320 тисяч доларів на порятунок львівського скансену

ЮНЕСКО разом із норвежцями відремонтує Шевченківський гай 

ЮНЕСКО разом із норвежцями відремонтує Шевченківський гай 

У Львівського музею народної архітектури і побуту з’явився шанс: керівництво скансену виграло грант на відновлення пам’яток та розвиток музею. На порятунок історичних об’єктів та менеджерські навчання ЮНЕСКО виділить 320 тис. дол., які надасть Норвегія. Керівництво музею в останні роки виграло й інші гранти, однак цей – один з найбільших. Якщо усе буде гаразд, то за два-три роки Шевченківський гай виглядатиме набагато привабливіше, ніж зараз. 

 

Документом, зокрема, передбачена допомога майстрам, які займаються відновленням та збереженням колекції музею. 

 

Вони зможуть здобути нові знання та підвищити ефективність своєї роботи. Для цього закуплять нові інструменти та навчатимуть фахівців новітнім методам консервації, реставрації та оцифровування музейних експонатів. Окрім того, влітку мають відреставрувати хату із с. Либохора, якій виповнюється 200 років.  Відновити обіцяють також хату і стодолу із с. Пилипець, а наступного року відреставрують церкву із с. Клокучка.

 

ДО ТЕМИ

Торік працівники музею завершили реставрацію хати зі села Мшанець, відновили будинок зі села Люта, розпочали реставрацію хат із Либохорів, Зарічева, Бережниці та Замагори. А ще облаштували русло потічка, який веде до ставу, двічі чистили озеро й укріплювали його береги, відновили водяний млин.  

“Також буде складений ландшафтний план музею, який дозволить нашим спеціалістам в подальшому обсаджувати території рослинами, притаманними географічним зонам, звідки були завезені ці хати. Також буде відремонтовано виставковий зал музею, який виконуватиме і функції конференц-залу”, – розповів на прес-конференції Іван Косачевич, директор Музею народної архітектури і побуту. У рамках проекту відбудуться також тренінги для працівників музею, а ще фахівці розроблять план розвитку скансену. Крім того, відремонтують фондосховище та робочі майстерні, які зараз перебувають у жахливому стані. Буде також створено електронну базу експонатів музею. Для того, щоб виконати умови програми музейники матимуть два з половиною роки. 

ДО ТЕМИ

Музей народної архітектури і побуту у Львові вже має досвід співпраці на міжнародному рівні, зокрема із норвезькими колегами. Так, впродовж 2010 – 2011 років, співпрацюючи з норвезьким музеєм-скансеном “Майхауген” у Ліллегамері, за сприяння Директорату з охорони культурної спадщини Норвегії було реалізовано два проекти, в результаті яких спеціалісти з України

та Норвегії обмінялися досвідом у роботі з деревиною та соломою.  

“Цей проект ми писали трішки давніше, але потім мали досить довгий період узгоджень між ЮНЕСКО, урядом України і нашим музеєм щодо імплементації, контракту, який має бути підписано. Ми мали дуже хорошу співпрацю з урядом Норвегії та музеєм в Ліллегамері, які допомогли нам дещо модифікувати цей проект і, я сподіваюся, що в такому вигляді, в якому зараз є, він стартуватиме цього року. Він є оптимальний і найкращий”, – розповів Василь Косів, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2815 / 1.57MB / SQL:{query_count}