Міська безгосподарність: дороги відремонтували, а про тротуари геть забули. «Пошта» з'ясовувала, коли ж полагодять хідники на Городоцькій і Пасічній.
Відколи зійшов сніг, а разом із ним «зникли» й тротуари, вірніше їх не стало ще восени, коли проводили генеральні ремонти доріг і заміняли комунікації. З останніми, на щастя, все владналося, а хідників назад ніхто не «постелив».
У деяких районах міста, зокрема на вулицях Пасічній та Городоцькій людям доводиться стояти на купах глини, ламати свої підбори та порошити взуття! А коли будуть дощі, то і купатися в багнюці тільки через те, що у робітників, які ремонтували ці шляхи закінчилися гроші та совість. «Пошта» намагалась знайти того господаря, який почав справу, але до пуття її не довів.
Міські чиновники всю вину за неполагоджені тротуари поклали на відсутність грошей, мовляв, ще не розрахувались із попереднім підрядником, а на нові роботи взагалі немає фінансування. «Проектом передбачена заміна дорожнього полотна, а також інженерних комунікацій, тротуарів і велодоріжок, якщо буде фінансування ми розпочнемо його втілення. Вартість цього задуму близько 80 млн грн. Ми ще не розібралися з підрядниками, тому не можемо розпочинати нові роботи», - розповів «Пошті» Ігор Фалюта, в. о. начальника управління капітального будівництва.
Аналогічне пояснення ситуації ми отримали і від першого заступника міського голови Львова Олега Синютки. «Справа в тому, що ремонт цих доріг, виконувався за рахунок коштів із держбюджету. На сьогоднішній день цих грошей немає. Тобто, очікуємо, що держава погасить заборгованість і тоді одразу ж приступимо до виконання нових робіт. На вул. Городоцькій по дорозі ніякої потреби ходити немає, з другого боку є пішохідний тротуар. Ми розуміємо, що створені деякі незручності для городян, тому старатимемося їх якомога швидше владнати», - виправдовується посадовець.
За словами Олега Синютки, під час голосування при прийнятті міського бюджету гроші, які просили в депутатів на житлово-комунальне господарство - були врізані до мінімуму і тому в мерії можуть виконувати тільки аварійні роботи.
Однак, як виявилося, ситуація з грішми для хідників не зовсім така, як нам описали її міські чиновники. «Кошти на ремонт тротуарів по місту закладені в загальному фонді. Вже є проект титульного списку ремонту доріг і в тому числі хідників. У загальному бюджеті міста міститься понад 90 млн гривень на благоустрій, сюди входить не тільки прибирання, озеленення, а також поточний ремонт тротуарів, під'їздів, дахів. Тому говорити, що грошей немає взагалі - це некоректно», - зазначив «Пошті» Валерій Веремчук, депутат міськради, член комісії з питань інженерного господарства, транспорту і зв'язку. Й додає: «Погоджуюсь, що з вулицями Пасічною та Городоцькою проблема є значно глибшою. Було обіцяно урядом і є постанова Кабміну про виділення певної суми для капремонту доріг у Львові, але ці гроші не надійшли. Підрядні організації призупиняли свої роботи через те, що з ними не розраховувались за їх виконання. Я так розумію, що оці тротуари є в проектах ремонту вулиць, тому якщо їх порозривали, то однозначно мали і застелити назад. Тому це питання - до підрядних організацій, що зірвали попередній асфальт. Те, що в них є свої на це причини, ми розуміємо, але львів'яни не мають стояти ні на дорозі, ризикуючи життям, ні місити болото. Якщо ці фірми піклуються про свій імідж, то вони мали б закінчити, те, що розпочали. Звичайно це питання також і до виконавчих структур, що прийняли технічні роботи і підписали акти про їх виконання».
За словами Валерія Веремчука, міські чиновники часто чомусь не реагують і не доводять до кінця розпочаті справи. «Мали сміливість починати, тепер мусять і закінчити. Це свідчить про певну байдужість і безгосподарність, бо на це великих грошей не потрібно. Замовник мав би слідкувати за цим, а не чекати, поки журналісти піднімуть це питання», - вважає депутат.
Тим часом у мешканців дилема: безнадійно чекати нових тротуарів чи місти болото ногами і купляти гумовці замість елегантного взуття?
У ДАІ Львова «Пошті» розповіли, що до них неодноразово зверталися мешканці зі скаргами на те, що змушені чекати маршрутки, стоячи на дорозі. Але там розводять руками і пояснюють: усе, що можуть, так це звернутися до власника доріг і вручити йому припис.
Фото: Андрій Польовий
Тут колись були тротуари, а тепер людям доводиться оминати це місце небезпечною дорогою