Для повної реконструкції аварійного Левандівського моста потрібно 14 млн грн. Мерія озирається на Кабмін
Досі перекрито для транспорту Левандівський міст, що при в'їзді на вул. Шевченка. Рух цією спорудою (збудована 1959 року. - "Пошта") припинили ще 19 червня, визнавши шляхопровід аварійним. Фахівці під час обстеження виявили відхилення крайньої балки, на якій підвішені інженерні мережі. Це загрожувало обвалом і падінням на контактну мережу залізничної колії. Тоді Львівська залізниця демонтувала залізобетонні плити, що могли обвалитися.
На жаль, мусимо засмутити городян - без руху ця споруда перебуватиме ще довго. Закриття моста створює неабиякі незручності як для водіїв (особливо таксистів), так і для мешканців Левандівки. Останні через вимушену транспортну ізольованість нарікають на Ратушу. Сама ж влада розводить руками - чекаємо на гроші зі столиці. На реконструкцію моста потрібно аж 14 млн грн.
"Зараз вирішується питання фінансування ремонтних робіт", - зазначила "Пошті" Ірина Чілімова, голова Залізничної райадміністрації м. Львова. На запитання, що безпосередньо робить райадміністрація, аби міст знову відкрили для руху, Ірина Чілімова відповіла: "Просимо у мерії пришвидшити роботи". Водночас зазначила, що вона не є замовником робіт, а лише балансоутримувачем. Добре, що хоч тепер в аварійного моста є господар - Залізнична адміністрація. Сесія Львівської міської ради своїм липневим рішенням передала міст саме їй. А до того часу була трагікомічна ситуація, адже було невідомо, хто ж господар - місто чи залізниця. Відтак, на початках не знали, хто ж має його ремонтувати...
Володимир Шевчук, заступник мера Львова з питань містобудування та інфраструктури, повідомив "Пошті", що нині на Левандівському мості тривають роботи з усунення аварійної ситуації. "Задля цього з міського бюджету було виділено 300 тис. грн. Звісно, цих коштів аж ніяк не достатньо. Для повної реконструкції споруди потрібно 14 млн грн", - говорить посадовець. Мерія вже подала усі необхідні документи для фінансування робіт у три міністерства Кабміну - економіки, фінансів та юстиції. І щойно місто отримає потрібні кошти, роботи з реконструкції аварійної горе-споруди продовжать. Та коли їх завершать, ніхто у мерії сказати зараз не може. Хоча, якщо врахувати наші темпи робіт навіть за наявності фінансування, то Левандівський міст доведеться надовго викреслити з транспортних маршрутів.