“Гаряча” лікарня

Головний медик Львова запевняє, що в лікарні швидкої медичної допомоги  не планують скорочувати працівників

Головний медик Львова запевняє, що в лікарні швидкої медичної допомоги  не планують скорочувати працівників

До Євро-2012 міська рада реконструює комунальну міську клінічну лікарню швидкої медичної допомоги, що на вул. Миколайчука, 9. Проте депутати та працівники лікарні б’ють на сполох, мовляв, можлива ліквідація відділів лікарні та скорочення медиків. 

У четвер під час засідання сесії Львівської міської ради було навіть зачитано депутатський запит до міського голови щодо цього питання. Проте в ратуші запевняють, що йдеться лише про скорочення ліжко-місць, а не працівників.  

“Нове відділення невідкладної допомоги, що реконструюють до Євро-2012, буде складатися з трьох зон: жовтої, зеленої та червоної, через які потоки хворих будуть проходити залежно від ступенів захворювання або травм.  Жовту зону офіційно відкрили ще минулого року. Зелена вже реконструйована, але ще не відкрита. Щодо червоної зони, вона ще не збудована, бо, зі слів начальника управління охорони здоров’я міста, поки що не вистачає грошей. За планами, це відділення мають відкрити 1 травня, – розповідає Ярослав Книш, голова профкому лікарні. – З одного боку, ми розуміємо – це відділення невідкладної допомоги потрібно відкрити та наповнити його працівниками. Однак нам пояснили, що наповнення штатів цього відділення повинно відбутися за рахунок скорочення деяких відділень (гінекологічного, неврологічного чи  травматологічного). Окрім того, пропонують скоротити по десять ліжок у трьох хірургічних відділеннях та в урологічному. Загалом мають скороти 120 ліжок, натомість відкрити у новоствореному відділені 16”.       

За словами Ярослава Книша, при обговоренні пропозицій адміністрації лікарні щодо оптимізації ліжкової мережі працівники лікарні зі скорочених відділень довідались, що вони мають бути переведені у новостворене відділення. Однак проблема в тому, що такої кількості працівників у цьому відділенні не потрібно. 

У своєму зверненні працівники лікарні швидкої медичної допомоги просять міське управління охорони здоров’я призупинити процес оптимізації ліжкової мережі, який їм було запропоновано адміністрацією лікарні, та обговорити пропозиції колективу лікарні з представниками обласного та міського управлінь охорони здоров’я. 

Про скорочення штату працівників ніхто не говорить, нині офіційно мова йде лише про скорочення 120 ліжок у лікарні, каже депутат ЛМР Лариса Василишин.  

“До нашої комісії надійшло багато звернень від працівників лікарні, такі ж звернення були надіслані в міську та обласну ради. Також безпосередньо працівники лікарні зверталися до нас на засіданні комісії 25 січня, на якій ми вирішили зробити запит до міського голови і припинити незаконні дії зі скорочення кваліфікованих кадрів та зменшення ліжко-місць, адже ці скорочення взаємопов’язані, будь-яка лікарня розрахована на певну кількість ліжко-місць, і від цієї кількості формується кількість працівників певної спеціалізації”, – розповідає Лариса Василишин, депутат Львівської міськради та член депутатської комісії з питань медицини. 

Натомість начальник управління охорони здоров’я Львова Володимир Зуб переконує, що в лікарні швидкої медичної допомоги не планують скорочувати жодної посади, йдеться лише  про організаційні зміни структури. 

“Закиди міського депутата необґрунтовані, якщо в неї є хоча б один документ, який підтверджує закиди, то я би просив їх продемонструвати громадськості, а потім вже давати такі запити. Жодних рішень щодо будь-яких скорочень штатних посад у лікарні швидкої медичної допомоги чи будь-якому іншому медичному закладі Львова не приймалося і примати не планується. Проблема роздута і надумана”, – сказав прес-службі міськради Володимир Зуб.

Також начальник управління охорони здоров’я зазначив, що попри те, що було скорочено кількість ліжок впродовж останнього часу, жодного працівника не звільнили. 

“Управління охорони здоров’я впродовж останніх п’яти років не скоротило жодної посади, при тому що скорочено 360 ліжок, які не використовувалися. Натомість введено  близько 160 посад працівників медичних закладів там, де вони були потрібні. Якби ми вчасно не приймали якісних менеджерських рішень, то сьогодні був би дефіцит фінансування медичної галузі Львова не 34, а 44 мільйони гривень. Якби ми не вели чітку практику енергоощадності, використання тільки тих ліжко-місць, які насправді працюють, то у Львові в час економічної кризи довелося б скорочувати медиків, як це було в інших містах країни. Ми цього не допустили і не допустимо. Тому дії були абсолютно потрібними і результативними”, – пояснив Володимир Зуб. 

Тим часом депутатська комісія з питань медицини все ж чекає офіційної відповіді від міського голови та доповіді Володимира Зуба про майбутні медичні реформи у Львові, каже депутат Лариса Василишин. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.6130 / 1.58MB / SQL:{query_count}