Сміттєва революція

У мерії нарікають на деяких львівських бізнесменів, які змушують за власне сміття платити звичайних мешканців

У мерії нарікають на деяких львівських бізнесменів, які змушують за власне сміття платити звичайних мешканців

Кілька тижнів тому у Львові розпочали наведення ладу зі сміттям, що викидають представники приватного сектору, не сплачуючи за його вивіз. Тепер міські чиновники взялися за підприємців. А все тому, що чимало з них, свої відходи викидають у загальні контейнери, а після розподілу тоннажу оплата за нього лягає на плечі мешканців цього району. Тому представники влади та перевізник об’єднали свої зусилля, щоб змусити всіх підприємців укласти угоди на вивіз сміття.

Зокрема, Галицький район обслуговують три перевізники: «АВЕ Львів», «Санком Львів», «Сат Львів». Як виявилося, 10% бізнесменів у центрі Львова, який обслуговує «АВЕ Львів» не платять за вивезення сміття. Така ж ситуація і в інших перевізників. 

ДО ТЕМИ

У мерії змусять платити за сміття мешканців приватного сектору. Зокрема, у Личаківському районі чимало людей не платять за вивезення відходів, хоча викидають його, як і всі, у сміттєві баки. На деяких вулицях  понад 90% мешканців особняків не оплачують за цю послугу.

До Великодня у міськраді хочуть укласти з усіма мешканцями угоди на вивезення непотребу у районі вул. Дорога Кривчицька, Старознесенська та прилеглих до них. Наступними в черзі очікування гостей з документами, будуть вул. Богданівська і Тракт Глинянський. 

«Нами укладено 90% договорів із загальної кількості підприємців, а це близько 3 тис. угод. Решту – ми стараємося вмовити до цього. В кінцевому результаті надіємося, що принцип – платить той, хто створює відходи, мусить спрацювати. Однак, якщо це не відбудеться – будемо шукати важелі впливу. Нині законодавча база дозволяє звернутися в суд з питанням чи є в підприємця договірні відносини з кимось із перевізників, і як в нього проходить процес викидання сміття. Якщо нам не вдасться достукатися до свідомості керівників, то доведеться йти на такий радикальний крок. Одні підприємці категорично відмовляються, мовляв, у нас сміття немає, ми його спалюємо, а інші просто затягують час», – розповів керівник ТзОВ «АВЕ Львів» Олег Гайовишин. – «Ми хочемо мати хороше партнерство з клієнтами. На сьогоднішній час у нас найкращі розрахунки між ЛКП і перевізником по всьому Львову. Цей показник є чи не найвищим в Україні. Ціна для підприємців залежить від напрямку їхньої діяльності, площі, що вони займають, та їхніх об’ємів. У середньому це незначні суми: від 30 – 50 грн. Але якщо це великий ресторан від 100 посадочних місць, то це їм на місяць обійдеться від 500 до 800 грн. Тарифи різняться для типів підприємств. Комунальники платять менше, аніж бюджетні установи, а ті, в свою чергу менше, ніж комерційні.

«Ми з кожним підприємством проводимо роз’яснювальну роботу і пояснюємо, що коли підприємство працює, то відповідно створюються відходи, а якщо фірма не має угоди про вивезення сміття – за відходи платитиме не вона, а мешканці в цьому районі. Зокрема, зараз мешканці Галицького району платять за сміття понад 90-ти підприємств. Кожен місяць накопичення є різне, зараз будуть Великодні свята, люди почнуть прибирання в своїх квартирах та підвалах, тому кількість сміття зросте, відповідно і ціна за його вивіз також. На місяць із одного ЛКП може бути до 70 тонн сміття, при цьому кожен кілограм коштуватиме мешканцям до 20 коп.», – каже Леся Дулиба, начальник відділу житлового господарства Галицької райадміністрації Львова.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4048 / 1.57MB / SQL:{query_count}