Львів заполонили незаконно припарковані автівки. Третина вулиць центральної частини міста перетворилася на недозволені стоянки, нарікають у міській раді
“Проблема з паркуванням особливо гостро стоїть у центрі міста, де водії дозволяють собі поставити свою машину на газоні, хіднику чи в іншому недозволеному місці. Щоб унеможливити паркування де-будь, ми ставимо стовпці, турнікети. Минулого року поставили 30 стовпців, 46 ваз для посадки квітів і 130 м декоративної огорожі”, – розповіла голова Галицької районної адміністрації м. Львова Ірина Маруняк прес-службі мерії.
ДОВІДКА На сьогодні, за орієнтовною оцінкою міністерства, для обладнання усіх відведених майданчиків для платного паркування в Україні необхідно встановити орієнтовно 7 тисяч паркоматів. Ці пристрої виробляють у Києві, Львові та Кривому Розі. |
Голова району вважає, що основною причиною паркування у недозволених місцях є культура водіїв.
“Водії передусім повинні розуміти, що не можна ставити автомобілі у недозволених місцях. Люди на машинах під’їжджають прямо під офіси, хоча транспортний засіб можна було б припаркувати поза історичною частиною”, – додає Ірина Маруняк. Однак водії так і не дочекалися обіцяних паркінгів, зокрема підземних, які ще не так давно обіцяли львів’янам побудувати.
“Вирішити проблему незаконного паркування могли б зміни у законодавстві, які встановили б жорсткішу відповідальність за порушення правил зупинки-стоянки. І відповідальніше ставлення працівників ДАІ до паркування у не відведених для цього місцях. Адже через відсутність покарань водії паркуються будь-де”, – вважає директор ЛКП “Муніципальна дружина” Семен Мисяк.
З нового року водії мали паркуватися лише з допомогою спеціальних пристроїв. Однак уряд відтермінував обов’язкове встановлення на стоянках паркоматів, які, планувалося, повинні бути встановлені не пізніше 1 січня цього року. Київські чиновники вирішили перенести нововведення через прохання міських рад.
ДО ТЕМИ У центральній частині Львова є 32 майданчики для паркування, також ще 15 майданчиків для службового паркування і чотири – для туристів. Найчастіше порушення правил стоянки фіксують на проспекті Свободи, вулицях Чайковського та Дудаєва. |
“Київ, Донецьк, Львів та Харків прийматимуть величезну кількість відвідувачів матчів футбольного чемпіонату, що створить додаткове навантаження на систему паркування автомобілів, і це треба враховувати. З іншого боку, Київ – це ще на вся Україна. Далеко не всі міста, на відміну від мільйонників, мають достатньо розвинуту сферу паркування, оператори ринку часто не мають достатнього обсягу грошей на значні інвестиції, яким є придбання та обслуговування паркомата чи термінала. А те, що вони повинні бути, – безсумнівно. Це – детінізація, європейський і світовий підхід до справи”, – заявив Анатолій Близнюк, міністр регіонального розвитку України.
Незабаром у сфері паркування таки будуть нововведення. Так, з 1 липня купити паркувальний талон можна буде лише за безготівковим розрахунком. А сьогодні автостоянки обладнати пристроями для збору грошей повинні самі оператори. Вони зобов’язані обладнати майданчики для паркування паркоматами і терміналами. До речі, один паркомат коштує у середньому 6 тисяч євро.
Урядове нововведення також передбачає, що з весни не буде паркувальників, які підходять до водіїв з касовими апаратами і збирають гроші за стоянку. Водій буде зобов’язаний заплатити сам, а, зважаючи на пострадянський спосіб мислення багатьох людей, є застереження, що чимало недисциплінованих шоферів просто ігноруватимуть нововведення і взагалі не платитимуть за послугу.
“Паркомати – це добра річ, і за ними майбутнє. Але потрібне чітке законодавство, яке давало б важелі впливу на власників машин. Якщо цього не буде, то паркомати не діятимуть: вони себе не окуплять. А паркувальні оператори просто відмовляться від цього бізнесу”, – каже директор ЛКП “Муніципальна дружина” Семен Мисяк.
На думку Семена Мисяка, нововведення буде зручним не для усіх водіїв: “Зараз водій не просто ставить машину, а саме паркувальник здійснює організацію: якщо потрібно, то зупинить рух, допоможе виїхати, заїхати, особливо жінкам. Також добре, коли є людина, яка приглядає за машинами. А тепер водії будуть сам на сам з паркувальним автоматом”.