Зберегти львівську неповторність

На сторінках “Пошти” фаховий порадник у реставраційних заходах – “Довідник облаштування міста”. Його видали в рамках українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”

На сторінках “Пошти” фаховий порадник у реставраційних заходах – “Довідник облаштування міста”. Його видали в рамках українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”

Архітектура несе в собі пам’ять про минуле і розповідатиме наступним поколінням львів’ян про сьогодення. Тому так важливо зберегти архітектурну спадщину, кожну її унікальну деталь та передати нащадкам. 

Здійснюючи необачні та непрофесійні ремонтні роботи, ми ризикуємо втратити львівську неповторність.

Наш внесок у збереження культурної спадщини

Збереження унікальної історичної спадщини Львова потребує чималих зусиль. Цього можна досягти лише шляхом тісної співпраці. При цьому відповідальність за збереження несе як міська влада, так і власники та орендарі будівель в історичній частині міста. У власників квартир та будинків є не тільки права на житло, вони також зобов’язані слідкувати за збереженням його у належному стані.

Що таке “Довідник облаштування міста”? 

У 2011 році  був розроблений та опублікований “Довідник облаштування міста”. Цей Довідник був розроблений спільно фахівцями Львівської міської ради та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках українсько-німецького проекту  “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”. 

 

Мета цього довідника: 

• Промоція історичних будівель, кварталів та їх цінності серед мешканців

• Забезпечення  загального розуміння щодо історичних будівель, будівельних норм і правил, будівельних матеріалів і т.д.

• Підвищення  розуміння важливості збереження історичних будівель та їх значення

• Надання порад щодо вирішення деяких проблем, пов’язаних з будівництвом, а також інформацію, де саме можна отримати додаткові консультації

• Посилення того факту, що  в процесі  оновлення  необхідною  є спільна ініціатива всіх зацікавлених сторін

Довідник окрім загальної інформації містить вісім конкретних тем щодо: фасадів, балконів, дахів, вікон, дверей та брам, сходів, дворів, а також вітрини магазинів і вивісок.

Власне з метою поширення інформації, що зіб­рана в довіднику та промоції обачної реставрації, “Пошта” у четвергових номерах публікуватиме згадані вісім тем. 

ДОВІДКА

Якщо бажаєте повністю ознайомитись із Довідником облаштування міста, ви можете завантажити електронну версію довідника на сторінці

www.urban-project.lviv.ua  або одержати безкоштовно друкований екземпляр за наступними адресами:  


Офіс спільного українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”


Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) 

Вул. Богомольця, 6, оф.6 

Львів, 79005 

Тел. +38 032 275 13 08, 

+38 032 276 05 52 

 www.urban-project.lviv.ua 

info@urban-project.lviv.ua


Управління охорони історичного середовища Львівської міськради

вул. Валова, 20

79008 Львів, Україна

+38 032 2975566

www.city-adm.lviv.ua   

Необхідну інформацію та рекомендації щодо обачного оновлення міста зацікавлені сторони можуть отримати в офісі спільного українсько-німецького  проекту “ Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”. Проект реалізується Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, за дорученням Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ).

Проект має за мету підтримку та підсилення процесу обачного оновлення міста. Під обачним оновленням міста розуміють спрямоване на збереження пам‘яток архітектури, поступове спільне з мешканцями оновлення та модернізацію будівель із урахуванням  їх можливостей. Важливою ціллю проекту є також покращення умов проживання та соціального становища мешканців старої частини міста.

Завдання “Довідника облаштування міста” 

Довідник призначений для осіб, які залучені чи зацікавлені сферами реставрації історичної частини та оновлення міста, і має на меті дати їм глибше розуміння цих процесів. 

Насамперед довідник – для мешканців міста, власників та орендарів нерухомості в історичних будівлях Львова. Також для установ, інституцій, будівельних та ремісничих фірм. Він має стати інформаційним джерелом для правильної реставрації та поточного ремонту як будівель, так і окремих їхніх елементів.

На сторінках цього довідника читачі знайдуть інформацію про вимоги, що стосуються охорони історичних та архітектурних пам’яток у Львові, у формі коротких роз’яснень та ілюстрацій. Кожному важливому елементу будівлі присвячено окремий розділ.

Сфера дії

Довідник із облаштування міста орієнтований насамперед на історичні будівлі, споруджені до Другої світової війни. Основну увагу приділено історичному середмістю та великому поясу забудови при розширенні міста з другої половини ХІХ століття. Тому в довіднику з облаштування міста описано всі архітектурні стилі аж до періоду “сталінського ампіру” (приблизно з 1950-го). Особливо важливими для міста є стилі історизму та сецесії, тому вони описані детальніше.

Багато рекомендацій цього довідника підходять для реставраційних робіт, як із архітектурною культурною спадщиною, так і з будівлями та ансамблями інших епох. Головною ідеєю довідника є обачний та стриманий підхід до реставраційних та ремонтних робіт будівлі.  

DSC_5380.jpg

“Львів – це місто, яке творили архітектори з цілої Європи, століттями сюди приїжджали люди звідусіль і вкладали в місто свою душу. Сьогодні господарями цієї європейської перлини є ми з вами – громада міста Львова. Ваша власність, про яку ви дбаєте, не закінчується за порогом квартири. Дуже важливо розуміти цінність усіх, навіть найменших елементів, знати, як правильно обходитися з кожним з них. Міська рада підтримує добру ініціативу мешканців, спрямовану на обачне оновлення будинків, впорядкування спільних територій”.

Міський голова Львова

Андрій Садовий

DSC_0187.jpg

DSC_0194.jpg

DSC_0195.jpg

DSC_0213.jpg

DSC_0218.jpg

Будівля як естетична єдність. Пам’ятка архітектури чи ні – усі будівлі львівського середмістя проектувалися як єдиний витвір мистецтва і мають сприйматися саме такими. Декоративні елементи та орнаменти повторюються не лише на фасаді, а й в інтер’єрі, складаючи враження естетично єдиного витвору мистецтва.

На підлозі, в сходовій клітці, над вхідними дверима, під вікнами, на маскаронах, чи навіть на кахлях Вашої печі – всюди  Ви зустрінете однакові мотиви. Тому, знищення навіть однієї маленької деталі змінює задуманий архітектором вигляд будинку як єдиного цілого.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4903 / 1.63MB / SQL:{query_count}