Мешканцям центральної частини міста не варто надто захоплюватися електрообігрівачами, оскільки будь-коли електромережі старих будинків можуть вийти з ладу через перевантаження. Це загрожує не тільки вимкненням світла, але й пожежею. Адже наразі лише 18 будинків на пл. Ринок мають нові електромережі, придатні для подання напруги 380 В.
- Сьогодні центр Львова завантажений на 95%! Кожен з нас хоче комфорту і вмикає пральку, посудомийку та інші побутові прилади, але старі мережі можуть не витримати такого навантаження. Тому ми впроваджуємо Інвестиційну програму із заміни кабелів, щоб надавати електроенергію вищої напруги 380 В, - розповів "Пошті" Михайло Хаман, начальник Львівських міських електричних мереж ВАТ "Львівобленерго".
За його словами, у рамках цієї програми підприємство провело кабель високої напруги до центру Львова. Та місто не підготувало внутрішньобудинкових мереж до такої напруги, оскільки, попри те, що це передбачала спеціальна міська програма на 2007 - 2008 роки, коштів для цього так і не дали (із запланованих 25 млн виділили лише
2,5 млн грн). Перевести на вищу напругу, згідно з програмою, мали будинки на площі Ринок, вулицях Староєврейській, Братів Рогатинців, Шевській, Краківській, Вірменській, Ставропігійській, Лесі Українки, Друкарській. Та наразі таку розкіш мають лише 18 будинків, причому роботи виконано коштом "Львівобленерго".
Окрім цього, яблуком розбрату між обленерго і містом уже півтора року є виділення земельних ділянок для нових підстанцій, що мають розвантажити електросистему Львова. Зокрема, такі планують побудувати на Цитаделі, на вулиці Лазаренка та в районі Янівського цвинтаря. Вартість такої підстанції 25 - 30 млн грн. Однак проблема в тому, що земельну ділянку можна купити лише з аукціону. Підприємство ж не особливо прагне платити за них гроші, а місто не надто квапиться надавати ділянки безкоштовно. Аргументи обох сторін вражають: обленерго стверджує, що це проблема мешканців, а отже, міста, а в Ратуші натякають, що "Львівобленерго" є приватною структурою і зобов'язане надавати якісні послуги мешканцям.
Схоже на те, що міська влада самоусувається від вирішення нагальної для мешканців проблеми. Дізнатися позицію міських чиновників з приводу цієї проблеми "Пошті" так і не вдалося. Адже Тетяна Семенюк, в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, не знайшла часу поспілкуватися (зауважимо: надавати громадськості інформацію під приводом постійної зайнятості чиновниця відмовляється далеко не вперше). А Володимир Шевчук, заступник міського голови з питань містобудування та інфраструктури ЛМР, який нещодавно обійняв цю посаду, взагалі воліє з журналістам не спілкуватись, адже наразі "вивчає проблеми міста". Вочевидь, для того, щоб погляд вічно заклопотаних чиновників міста зосередився на проблемі старих мереж, потрібна щонайменше пожежа - через несправність старих електромереж. Особливо, коли люди почнуть опалювати приміщення електрообігрівачами через відсутність теплопостачання... Тоді проблему нарешті побачать. Та чи не буде запізно?