Сьогодні і завтра у Франції вирішуватимуть, чи стануть Україна та Польща господарями Євро-2012? 25 - 26 вересня у місті Бордо засідатиме виконком УЄФА
До Франції українські високопосадовці, здається, поїхали з хорошим настроєм. Принаймні останні кілька тижнів вони переконували і себе, й інших, що ніхто Євро в України не забере.
"Я завжди був оптимістом. Останні два місяці довели, що коли державні структури реально беруться за справу, можна подолати всі негативні явища. За цей термін зі стану "великого ризику" були виведені проблеми зі стадіонами, готелями, транспортними розв'язками тощо. Ми завжди, як у прислів'ї, довго запрягаємо, але швидко їдемо. Нині ми вже маємо всі потрібні папери. Звичайно, це лише папери, але УЄФА на цьому етапі і не вимагає від нас більшого", - сказав президент ФФУ Григорій Суркіс.
Оптимізму додає ще й те, що, за інформацією агентства Reuter, у звіті про здатність України та Польщі провести Євро-2012 критикуватимуть підготовку в обох країнах, але УЄФА не має наміру переглядати своє рішення щодо країн проведення чемпіонату. Джерело з УЄФА повідомляє: "Звіт перебуває на завершальній стадії, але я поки не бачу натяків на те, що Україна та Польща можуть втратити право на проведення турніру. У звіті буде критика повільного прогресу в підготовці, але також відзначать деякі успіхи і досягнення країн після останнього візиту президента УЄФА Мішеля Платіні до Києва та Варшави".
Єдине, що викликає стурбованість УЄФА, - політична нестабільність в Україні, яка може вплинути на хід підготовки та проведення матчів Євро-2012. За словами генерального секретаря УЄФА Девіза Тейлора, вони б хотіли уникнути політичних ризиків у контексті виконання гарантій та зобов'язань української влади перед УЄФА.
Водночас, позитивне рішення УЄФА щодо України не означає позитивного рішення щодо всіх міст-господарів. Адже все залежатиме передусім від готовності у містах стадіонів, готелів та аеропортів. Щодо Львова, то, за останнім звітом УЄФА, місто не має "червоних карток". Однак досі залишається невирішеною низка питань, зокрема, реконструкція летовища та подовження злітно-посадкової смуги, для якої потрібно викупити ділянки у власників. На це Кабінет Міністрів планує виділити чотири мільйони гривень. Водночас посадовці обіцяють, що не закриватимуть летовища на час реконструкції.
Багато знаків питання у ситуації зі стадіоном. Як зауважувала вже "Пошта", досі не підписано договір з генеральним підрядником, яким має виступити фірма "Альпіна". Залишає бажати кращого і кількість п'ятизіркових готельних номерів у місті. Щоправда, виглядає, що ситуація в інших містах-господарях та резервних містах не набагато ліпша. У кожного свої проблеми.
Мирослава Іваник ("Суботня пошта"),
Анна Спіцина ("РадіоМан")