Парковий самоблуд

Прийшов, побачив, побудував - дві приватні садибки постали у парку "Знесіння" без жодних дозволів

Прийшов, побачив, побудував - дві приватні садибки постали у парку "Знесіння" без жодних дозволів

zona.jpg

Львівські парки мають шанс уже невдовзі перетворитися на котеджні містечка. Та розкіш жити у зеленій частині міста здебільшого є незаконною. Яскравий приклад - два особняки, що постали на території парку "Знесіння" менш як за рік, без жодних на це дозволів з боку міської влади та погоджень з керівництвом парку. Чиновники обіцяють знести самобуд. Власники ж цих садибок запевняють, що є законними набувачами земельних ділянок, відсутність же дозволів на будівництво пояснюють... бюрократичною тяганиною. Наразі справи знаходяться в суді.

На початку 2007 року в межах парку "Знесіння" почалися відразу два будівництва. Обидва на вулиці Лісній, що на окраїні парку (неподалік від Винниківського ринку).

Першу ділянку умовно назвали Лісна, 11-б, оскі­льки вона навіть не мала адреси, іншу - Лісна, 13. Будівництво відбувалося швидко.  Про втручання на свою територію дирекція парку дізналася лише тоді, коли почали вимальовуватися фундаменти та обриси майбутніх споруд. Тоді ж у парку зацікавилися й підставою, яка дозволила приватним особам будувати на цих ділянках.

"Територія, на якій здій­снюється самочинне будівництво, входить до земель парку, наданих йому у постійне користування. Враховуючи зонування регіонального ландшафтного парку, ця територія знаходиться у зоні стаціонарної рекреації. Тут заборонено житлове будівництво. Отже, у приватних осіб нема підстав починати там будівництво, адже земельні ділянки на Лісній, 11-б і 13, не вилучали із земель парку", - розповів "Пошті" Віталій Шутяк, юрист регіонального ландшафтного парку "Знесіння".

Двоповерховий "гараж"

Будівництво на вул. Лісній, 11-б, почалося з рішення Шевченківського районного суду від 27 лютого 2006 року про передачу ділянки у приватну власність пані Кульчицькій як власниці гаража. Та цей документ не є підставою для житлового будівництва на ділянці. Справу розглядав Шевченків­ський суд, хоча за підсудністю справа мала б потрапити у Личаківський. Однак саме це рішення посприяло пані Кульчицькій, і вона в рекордні строки отримала державний акт і вже у квітні 2006 року перепродала земельну ділянку пані Стасів. Нова власниця і почала вести там будівництво, також не отримавши жодних дозволів. Не зупинили її і постійні звернення та заборони дирекції парку.

budova1.jpgbudova.jpg
Незаконні споруди у рекреаційній зоні парку "Знесіння"

 

"Земельна ділянка, на якій гр. Стасів здійснює самочинне будівництво, належить на праві постійного користування регіональному ландшафтному парку "Знесіння" з 2001 р., згідно з Ухвалою сесії Львівської міської ради від 21.06.2001р. № 1113 та Державним актом на право постійного користування землею", - розповів Віталій Шутяк.

Дирекція парку дізналася про будівництво лише у жовтні 2006 року. У лютому 2007-го вона оскаржила рішення Шевченківського суду про передачу ділянки у приватну власність. Суд доволі швидко скасував попереднє рішення і скерував справу на новий розгляд. Та в суді залишили справу без розгляду, що фактично означає, що права власності на спірну ділянку не має ні пані Кульчицька, ні пані Стасів. Щоправда, навіть те, що вони позбулися права власності, не зупинило будівельних робіт на ділянці. Зараз там уже закінчують будівництво красивого двоповерхового будинку загальною площею 420,6 кв. м.

Аргументи власниці будови дуже прості: "Ми купили гараж на цій ділянці з правом будувати там. Ділянка належить мені, і я в шоці від того, що ця вулиця є територією парку, адже і нижче, і вище від нашого будинку є інші споруди. На кількох ділянках там ведеться будівництво. Ми неодноразово подавали документи в міську раду на отримання дозволу на початок будівництва, але нам постійно відмовляли. А оскільки будматеріали пос­тійно дорожчають, то чекати на всі папери неможливо, тому ми вирішили почати будівництво без них", - пояснила "Пошті" Богдана Стасів.

У суді наразі перебувають одразу три справи щодо цієї ділянки: Личаківська РА вимагає від Стасів знести самочинне будівництво; Стасів вимагає від парку та владних структур визнати право власності на ділянку та узаконити будівництво (причому, проханням про узаконення будівництва  п. Стасів фактично визнає незаконність його початку), а також скасувати ухвалу міської ради, за якою частина земельної ділянки на Лісній, 11-б, належить парку; а парк вимагає в суду скасувати договір купівлі-продажу земельної ділянки та Державний акт на право володіння земельною ділянкою гр. Стасів. Розгляд двох перших позовів наразі призупинено до того часу, коли винесуть рішення щодо третього.

Два рішення під одним номером

Історія з іншою ділянкою теж дуже заплутана і навіть із присмаком криміналу. Заради кількох соток паркової землі її попередні "власники" пішли на підробку документів, які уможливили користування ділянкою. Псевдопідставою набуття права власності на ділянку мало стати рішення виконкому Червоноармійської районної ради народних депутатів Львова від 1989 року № 815 "Про виділення земельної ділянки під індивідуальне будівництво та ведення садово-городнього господарства". Насправді ж за цим самим номером в архівах міської ради є зовсім інше рішення, у якому взагалі немає жодної згадки про Лісну, 13. За цим фактом вже порушили кримінальну справу. Ділянку на Лісній, 13, теж декілька разів перепродували, і будівництво житлового будинку там також почали без жодних дозволів.

"Ця ділянка землі на 100% належить парку. За документами, там є садовий будинок площею близько 22 квадратних метрів, який теж неодноразово вже перепродали. Реально - двоповерховий будинок понад 200 квадратних метрів. Підстави для будівництва немає жодної. Зараз є позов парку щодо Лісної, 13, до гр. Мартюк про усунення перешкод користування земельною ділянкою, знесення самочинного будівництва та приведення ділянки у попередній стан", - розповів пан Шутяк.

Знести не можна залишити

За словами начальника відділу нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства прокуратури Львівської області, старшого радника юстиції Мирослави Скобало, у травні щодо обох фактів прокуратура порушила кримінальні справи за статтею 252 ККУ (умисне знищення або пошко­дження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду).

"Збитки, які завдало землям природно-заповідного фонду будівництво на Лісній 11-б, оцінили у 31 900 грн. Збитки щодо Лісної, 13, становлять 150 тисяч гривень. Справи скеровані для розслідування в Личаківський райвідділ внутрішніх справ. Йде досудове слідство", - розповіла "Пошті" Мирослава Скобало.

"Пошта" намагалася дізнатися про позицію забудовників і з'ясувати, чим вони керувались, починаючи будівництво без необхідних дозволів. Однак вони не надто хотіли розмовляти з пресою. Пані Стасів все ж перетелефонувала до редакції, щоб пояснити свою позицію, а пані Мартюк взагалі відмовилась коментувати ситуацію. 

В обидвох випадках йдеться про самочинне будівництво. Ба більше, є розпорядження міського голови Львова про утворення робочої групи для знесення обидвох будинків, видане ще у вересні минулого року. Однак воно призупинене до винесення рішення судом. Як повідомили "Пошті" у Львівській міській раді, за останні 2,5 року не було жодного випадку знесення самовільного будівництва. Зазвичай його просто узаконюють. У цьому ж випадку в Ратуші запропонували ще один варіант розвитку подій - аби не зносити будинки, ЛМР може подати позов, щоб право власності на ці будівлі передали міській громаді, й зробити з них об'єкти стаціонарної рекреації.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3774 / 1.62MB / SQL:{query_count}