітки Цісик. Також у сквері буде сцена, на якій зможуть виступати школярі. Постане це все на вулиці Квітки Цісик, що в Шевченківському районі міста.

Четвертого квітня легендарній співачці Квітці Цісик виповнилося б 59 років. Власне до дня народження цієї славетної співачки у Львові репрезентували проект пам’ятника і меморіального музею імені Квітки Цісик. За задумом, це буде єдина співоча і музична вулиця у світі! 

Творчість Квітки Цісик – надбання українства, тому сквер має стати осередком музики та відпочинку. Концепція пам’ятника полягає в тому, щоб зобразити Квітку Цісик, яка співає на сцені в Україні, адже вона мріяла, щоб земляки в Україні почули її музику. 

За основу скверу взяли режисерський пульт у студії звукозапису, який видно з висоти пташиного лету. Для безпеки від вандалів сквер буде обладнано відеоспостереженням. А у проект сцени закладено дві ідеї: по-перше, це буде пам’ятник Квітці Цісик, по-друге, сцена, на якій буде можливість влаштовувати концерти. 

“Меморіал розмістять уже у сформованому житловому районі, де є відповідна забудова 80-х років. Проект скверу в нас досить не традиційний, ми не обмежилися бордюрами та транзитними стежками. Цей сквер буде у довільній та творчій формі. Принципом ідеї є звукорежисерський пульт із бігунками, які формують відпочинкове середовище, – розповідає Остап Гром, співавтор проекту меморіалу Квітки Цісик. – У ролі цих “бігунків” будуть лавки різної висоти, для дітей та дорослих. Лавки будуть двох типів, одні матимуть приховану підсвітку, в інших буде вмонтовано музичні ретранслятори творів Цісик. Тобто, можна буде присісти, легенько натиснути педаль, а мелодія гратиме тихенько, щоб не перешкоджати життю району. Окрім того, в нас є стела та сцена, на якій дітки зі школи зможуть виступати”. 

Як розповів “Пошті” Остап Гром, лавки планували зробити бетонними, однак зараз думають над тим, щоб бетон замінити каменем. Педаль для музики під лавочками матиме лише одну функцію “play”, а керування цих музичних ретрансляторів відбуватиметься зі школи навпроти. 

Щодо самого пам’ят­ника, то він складатиметься з двох частин – сцени, виконаної з бетону, та бронзової фігури Квітки Цісик. “Побачивши саму ідею цієї співочої вулиці,  вирішив зробити пам’ятник власне на сцені. Ознайомившись із життєвим шляхом цієї співачки, я дізнався, що вона дуже мріяла про концерти в Україні, проте трагічна доля не дала їй такої можливості. І зображуючи її на сцені, підкреслюючи, що вона та сцена – це єдине ціле, ми здійснимо її мрію про концерт в Україні. Щодо матеріалу, мають бути використані бетон та бронза. Окрім сцени та пам’ятника, там буде українська вишивка і надпис, якщо ми його затвердимо: “Квітка Цісик – душа України”, – каже Ярема Мисько, автор проекту пам’ятника. 

Проект є, далі справа за грошима. Організатори не кажуть, яка вартість втілення ідеї, мовляв, спершу потрібно затвердити матеріали, які будуть використовуватись для цього меморіального комплексу, а тоді можна буде назвати суму. Грошей на реалізацію проекту ще немає, зараз шукають меценатів. 

Й, можливо, у майбутньому саме цей скверик стане місцем зустрічі львівської молоді, за яким закріпиться “згадка прощання, перші признання”... 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.2339 / 1.56MB / SQL:{query_count}