Не заважайте людям бізнесу!

Голова Федерації роботодавців Дмитро Фірташ у Львові говорив про тіньовий ринок, відкати та роботу податківців 

Голова Федерації роботодавців Дмитро Фірташ у Львові говорив про тіньовий ринок, відкати та роботу податківців 

До Львова цього тижня завітав голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ, який спільно з очільником Львівщини Михайлом Костюком зустрілися з керівниками малих, середніх та великих підприємств краю.

Хоча попередньо анонсували, що на зустріч запросили 250 осіб, натомістьприйшло щонайбільше 100 підприємців. 

Говорили про посилення ролі роботодавців у формуванні економічної політики в Україні та світі, розвиток підприємництва в регіоні та залучення інвестицій в економіку області. Зокрема, Дмитро Фірташ наголосив, що бізнес в Україні потребує захисту і запропонував львівським підприємцям разом відстоювати свої інтереси та вносити свої пропозиції до роботи федерації.

Як писала «Пошта», цьогоріч у лютому з ініціативи податкової Львівщини відбулася схожа зустріч місцевих підприємців із керівництвом податкової та області, під час якої люди бізнесу розповіли про наболіле та озвучили пропозиції до влади. 

 

70% бізнесу працює в тіні

 

Столичний гість наголосив на тому, що нині в Україні бізнесу необхідно створити платформу для роботи. «Платформа є у всіх, а в бізнесу - її немає. Він живе сам по собі. Якщо в Україні вона з'явиться, то відповідно з неї бізнесмени зможуть говорити про свої проблеми і лобіювати власні інтереси. Так, нині в Україні приблизно 70% бізнесу працює в тіні. Це люди, яким легше працювати в тіні», - каже Дмитро Фірташ.

Він вважає, що держава повинна щонайменше десять років не чіпати малий і середній бізнес. «Не потрібно допомагати малому і середньому бізнесу, нехай держава просто не чіпає його. Певен, що це буде локомотив, який потягне всю економіку країни вперед", - зазначив Дмитро Фірташ.

Він не погоджується з тим, що великим підприємствам легше себе захистити, ніж малому і середньому бізнесові. «Якщо тобою займається держава, то  знаю мало підприємств, які можуть протистояти», - наголосив він.  

Дмитро Фірташ розповів, що Федерація роботодавців ініціює розробку програми промислового розвитку України на п'ять років. За його словами, у розробці програми мають взяти участь усі підприємці, а Федерація створить для цього платформу. «Ми повинні напрацювати всі побажання. До роботи вже запросили фахівців із Кембриджського університету. Опрацюємо всі пропозиції і у вигляді документа, який можна буде винести на обговорення і подати в Кабмін», - сказав він.

Ключовим напрямком, на його думку, має бути розвиток сільського господарства. Фірташ зазначив, що у Федерації роботодавців незабаром запрацює колл-центр, де прийматимуть пропозиції, зауваження та побажання від підприємців. «Якщо все вийде, то вперше за двадцять років незалежності ми отримаємо документ, створений бізнесом», - зауважив голова Федерації.

 

Різка заява щодо податківців

 

Під час довготривалої дискусії підприємці нарікали на роботу податківців. На що Дмитро Фірташ сказав, що за останні два місяці Федерація роботодавців підписала угоди з Антимонопольним комітетом, Державною податковою службою та Держмитслужбою.

За його словами, ДПС та українські підприємці мають різні підходи до роботи, «і поки підприємці заробляють - податківці грабують». «У нас із ними різні завдання: вони грабують, а ми заробляємо", - сказав він.

Зокрема, Федерація домовилася з ДПСУ, що суми до одного мільйона гривень податку на додану вартість повертатимуть підприємцям автоматично.  „Сподіваюся, що незабаром таке поняття, як ПДВ в Україні зникне, адже це просто вимивання грошей", - наголосив Фірташ.

Він розповів, що під час переговорів із податковою щодо повернення ПДВ на його заводи п'ять разів присилали перевірки.  

 

Депутати-бізнесмени не чують бізнес!

 

Хоча українські підприємці неодноразово скаржилися на тиск і нерозуміння з боку влади, Дмитро Фірташ певен: представники уряду і депутати мають розуміти проблеми бізнесу краще, ніж будь-хто, адже самі мають стосунок до бізнесових справ. 

„Половина нинішнього українського уряду мають брата, сестру, дружину чи родичів, які займаються бізнесом. Чому ми це приховуємо?! Це ж правда!", - наголосив Фірташ. „Ви сьогодні сидите в уряді, але це ж не ваша спадщина, не у спадок вам це дісталося і ваші діти цього теж не успадкують. Це тимчасова ситуація, яка вам дала можливість попрацювати, пролобіювати та вирішити свої питання. Але згодом ви все одно будете займатися бізнесом. А як ви тоді будете себе захищати? Нині ти захистишся, бо ти чиновник, а завтра ти не чиновник. Як ти будеш захищати свій бізнес?!", - додав голова Федерації роботодавців. „Фактично, вся країна займається бізнесом. Урядовці та майже всі депутати мають стосунок до бізнесу", - каже він.  

Відкат за кожен тендер!

Давно не секрет, що в Україні тендерні закупівлі - це корупційні механізми для відкату коштів. Столичний гість твердо переконаний: тендери в Україні потрібно скасувати. „Чим швидше, тим краще. Це - чиста корупція. Тендери - це не для нас, підприємців, а бізнес для чиновників", - сказав він.

За словами голови Ради ФРУ, наші чиновники закуповують китайську продукцію і видають її за українську. Натомість український виробник повинен дати 30% відкату, аби продати свою продукцію.

Також він додав,  що необхідно створити внутрішню базу підприємців, де буде вказано, хто і що виробляє та хто що купує, і щоб кожен підприємець у цій базі міг знайти потрібних партнерів.

 

До теми:

 

Рецепт повернення заробітчан додому

«Пошта» запитала  у Дмитра Фірташа, що потрібно зробити для повернення заробітчан. У свою чергу Фірташ сказав, що проблема повернення заробітчан в Україні стоїть дуже гостро. «Знаю точно, щоб українці повернулись додому, їм потрібно запропонувати нормальну роботу і зарплату. Створити такі умови, щоб людина захотіла приїхати в Україну і тут працювати», - пояснив він.

Тим часом, як зазначив губернатор Львівщини Михайло Костюк, область підготувала 100 інвестиційних проектів для заробітчан. За словами губернатора, інвестиційні проекти вже повністю розроблені, тож українським заробітчанам, які впродовж років заробили 10-15 тис. євро, для того, щоб стати інвесторами і започаткувати власну справу залишиться лише вписати прізвище на титульній сторінці проекту.

Поза тим, Дмитро Фірташ висловив стурбованість, що така ініціатива Михайла Костюка може перетворитись на славнозвісну фінансову піраміду Сергія Мавроді «МММ», і заробітчани втратять свої заощадження. «Ця тема, напевно, правильна, але щоб не вийшло так, як із «МММ». Тобто, щоб людина, яка працювала за кордоном, ризикувала, а може і терпіла приниження, щоб заробити 15 тис. доларів, а потім приїхала сюди, довірила свої кошти владі, бізнесу і залишилася без грошей», - сказав Фірташ. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4150 / 1.63MB / SQL:{query_count}