Доведеться ЛАЗити пішки…

У Львові вийшла з ладу майже половина великих автобусів

У Львові вийшла з ладу майже половина великих автобусів

Учора на маршрути не виїхали 13 автобусів ЛАЗ, які курсують на радіальних напрямках. Відтак у деякі райони міста стало ще важче добиратися, зокрема на Сихів. 

“Зараз на ЛАЗі на ремонті перебуває п’ять автобусів. Проблемою для нас є погана комунікація з 

ЛАЗом. Там відсутня сервісна служба, і кожного разу доводиться мати справу з різними людьми”, – розповів прес-службі Львівської міської ради Олександр Кобіль, начальник відділу ремонту АТП №1.

У чотирьох несправних автобусів причиною поломки є неправильна експлуатація, п’ятий станом на вчора київські механіки німецької фірми “Deutz”, яка виготовила двигуни до цих машин, ще не оглядали. Львівський автобусний завод, маючи договори з київським представництвом фірми “Deutz”, поки що робить ремонт автобусів за власний рахунок, проте, як розповіло керівництво заводу, міський голова Львова обіцяв повернути гроші за ремонт.  

“Міська рада Львова сказала, що у наших автобусах вийшли з ладу двигуни. Та насправді двигуни лише заблокувались через неправильну експлуатацію. Тобто, не виконувалось технічне обслуговування, не проводилась заміна фільтрів та масла. Гарантійні терміни автобусів ще не завершилися, проте поломки під гарантію не підпадають. А ремонт, що роблять механіки “Deutz”, є дорогий. У двох автобусах вже замінили паливну апаратуру, комплект якої на один автобус коштує 20 тис грн”, – нарікає Ігор Малець, генеральний директор ЛАЗу. Існує фіксований кілометраж пробігу, після якого автобуси мають проходити сервісний огляд, про що має бути відповідний запис у сервісній книзі, проте АТП №1 представникам “Deutz” не надало цих книг, скаржиться Ігор Малець. “Якщо машини пройшли до 70 тис км, то мали відбути сім ТО, а жодного не робилось. Принаймні надати сервісну книжку, де зазначається, що та чи інша наша машина пройшла технічне обслуговування та було щось замінено, ніхто не зміг. На жоден з автобусів немає сервісної книжки”, – додав генеральний директор ЛАЗу. “Після проведеної діагностики ми виявили, що у цих автобусах вийшла з ладу паливна апаратура. У деяких машин узагалі немає фільтрів паливної очистки. Власне через ці фільтри, а точніше через їхню відсутність, виходить з ладу паливна апаратура, і автобус зупиняється”, – каже Олександр Талабанюк, майстер фірми “Deutz”. 

З розповіді деяких водіїв цих автобусів з АТП №1, машини ніколи не мали сервісних книжок. Також водії скаржаться на пасажирів, мовляв, їм важко пояснити, щоб не стояли біля дверей та не видавлювали їх зі склом, а зайшовши, проходили всередину салону. Деякі водії АТП №1, з якими поспілкувалася “Пошта”, розповідають про те, що не знають як насправді доглядають автобуси у автопарку, бо це не належить до їхніх обов’язків. 

В управлінні транспорту міста знають про відсутність сервісних книжок, проте зазначають, що ця проблема залишилась у спадок від попередього керівництва АТП №1. “Я глибоко не вникав у деталі, але були проблеми щодо обслуговування фільтрів грубої очистки палива, однак, це швидше питання до попереднього керівництва АТП. Бо коли відкрили фільтри на ЛАЗах, то виявилося, що деякі з них ніколи не чистили. Щодо сервісних книжок, то за інформацією АТП №1, це також питання до попереднього керівництва підприємства – як воно вело облік ремонтів”, – пояснив “Пошті” Андрій Білоус, заступник начальника управління транспорту і зв’язку ЛМР.

Як швидко ЛАЗи з’являться на дорогах – залежить від керівництва АТП №1, яке має закупити до них мастило. Зі слів гендиректора ЛАЗу, в цих машин – вибагливі двигуни, яким потрібне якісне мастило. “Якщо АТП №1 швидко його закупить, то цього тижня автобуси будуть на дорогах”, – зазначив Ігор Малець. Водночас Андрій Білоус підтвердив, що АТП №1 має закупити мастило, але нині у АТП заблоковані рахунки через поданий ЛАЗом судовий позов.

Зі слів генерального директора ЛАЗу, завод вперше зіштовхнувся з такою проб­лемою, адже ще ніколи не надходили схожі скарги з міст, якими курсують їхні автобуси. До того ж, інші міста України, куди відправили львівські  автобуси, напряму уклали договори для сервісного обслуговування з українським представництвом “Deutz”, зазначив Ігор Малець. Проте у міськ­раді мають іншу думку: “Ми телефонували в інші міста: у Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Вінницю. Всюди – схожі поломки. Цього не можна не визнати”, – резюмував Андрій Білоус. Нагадаємо, у ратуші також наголошують на тому, що в ЛАЗівських автобусів – неякісні китайські запчастини, проте генеральний директор ЛАЗу запевняє, що у них найважливіші деталі – німецького виробництва.  

P. S. Поки ЛАЗ та міськрада з’ясовуватимуть, хто винен, львів’янам доведеться мерзнути на зупинках у майже 20-градусний мороз. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4381 / 1.58MB / SQL:{query_count}