Після прийняття закону “Про доступ до публічної інформації”, співпраця влади і мешканців міста мала б покращитись, проте депутати заявляють, що відповіді на свої інформаційні запити до мерії не можуть отримати навіть вони.
Депутат Львівської міськради Валерій Веремчук пояснює суть невдоволення: “У нас дві проблеми: закон вимагає, щоби проекти рішень нормативно-правових актів міської ради, рішення виконкому чи міського голови були висвітлені за 20 днів до їх прийняття на веб-сайті. Це перший момент, якого не дотримуються в міській раді. Друге – п’ять днів, після того як рішення прийняте, воно має бути оприлюднене. Це теж, на мою, думку, не виконується в п’ятиденний термін. Ні ухвали міськради не опубліковуються, ні розпорядження мера, ні рішення виконкому. Тому виконкому потрібно допрацьовувати і проводити наші внутрішні процедури у відповідність до закону. Андрій Садовий, у відповіді на мій депутатський запит, визнає, що потрібні зміни, але на жаль, на сьогоднішній день ми їх не бачимо”.
Існування проблеми з доступністю інформації визнає і депутат міської ради Ярослав Музичко, який очолює комісію з питань культури. “Якщо на звернення комісії із культури, промоції, ЗМІ і туризму не реагують органи виконавчої влади, тоді що ми можемо говорити про пересічних громадян міста Львова? Комісія скеровувала до різних виконавчих структур багато звернень, на 10 із них ми не отримали відповіді. Зокрема, від управління комунального майна та власності, на 5 звернень депутатської комісії ми не отримали жодної відповіді. Ці звернення були скеровані ще у вересні, листопаді і грудні 2011-го, а відповідей не отримали ще й досі. І ці запити стосувалися абсолютно конкретних речей, про які може дізнатися кожен мешканець”.
Схожі думки і в Андрія Бурого, голови правління “Право і демократія”: “У ЛМР інколи надають такі відповіді, які експертами нашої інформації розцінюються як ненадання відповідей. Наприклад, відповідь, яку ми одержали від департаменту економіки, коли ми цікавилися річним планом тендерних закупівель: шукайте інформацію, і дали посилання на веб-сторінку на ЛМР, де можна знайти цю інформацію. Тобто по суті нам нічого не надали.”
Водночас Валентина Бартошик, начальник адміністративно-господарського управління ЛМР запевняє, що будь-хто може прийти в ратушу і звернуся за інформацією: “Центр обслуговування мешканців організовує безпосередні зустрічі з посадовцями з ЛМР. Якщо людина приходить і їй потрібна інформація, посадовець зустрічається з нею і працює”.
Валентина Бартошик пояснює – основним заходом, що був проведений у міській раді для забезпечення доступу до публічної інформації – це було розпорядження міського голови. “Крім того, нашим правлінням був затверджений наказ, яким визначався порядок подання запитів для отримання інформації. Мешканці можуть подати запит в електронній чи письмовій формі або через центр обслуговування мешканців. Також по телефону, через відділ гарячої лінії міста, який працює цілодобово. Станом на 3 березня в міську раду надійшло вже 1021 запит для отримання публічної інформації. І на усі ми відповіли”, – пояснює чиновниця.