Квиткове зволікання

Депутати міської ради вдруге перенесли розгляд питання про запровадження у Львові електронного квитка

Депутати міської ради вдруге перенесли розгляд питання про запровадження у Львові електронного квитка

Міські обранці вагаються у економічній доцільності нововведення і вважають, що з е-квитка може збільшитися вартість проїзду. Відтак, для детального вивчення цього питання у відповідь на  пропозиції депутатів у ратуші створять робочу групу, члени якої досліджуватимуть економічну доцільність електронного квитка.  

За словами депутата ЛМР Юрія Кужелюка, для впровадження електронного квитка, міський голова на пленарне засідання сесії та на розгляд депутатських комісій має подати інформацію про витрати на обладнання та функціонування системи, прогнозований об’єм податків та коштів, які місто вкладе в реалізацію проекту, розрахунок вартості квитка для електро– й автотранспорту, а також видатки на перевезення пільговиків.

КОМЕНТАР

Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради

- На вартість проїзду впровадження електронного квитка ніяк не вплине. Переваги, які ми отримаємо від реалізації проекту, будуть значними. Ми по цьому проекту працюємо зі світовим лідером, аналогів якому сьогодні у світі нема. Ця компанія сама виробляє обладнання. Загальна вартість проекту - 45 млн грн, з них 35 млн грн - це інвестиційні витрати на закупівлю самого обладнання. На початок потрібно закупити системи та облаштувати бек-офіс. На реалізацію проекту потрібно передбачити у бюджеті міста 3,9 млн грн - це частка статутного капіталу ТзОВ "Леокарт". Тобто, підприємство, яке пропонується створити, мало б 51% капіталу. Інші видатки - інвестиційні кошти партнерів та кошти банків. 500 тис євро - інвестиційні кошти, які також дає партнер. Банки зацікавлені у фінансуванні цього проекту. Вони пропонують хороші умови - надання позики на 7 років з відсотковою ставкою в межах 10%

За словами міського голови Львова Андрія Садового, електронний квиток потрібний місту, адже зробить прозорим надходження грошей за перевезення.

“Найбільша проблема, яка сьогодні є – це неможливість контролю за грошима. Тому всі оператори ринку звернулися до міської ради, щоб такий проект був втілений. Всі ми свідомі того, що частина коштів не доходить до каси й до операторів, – розповів Андрій Садовий, – Коли буде електронний квиток, нічого не сховаєш, все буде прозоро. Тому ця прозорість дає можливість збільшувати надходження в бюджет. 

Коли мова йде про приватних перевізників – це легалізує виплату зарплат, збільшує кошти, які отримує місто. 

Для впровадження системи єдиного електронного квитка міськрада планує створити спільне підприємство “Леокарт” з іноземним інвестором – компанією “Ригас Карте”, яка запровадила електронне нововведення в столиці Латвії. 

Однак, щоб створити підприємство, потрібна підтримка депутатів Львівської міської ради, які вже 5 місяців поспіль не голосують за “Леокарт”.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4175 / 1.56MB / SQL:{query_count}