Бордовий фінт

У Ратуші визнають: у Франції УЄФА перестрахувалася якраз щодо Львова

У Ратуші визнають: у Франції УЄФА перестрахувалася якраз щодо Львова

прес-служба Президента України

stad.jpg
Чи повторить Ющенко дніпропетровський удар на львівській арені?

 

Після першої ейфорії і радості, що Євро-2012 не за­брали в України та Польщі, на Львів вилили відро холодної води. З'ясувалося, що УЄФА перестрахувалася щодо готовності міст і залишила за собою право зменшити їх кількість з восьми до шести.

У рішенні, яке виконком УЄФА прийняв щодо чем­піонату Євро-2012, йдеться про те, що в обох країнах за останні шість місяців досягнуто значного прогресу, але водночас у підготовці на організаційному рівні та на рівні поліпшення інфра­структури прогрес є неста­більним. Критично важливою умовою проведення єврочемпіонату в Україні та Польщі залишається готовність спортивних арен у Варшаві (де має відбутися відкриття) та Києві (де має бути фінал). Щодо інших стадіонів УЄФА залишила за собою право змінювати перелік міст, які прийматимуть чемпіонат, залежно від готовності того чи іншого міста (!).

"УЄФА залишає за собою право визначати кількість та які саме стадіони будуть задіяні в чемпіонаті, але максимум вісім, а мінімум шість. Однак це рішення прийматимуть, беручи до уваги той факт, що вже є підписані угоди з вісьмома містами, стадіонами та аеропортами. Не обов'язково, щоб в обох країнах була однакова кількість міст, які прийматимуть чемпіонат".

На практиці це означає: є стадіон - є чемпіонат. Поки що серед українських міст спор­тив­ні арени готові лише в Дніпропетровську та Донецьку. Якщо ж Львів не встигне побудувати стадіон, не бачити нам Євро-2012, як своїх вух. Адже останнім рішенням УЄФА забезпечила собі право скоротити кількість майданчиків, на яких відбуватимуться матчі, або ж задіяти в чемпіонаті лише, до прикладу, три українських і п'ять польських міст.

Те, що УЄФА перестраховується саме щодо Львова, визнають і в Ратуші. "Таким чином УЄФА залишає за собою право не проводити чемпіонат у містах, стадіони яких не будуть до цього готові. Сьогодні будівництво стадіонів ще не почато у Львові та трьох основних польських містах. Водночас УЄФА під­тверджує, що у випадку готовності стадіонів усі 8 міст братимуть участь у чемпіонаті, адже УЄФА  підписала відповідні угоди із вісьмома містами, стадіонами та аеропортами", - розповів "Пошті" Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012 Львів­ської міської ради.

Щоправда, не зовсім зрозуміло, у який саме термін місто має вкластися. Адже в міській раді говорять, що стадіон треба здати до літа 2010 року, а на сайті УЄФА термін здачі за­значено у березні 2010 року.

Нагадаємо, Львів досі не підписав угоду з генеральним підрядником будівництва, хоча будівництво має розпочатися до 15 жовтня цього року. Єдиним потенційним генпідрядником, про якого говорять посадовці міської ради, є австрій­ська компанія "Alpine Bau GmbH". Проте, коли можливе підписання цього договору, в Ратуші не говорять. "Пошті" вдалося зв'язатися з речником "Alpine Bau GmbH" Карін Кеглєвіч. За її словами, компанія чекає підписання угоди з дня на день і до того моменту нічого коментувати не буде. Пані Кеглєвіч пообіцяла, що прокоментує "Пошті" позицію та план "Альпіни" відразу після підписання угоди зі Львів­ською міською радою. До речі, проти підписання виступають і деякі депутати Львівської міської ради.

Однак, проблеми є не лише з генпідрядником. Досі місто не має інвестора, який фінансуватиме спорудження спортивної арени. Депутати та представники виконавчої влади лише ведуть переговори з потенційними інвесторами та визначають можливі умови співпраці.

Олії у вогонь також може підлити те, що фірма "Alpine Bau GmbH" була учасником корупційного скандалу в Ні­меччині під час будівництва "Allianz Arena" в Мюнхені, яке відбувалося з 2002-го до 2005 року. У березні 2004-го заарештували президента футбольного клубу першого дивізіону Бундесліги "Мюнхен 1860" Карла-Хайнца Вільдмозера і його сина, який був комерційним директором, за підозрою у дачі хабара від австрійського будівельника фірми "Alpine Bau GmbH" у розмірі 1% від вартості будівництва - 2,8 млн євро. Вартість мюнхенської арени становила майже 300 млн євро, 100 млн євро заплатила велика європейська страхова компанія "Allianz" за право дати стадіону назву. 

За повідомленнями європейських інформаційних агентств, австрійці намагались дати так званий "відкат" за право будівництва стадіону. Вартість проекту тоді оцінили у 280 млн євро.  "Alpine" рішуче спростовувала звинувачення. Однак у травні 2005 року мюнхенський суд визнав винним Карла-Хайнца Віль­дмозера-молодшого в отриманні хабара при будівництві стадіону. У серпні 2006-го суд Німеччини підтвердив рі­шення мюнхенського суду, відхиливши апеляцію Віль­дмозера. Одразу після арешту Вільдмозер-старший подав у відставку з посади президента клубу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5311 / 1.58MB / SQL:{query_count}