Останнім часом львів’янам неодноразово доводилось чути дуже багато оптимістичних прогнозів і обіцянок влади, щодо проведення Євро-2012 у Львові. Нам обіцять, що після проведення єврочемпіонату наше місто зароблятиме гроші і до нас охоче їхатимуть інвестори та туристи.
Поза тим, деякі експерти з цим не погоджуються, а більше того – вважають, що Євро-2012 буде збитковим для України. Так, Андрій Колпаков, керівник аналітичної групи “Да Вінчі” в ефірі радіо “Ера FM” сказав, що в Україні досить негативно оцінюють перспективи економіки країни після Євро-2012.
“Ми зробили прогноз про те, що Євро-2012 не принесе прибутку, а лише збитки в середньостроковій перспективі. У своєму дослідженні ми виходили з того, що від самого початку планувалося залучення великих приватних інвестицій у підготовку до Євро-2012, що це стане величезним ривком для української економіки, але цього не сталося”, – сказав Андрій Колпаков. А ось Ростислав Слав’юк, професор, завідувач кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ вважає, що вкладені у Євро-2012 кошти не повернуться ніколи. “Той, хто думав, що ми заробимо на Євро-2012 – був наївним і смішним. У Львові із вкладень у єврочемпіонат ніхто нічого не отримає назад. Чому? Тому що стадіон – це не виробничі потужності, не торгова точка, а місце де будуть проводитися футбольні матчі. З часом він буде потроху себе окуповувати, але повної віддачі не буде”, – сказав “Пошті” Ростислав Слав’юк.
Поза тим, за його словами, є ще позитивна сторона того, що Львів прийматиме Євро-2012. “Фінансової віддачі від аеропорту не буде. Але ми створюємо можливості для руху інвесторів до Львова. Інвестор найшвидше їде туди, де є добре авіаційне сполучення. Однозначно – аеропотрт для Львова має велике значення в частині руху капіталу, інвесторів. З нього буде найбільша вигода. Від стадіону ж вигоди ніякої не буде”, – вважає співрозмовник.
“Загалом, можна сказати, що вкладені в Євро-2012 кошти до нас не повернуться ніколи. Фінансової віддачі – не буде! Так, об’єкти не спортивного характеру, через 2-3 роки почнуть давати результат. Можливо, це будуть не гроші, а рух інвесторів, приїзд бізнесменів, проводитимуться форуми та інші заходи, які будуть відкривати економіку Львова для світу”, – сказав Ростислав Слав’юк.