Рейкове скорочення

На Львівській залізниці вже нічим їздити, тому почали скасовувати електрички

На Львівській залізниці вже нічим їздити, тому почали скасовувати електрички

Цьогоріч транспортна проблема неабияк псує нерви жителям Львова та області. Спочатку довелося призвичаюватися до нової транспортної мережі, яку запровадили у місті з 1 січня, тепер і з потягами проблема. Отож, цього тижня Львівська залізниця скоротила два приміські поїзди Сокальського напрямку, відтак тепер не їздитимуть потяги №6058 сполученням Львів – Сокаль о 13.27 та №6077 Сокаль – Львів о 14.00. Але наразі на сайті залізниці щодо цих поїздів змін ще немає. 

Так, студентка Тетяна із Соснівки щотижня їздила у п’ятницю додому та у неділю на навчання цими поїздами. “Як мені тепер добиратися на навчання до Львова, я не знаю. Хіба що пересідати на маршрутки з нестудентськими цінами. Адже квиток на поїзд коштував 5 грн, а проїзд маршруткою обходиться аж у 17 грн!” – скаржиться дівчина.  

Історія Тетяни не поодинока, адже багато студентів у п’ятницю та неділю користувалися цими поїздами. До того ж ці потяги у зручний час відправлялися із головного вокзалу, натомість тепер на наступний поїзд пасажирам доведеться чекати аж чотири години.    

ДОВІДКА

Зношеність приміського рухомого складу залізниць України становить: елект­ропоїздів – 80% і  дизель-поїздів – 93%, а вартість нових електропоїздів українського виробництва, станом на 1 січня 2012 року, – від 69 до 

75 млн грн, вартість нового дизель-поїзда – 41,853 млн грн, інформує прес-центр “Львівської залізниці”.  

У Львівській залізниці пояснюють, що ці напрями не прибуткові, проте, виявляється, це не основна причина їх скасування. “Скорочення цих приміських поїздів відбулося через нестачу рухомого складу. Тепер масово скорочують кількість поїздів, бо терміни експлуатації вагонів закінчилися”, – пояснює “Пошті” Андрій Стецюк, перший заступник начальника служби приміських пасажирських поїздів Львівської залізниці.

За словами пана Стецюка, у тому ж напрямі курсує ввечері приміський поїзд Львів – Ковель, відповідно, на нього зросте навантаження пасажирів, особливо у п’ятницю, проте збільшити кількість вагонів у цьому поїзді не вдасться, через ту ж нестачу вагонів.  

Поїзд Львів – Сокаль не єдиний, який скасували за останні місяці. Так, із першого листопада припинили рух поїзди  №6107 Львів – Судова Вишня, №6112 Судова 

ДО ТЕМИ

Хто їздить приміськими дизельними поїздами, знає, що в них взимку не так вже й тепло, натомість залізничники пояснюють, що ці поїзди обігрівають, проте при таких морозах це робити важко. “У системі опалення цих поїздів стоїть калорифер, який нагрівається від двигуна, й тепло йде на перший, другий та третій вагони. А три наступні вагони гріють з іншого боку. Але за таких морозів дизель не хоче нагріватися вище 60 градусів, і як би не підкручували пічку, вона дує холодним повітрям. Тому й виходить, що температура у першому вагоні нормальна, у другому – прохолодно, а до третього тепло не доходить”, – пояснив Андрій Стецюк.  

Вишня – Львів та №6135 Самбір – Стрий, №6138 Стрий – Самбір. Як запевнив “Пошту” Андрій Стецюк, найближчим часом не планують скорочувати поїзди приміського сполучення. Попри те, ситуація із приміськими поїздами катастрофічна, вагони старіють і щороку зменшується їх кількість, які залізниця може включити у графік руху. Як інформує прес-центр Львівської залізниці, середній ресурс пасажирського вагона  становить  27,8 року при нормі 28.

Нині у парку Львівської залізниці є 32 електропоїзди постійного струму, 14 електропоїздів змінного струму та 62 дизель-поїзди для приміського сполучення, серед яких від 71% до 92% відпрацювали свій термін служби.

Знову ж таки, за офіційними даними, минулого року Львівська залізниця відправила у приміському сполученні 114 974 поїзди, ними скористалися майже 56 млн людей. А загалом львівські залізничники перевезли за минулий рік понад 3 млн осіб.

За даними Львівської залізниці, у 2012 році парк приміського рухомого складу скоротиться ще на 55 вагонів електропоїздів та 16 вагонів дизель-поїздів. Що ж робитимуть люди, які звикли користуватися цим транспортом, адже маршрутки щораз дорожчі?

До того ж, окрім зношуваності вагонів, відкритим залишається питання неприбутковості пасажирських приміських перевезень. Як підрахували залізничники, впродовж минулого року Львівська залізниця від таких перевезень зазнала збитків на суму майже 630 мільйонів гривень. 

Востаннє Львівська залізниця поповнювала свій парк ще чотири роки тому. “Ще у квітні 2008-го ми купили нові 32 вагони. З тих вагонів ми сформували поїзд №92/91 Львів – Київ (18 вагонів), а інші вагони розподілили на другі напрямки. У квітні цього року ми маємо отримати новий дизель, гроші ми за нього вже заплатили, поки що не вирішено, куди він курсуватиме, але, швидше за все, відправимо його на Франківську дирекцію. Також значною мірою ми вирішимо проблему рухомого складу за рахунок нових поїздів “Hyundai”, які закуповує “Укрзалізниця”. Хоча вони прописані до Південно-Західної залізниці, ми будемо ними користуватися, бо вони перевозитимуть пасажирів у нашому напрямку, через що частина поїздів, які курсують між Львовом та Києвом будуть вивільнені”, – розповіла Лілія Криницька, керівник прес-центру  Львівської залізниці.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4566 / 1.6MB / SQL:{query_count}