Рай для “айтішників”

Біля львівського аеровокзалу збудують IT-центр, який буде розрахований на три тисячі робочих місць

Біля львівського аеровокзалу збудують IT-центр, який буде розрахований на три тисячі робочих місць

У Львівській міській раді напрацьовано інвестиційний проект зі створення офісного комплексу ІТ-компаній. Місто для цього готове виділити земельну ділянку площею 5 га біля нового термінала аеропорту на вул. Ряшівській. Якщо у нашому місті з’явиться такий IT-парк, то у Львові, як акцентують експерти, готові будуть “оселитися” IT-компанії з усього світу. 

Грандіозні плани

Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради, розповів “Пошті”, що цього року біля аеровокзалу на вул. Ряшівській, яку планують добудувати до Євро-2012, збудують шість офісних будівель, висотою 5-6 поверхів, загальною площею 30 тис. метрів квадратних. 

“Для будівництва IT-парку потрібна земельна ділянка площею 5 га. Так, на вул. Ряшівській є кілька варіантів земельних ділянок. Це нова вулиця і відповідно буде вивільнятися певна територія, яку можна буде використовувати для такого типу забудов”, – сказав “Пошті” Сергій Кіраль. За його словами, в цілому світі земля біля аеропортів забудовується бізнес-парками, логістичними центрами та іншою інфраструктурою для розвитку бізнесу. 

“Крім спорудження шести офісних будівель, кожен із яких матиме 5 тис. метрів квадратних, ми плануємо збудувати багаторівневий паркінг на тисячу місць, побутові та господарські приміщення, кафе, ресторани, хімчистки та кімнати для догляду за дітьми працівників тощо. Ми хочемо, щоб там була сфера для обслуговування працівників. Також буде невеличка паркова зона з фонтанами, де працівники зможуть відпочивати чи проводити зустрічі”, – зазначає посадовець 

За словами чиновника, якщо проект вдасться реалізувати, на території парку буде створено три тисячі робочих місць. “Так, 1,5 тис. – це будуть нові робочі місця, а інші 1,5 тис. – зай­муть IT- компанії, що вже працюють у Львові у  непристосованих приміщеннях (в підвалах, квартирах тощо).  За різними розрахунками, щорічно до міського бюджету надходитиме від 10 до 20 млн доларів” , – каже співрозмовник.

Місто хоче бути учасником проекту

Начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради наголошує, що будуватимуть офіс для “айтішників” не за бюджетні кошти. 

“Ми хочемо реалізувати цей проект на умовах державного-приватного партнерства. Розглядаємо такий варіант, що місто надає землю в користування через комунальне підприємство, з яким компанія укладе відповідний договір. Грошова вартість земельної ділянки може бути повернута місту, наприклад, у момент, коли проект буде реалізований і працюватиме на повну потужність. Коли він почне на себе заробляти, тоді можна буде ставити питання про  оплату за цю земельну ділянку, звичайно, якщо буде потреба. Адже місто може й надалі бути учасником проекту. Для нас цей проект важливий не лише у грошовому сенсі, але й тим, що створить Львову репутацію інноваційного IT-центру”, – переконаний співрозмовник.

“Для того, щоб цей проект був успішним і до Львова приходили закордонні компанії ставки на оренду офісних приміщень мають бути невисокі. Якщо в нашому місті буде збудовано багато таких парків – Львів матиме славу IT- центру. До нас переїжджатимуть компанії із інших країн світу і тут розміщуватимуть свої офіси і представництво”, – додає чиновник. 

А хто працюватиме?

Звичайно, що поява у нашому місті IT- центру, створить велику кількість робочих місць, але чи зможуть там працювати львів’яни  – ще невідомо. Адже ні для кого не є секретом, що навчальних закладів, що готують справжніх фахівців у сфері IT, обмаль. Крім того, більшість українців, які мають вищу освіту не володіють досконало іноземними мовами, тому розробляти програмне забезпечення для деяких іноземних компаній вони не зможуть. 

Сергій Кіраль, вважає, що наша система освіти не наближена до попиту, який є на ринку. „В рамках реалізації стратегії конкурентно­здатності міста – створений IT-кластер. Так, нині на базі цього IT-кластеру і асоціації IT – компаній, за підтримки міста, ми, з метою запросити (переманити) сюди IT-фахівців, і проводимо промоцію Львова серед інших регіонів України. Також, триває робота з “Львівською політехнікою” і ЛНУ ім. Івана Франка, щодо адаптації навчальних програм до потреб ринку. В першу чергу – це стосується підвищення знань іноземних мов”, – каже Сергій Кіраль. 

За його словами, інвестори нарікають, що є кваліфіковані працівники, але незнання мов не дозволяє їм реалізовувати ті завдання і проекти, що перед ними поставлені. „Отже, проблеми з кількістю немає (у Львові понад 150 тис. студентів), але є проблема з якістю. Держава повинна реформувати систему освіти і наблизити її до реальності. Варто особливо приділити увагу поглибленому вивченню іноземних мов”, – додає співрозмовник. 

КОМЕНТАРІ

Андрій Садовий, міський голова Львова:

Ростислав Сорока, секретар Ради підприємців при Верховній Раді України, член Комітету підприємців Львівщини:

- Будівництво IT- центру, для Львова, - це в першу чергу нові робочі місця, податки до бюджету та імідж міста. У нашому місті немає жодного офісного комплексу найвищого класу „А". У IT-центрі буде створено майже тисяча нових, високооплачуваних робочих місць. Це інтелектуальна і добре оплачувана праця, програмісти заробляють більше десяти тисяч гривень на місяць. Збудувати IT-комплекс - це те саме, що створити в п'ять разів більше робочих місць в сфері машинобудування . Зараз ми працюємо в юридичній площині, щоб тут все правильно оформити, потім будемо приймати відповідні рішення міською владою і працювати.  -  IT - бізнес - стратегічно надзвичайно важливий для розвитку міста. Створені бізнес-кластери, які успішно розвиваються, також, є компанії, які входять в Раду підприємців при Кабінеті міністрів і активно працюють. Знаю, що тепер розробляють закон про  IT-бізнес в Україні. Проект будівництва IT- центру у Львові, має ознаки бізнес-інкубатора для малих і середніх компаній, яким важко самим робити орієнтаційно технічні заходи, орендувати приміщення тощо. Проте, як це буде практично виглядати сказати складно. Такий центр мають будувати за кошти міста. Якщо хтось прийде і збудує, то яка тоді роль міста? Якщо у місті є політика, скерована на розвиток пріоритетного напрямку бізнесу, то це здорова, нормальна політика. У цілому світі будують технопарки, технополіси, бізнес-інкубатори і на пільгових умовах дають можливість розвиватися саме тому сегменту бізнесу, який є важливий для того чи іншого міста. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.7562 / 1.61MB / SQL:{query_count}