Костел єзуїтів – у Книгу рекордів Гіннесса

Священики церкви Свв. Петра і Павла (колишній костел єзуїтів), який відкрили наприкінці минулого року, отримали допомогу у справі відновлення 400-літнього храму: поляки погодилися долучитися до реставрації.

Священики церкви Свв. Петра і Павла (колишній костел єзуїтів), який відкрили наприкінці минулого року, отримали допомогу у справі відновлення 400-літнього храму: поляки погодилися долучитися до реставрації.

У рамках українсько-польського проекту “Збереження спільної культурної спадщини” у Львові буде проведена низка робіт із відновлення костелу. Допомагати будуть Міністерство культури та національної спадщини Польщі та воєводство Малопольське
Делегація фахівців уже оглянула храм і визначила першочергові завдання. Зокрема, у пам’ятці зроблять фотограмметрію – фіксацію усіх стінописів з використанням комп’ютерних технологій. Отримані результати передадуть Академії мистецтв Кракова, де визначать необхідні види реставраційних робіт і складуть кошторис. Триватиме ця робота до осені. Раніше у Львові ніхто нічого схожого не робив.

ДО ТЕМИ

За час співпраці з поляками у Львові реставрували 24 надгробки на Личаківському кладовищі, пам’ятник Яну Кілінському у Стрийському парку, відновлюють стінопис у Вірменській церкві та реставрують унікальний дерев’яний вівтар “Голгофа”. Цього року реставрують ще шість надгробків на Личаківському цвинтарі.Також із польською стороною домовлено про відновлення стінопису в капличці на вулиці Винниченка. 

“Нам необхідно зробити проектно-кошторисну документацію, яка для нашого храму коштує 15 млн грн. Держава грошей на це не дає, але без цих документів ми не можемо робити реставрацію. Сьогодні є люди, які готові допомогти, але ми не можемо ці гроші використати, бо немає документації. А таких грошей на неї у нас немає. Тому сьогодні ми потребуємо допомоги”, – каже настоятель церкви отець Степан Сус. 
Тож наразі фахівці проведуть фіксацію стінопису та гідроізолюють фундамент. До речі, фото частини втраченого стінопису знайшли у краківському архіві, відтак його можна буде відновити. На фундамент у мерії заклали 200 тис. грн у бюджет розвитку, до розгляду якого депутати міської ради мають повернутися сьогодні, 5 квітня. 
Зараз у костелі реставрують вікна та знайдену скульптуру Ісуса Христа. А найближчими днями знімуть стародавнє дерев’яне риштування, яке понад 100 років висіло над вівтарем.  
“Це риштування в аварійному стані, і ніхто нам не дає гарантії, що воно буде триматися, тому ми вирішили його демонтувати, бо боїмося, що якась із дощок може впасти будь-якої миті. Ці дошки якісні, і ми плануємо їх використати для реставрації дверей: будемо ними доукомплектовувати ті елементи, які треба замінити. Митці кажуть, що це дуже добра деревина”, –  каже отець Степан Сус. 
Ба більше, дерев’яне риштування храму внесуть у Книгу рекордів Гіннесса як найстаріше у світі, що збереглося в зібраному вигляді! Для цього сьогодні до церкви мають прибути представники Книги рекордів України, про це вчора на своїй сторінці у “Facebook” написав отець Сус.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4326 / 1.56MB / SQL:{query_count}