Несплачене приватне сміття

Мешканців львівських особняків зобов’яжуть платити за вивезення сміття

У Львівській мерії вирішили навести лад із непотребом, який викидають мешканці приватного сектору. Як виявилося, чимало мешканців, які живуть у місті, не платять за вивезення сміття, хоча викидають його, як і всі, у сміттєві баки. Мова йде про деяких мешканців особняків, з якими найближчим часом у мерії планують укласти відповідні договори.

“Ми ніколи не платили за вивезення сміття. Не те, що не хотіли, просто нас ніхто не зобов’язував і ні­хто не забороняв викидати непотріб у сміттєві контейнери, які стоять на вулиці. Колись давно був випадок, коли нам була потрібна довідка з жеку, тоді сказали, що її дадуть, коли ми заплатимо за вивезення сміття. Більше нічого схожого не пригадую”, – розповіла “Пошті”  мешканка особняка на вулиці Тракт Глинянський. 

У мерії про такі випадки знають і закликають мешканців приватних будинків укладати угоди на вивезення сміття. Як інформує прес-служба Львівської міської ради, зокрема, у Личаківському районі перевізником, який займається вивезенням сміття, укладено понад 70% угод з мешканцями особняків на вул. Старознесенській.

ДО ТЕМИ

Торік у Личаківському районі було встановлено 28 контейнерні майданчиків з трьома і більше контейнерами, 26 контейнерів для скла, 61 – для пластику, 16 – для паперу. Загалом у Личаківському районі станом на 1 січня  є 46 контейнерних майданчиків із трьома і більше контейнерами, 46 контейнерів для скла, 64 – для пластику, 46 – для паперу. У березні цього року заплановано встановити ще 11 контейнернмх майданчиків, 11 контейнерів для скла, 30 контейнерів для паперу. 

Проаналізувавши в кінці минулого року ситуацію з вивезенням сміття у ЛКП №507 та ЛКП “За Замком”, на території яких розміщено понад дві тисячі будинків приватного сектору, чиновники мерії дізналися, що лише 5-7 % мешканців уклали угоди на вивезення сміття. 

“Виходить, що у людей, які живуть у Львові, користуються всіма послугами, склалася така думка, що вони не зобов’язані платити за вивезення сміття. Ці борги падають на кишені власників будинків, які оплачують за цю послугу”, – каже заступник голови Личаківської райадміністрації з питань житлово-комунального господарства Іван Коркішко. 

“Я не проти платити за сміття, але що я зроблю, якщо цього механізму взагалі не було. Квитанції не приходили, ніхто нічого не казав, – пояснює мешканка Тракту Глинського. – Ми готові платити, звісно, має бути все справедливо, хоча сьогодні бережемо кожну копійку”.

Для початку у мерії взялися за Личаківський район, чи не половину якого становить приватний сектор. До великодніх свят у міській раді хочуть  укласти з усіма жителями угоди на вивезення сміття у районі вул. Дорога Кривчицька, Старознесенська та прилеглих до них вулиць. Станом на сьогодні перевізником укладено 70% угод з мешканцями приватних будинків на вул. Старознесенська, інформує прес-служба ЛМР. 

“Більшість людей із розумінням підходять до цієї ситуації. Кошти є невеликі, і люди розуміють, що за вивезення сміття потрібно платити. Перевізником, який працює в цьому районі, є фірма “Ком-Еко-Львів”. Зараз ми роздали вже на більшості вулиць двосторонні угоди, люди їх вивчають. Один примірник залишається у мешканців, другий повертається безпосередньо перевізникові. Загалом більше 2 тис. приватних будинків є у цьому житловому масиві. Сьогодні близько 50% з них уклали угоди”, – каже Іван Коркішко. 

Скажімо, на вул. Дорога Кривчицька вже зобов’язали платити за сміття майже усіх мешканців. Наступними вулицями, де людям слід чекати гостей з документами, буде Богданівська і вул. Тракт Глинянський. 

“Сьогодні мешканці, які уклали угоди, пакети зі сміттям виносять до своїх брам. Ми маємо списки, хто з нами уклав угоди. Водій, знаючи вулицю, під’їжджає до кожної брами, забирає сміття, позначає в документі, в кого забрав. Вивезення сміття відбувається щосуботи, з 10.00 до 12.00. Наразі сміття збирають нерозподілено. Як закінчимо укладання угод і роздамо безпосередньо на кожне подвір’я по пластиковому контейнеру ємністю 110 або 240 літрів, ми плануємо на вулицях розставити контейнери для роздільного збору сміття, щоб люди звикли, що в себе вони будуть тримати тільки побутове сміття, а туди виноситимуть окремо все решта”, – розповів прес-службі міськради комерційний директор ТзОВ “Ком-Еко-Львів” Василь Киричук. 

Коштуватиме вивезення сміття орієнтовно 6 грн з людини на місяць. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4011 / 1.58MB / SQL:{query_count}