Нині на площі Ринок запланована перша в історії Львова акція непокори, організована з допомогою соцмереж
Через свавілля водіїв маршруток, недотримання схеми руху та інтервалу, а також непродуманість деяких рішень міського керівництва у галузі транспорту, мешканці Львова готуються вийти сьогодні на велику акцію протесту. Отож, 17 січня, о 14.00, на площі Ринок має відбутися віче під гаслом “Спасибі меру Садовому за те, що пішки йду додому!”. Організовують захід активісти однойменних груп у соціальних мережах “ВКонтакте” та “Facebook”. У спільноті останнього сайта – 375 учасників, а у “ВКонтакте” майже 5 тисяч противників нової схеми руху маршруток.
Через свавілля водіїв маршруток, недотримання схеми руху та інтервалу, а також непродуманість деяких рішень міського керівництва у галузі транспорту, мешканці Львова готуються вийти сьогодні на велику акцію протесту. Отож, о 14.00 на площі
ДО ТЕМИ
І хоча інтервал руху радіальних маршрутів, відповідно до нової транспортної схеми, має становити 6-8 хв, на деякі автобуси досі слід чекати по 30 хв, зокрема маршрут 3а. А хордові маршрутки мають їздити з перервами 10-20 хвилин, кажуть у міськраді. “У міжпікові періоди інтервал становить 15-20 хв., після 20.00 год. – до 20 хв. та після 21.00 год. – 30 хв.”, – розповів прес-службі заступник начальника управління транспорту та зв’язку ЛМР Андрій Білоус.
|
Ринок має відбутися віче під гаслом “Спасибі меру Садовому за те, що пішки йду додому!”. Організовують захід активісти однойменних груп у соціальних мережах “ВКонтакте” та “Facebook”. У спільноті останнього сайту – 375 учасників, а у “ВКонтакте” майже 5 тисяч противників нової схеми руху маршруток.
Учасники запланованої акції протесту нарікають на те, що львівська міська рада не врахувала думки мешканців з цього питання і належно не проінформувала про заплановані зміни.
“Приносьте з собою плакати, розтяжки, банери – одним словом, весь арсенал! Категорично забороняється організаційна чи партійна символіка! Також на віче буде вільний мікрофон для всіх охочих висловити протест!”, – йдеться в описі спільноти.
“Нова схема дуже вигідна тим чотирьом перевізникам, які залишились,– вони тепер збирають гроші з усього міста, і не вважають пасажирів людьми, а дровами, які потрібно перевезти! Ця схема була зроблена для того, щоб згребти побільше “капусти”, а не з думкою про народ”, – нарікає адміністратор групи “ВКонтакте” Роман Харук.
Учасники групи вважають, що нова транспортна схема має на меті “витягування” з львів’ян грошей, примушуючи нас робити дві-три пересадки та марнувати час в очікуванні.
ДОВІД
КА
Подати свої пропозиції та побажання до схеми руху можна на електронну адресу управління транспорту та зв’язку міськради (transport@city-adm.lviv.ua), а також на гарячу лінію
(261-55-66 – працює з 9.00 до 8.00 у понеділок – четвер та з 9.00 до 16.30 – у п’ятницю). Також мешканці міста можуть телефонувати на гарячу лінію – 15-80 (працює цілодобово без вихідних).
|
Водночас у соцільних групах є й чимало прихильників нової схеми руху. “Я не розумію вашого прагнення повернути назад “стару схему”. Вона була не схемою, а набором маршрутів по вулицях, де на зупинках найбільше людей. Водії ганяли один поперед одного, щоб зібрати якомога більше людей. Більше половини маршрутів дублювалася. Наприклад, із Мазепи 90% маршруток їхали в центр по Чорновола, і все одно, що люди живуть і на Лінкольна і на Варшавській – їм однаково доводилось йти пішки, – пише у своєму пості львів’янин Мирослав Танцюра. – Нова схема, звісно, недосконала, але вона набагато краща за попередню. Маршрути сплановані так, щоб покрити більшу територію і розвантажити вулиці. Мала кількість автобусів на маршрутах і самовільна зміна маршрутів – це недоліки процесу впровадження системи, і не є недоліками самої системи, за якою інтервал руху не повинен перевищувати 6-7 хвилин. Те, що люди з Варшавської досі за звичкою топають пішки до Чорновола, чи не можуть вивчити потрібні їм маршрути – це вже проблема самих людей”. Не про недоліки схеми, а не ефективне її впровадження говорили міські і обласні чиновники наприкінці минулого тижня на раді з представниками міністерства транспорту.
Тим часом у ратуші наводять свої аргументи на користь нововведення. “З введенням нової транспортної мережі форматується пасажиропотік – люди починають звикати до того, що потрібно рухатися від, а не в центральну частину міста. Раніше накопичення пасажирів було в центрі. Зараз центральна частина Львова є розвантаженою. Немає, як раніше, величезних заторів. Разом із тим, ефективно запрацював електротранспорт. Зросли пасажиропотоки на трамваях та тролейбусах на 40%. Загалом, електротранспорт курсує з інтервалом 6-8 хвилин”, – зазначає начальник управління транспорту міськради Микола Жук.

“Зараз на радіальних маршрутах курсує понад 50 одиниць автобусів. Це більше, ніж було на початку введення нової транспортної мережі. З понеділка (від учора – “Пошта”) вийде ще два автобуси. Тобто, щодня ми маємо додаткові автобуси”, – повідомив заступник начальника управління транспорту міськради Андрій Білоус.
Загалом за результатами недотримання трудової дисципліни розглядається питання про звільнення водія АТП №1. Як повідомляють у мерії, вже складено більше 80 актів порушення водіями графіків та маршрутів руху. Усіх їх передають перевізникам для вжиття відповідних заходів.
Вчора ж міські чиновники мали підготувати нові пропозиції для удосконалення схеми, а сьогодні, 17 січня, разом із керівником області Михайлом Костюком на власні очі переконатися у проблемах, проїхавши містом у маршрутці.
Поки ж чиновники працюють над удосконаленням нової схеми руху, сьогоднішнє віче може стати першою в історії міста акцією, організатори якої обіцяють вивести людей із допомогою інтеренету. Однак і міські, і обласні чиновники запевняють, що нововведення ніхто відміняти не буде, а тільки удосконалювати.