Центр туристичного впливу

Чиновники та депутати ніяк не поділять, кому ж керувати новим ЛКП "Центр розвитку туризму"

Чиновники та депутати ніяк не поділять, кому ж керувати новим ЛКП "Центр розвитку туризму"

turisty.jpgУ Львові мають створити комунальне підприємство, яке б займалося туризмом. Ідея ЛКП "Центр розвитку туризму" виникла у зв'язку з можливістю отримати грант програми добросусідства Польщі - Білорусії - України TACIS на проект "Створення туристично-інформаційної інфраструктури у Львові". Та міська рада вже вкотре відкладає розгляд відповідної ухвали. Управління культури і туризму ЛМР та профільна депутатська комісія не можуть домовитися, чим саме займатиметься підприємство, хто його очолюватиме і як воно функціонуватиме після завершення гранту. 

Розмови про центр туризму у Львові тривають майже рік. грант програми TACIS становить 760 тисяч євро, ще 76 тис. євро, за умовами програми, має надати місто. За попередніми прогнозами, такий центр має надавати туристам усю необхідну інформацію про визначні місця та історію міста, готелі, культурні та розважальні заклади. Крім того, працівники центру мають робити комплексний аналіз туристичної інфраструктури. Подібні центри є звичною практикою у всіх великих туристичних містах Європи і для пересічного мандрівника є першим пунктом, де він може отримати інформацію.

Водночас, між виконавчими органами влади і депутатською комісією виникли суперечки щодо бачення функціонального призначення такого центру. Чиновники вбачають у ЛКП передусім можливість залучати додаткові грошові ресурси грантів. Про інші можливості для існування підприємства чиновники наразі не замислюються. Натомість на думку депутатів, підприємство має бути прибутковим.

- По-перше, нас цікавить, якою буде структура такого центру. За попередньою документацією, яку надало управ­ління, центр повністю повторює структуру управління культури і туризму. Тобто буде створено установу-дублера, що буде підпорядковуватися управлінню, а не підприємство, яке повинно заробляти гроші! Наві­що нам ще одне збиткове підприємство? Тому я хочу мати бізнес-план, бо наразі не бачу, як ці гроші мають зароблятися! - з обуренням розповів "Пошті" Маркіян Іващишин, голова постійної депутатської комісії у справах культури, дозвілля, туризму та промоції Львівської міської ради.

Крім того, депутати обурюються, що досі немає проекту статуту підприємства. Андрій Сидор, начальник управління культури і туризму Львівської міської ради, стверджує: статут стандартний для всіх комунальних підприємств м. Львова, тому додатково щось вигадувати не потрібно. Чиновник обурюється зауваженнями депутатів, адже затримка зі створенням ЛКП може призвести до втрати грантових коштів. 

- Потреба створити ЛКП "Центр розвитку туризму
м. Львова" на 60% пов'язана з реалізацією проекту TACIS. грантових коштів вистачить щонайменше на оплату приміщення, закупівлю устаткування та навіть на зарплату чотирьом працівникам центру впродовж двох років. Центр координуватиме роботу всієї туристичної інфраструктури в місті. Це має бути перше місце, де туристи зможуть отримати інформацію про місто, його пам'ятки, готелі, про транспорт, купити сувенірну продукцію. У перспективі там можна буде навіть забронювати номер у готелі. Це той засіб, який дозволить отримувати доходи від туризму! - стверджує Андрій Сидор.

Водночас, сказати чітко, як саме центр на себе зароблятиме, чиновник не зміг. За структурою, центр матиме відділ проектів та інвестицій, маркетингу та розвитку інфраструктури, надання інформації туристам та інформаційно-видавничий. Власне останній відділ має займатися виробництвом сувенірної продукції, розміщенням реклами на інформа­ційних буклетах і реальним зароблянням грошей. Хоча Андрій Сидор вважає, що таке підприємство не зразу може стати прибутковим, а може й взагалі таким не стати.

Та виглядає на те, що суттєвим аспектом, який затримує створення центру розвитку туризму, є бажання впливати на його діяльність як з боку депутатів, так і з боку чиновників. Наразі триває боротьба за крісло директора центру: чиновники пропонують свою кандидатуру, депутати також мають кілька протеже. Крім того, профільна депутатська комісія вимагає передбачити в статуті пункт про погодження з нею керівного складу центру. Такі прагнення впливу видаються цілком закономірними, адже через центр проходитиме більшість туристів, і від того, хто ним керуватиме, ймовірно, залежить пріоритетність готелів та тур­фірм, до яких переважно скеровуватимуть туристів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4760 / 1.57MB / SQL:{query_count}