Транспортний хаос

У Львові перші дні нового року стали справжнім шоком для пасажирів маршруток, які відтепер курсують із новою нумерацією та за іншими маршрутами.

У Львові перші дні нового року стали справжнім шоком для пасажирів маршруток, які відтепер курсують із новою нумерацією та за іншими маршрутами.

Особливо жахливими були перше і друге січня, коли перевізники свідомо паралізували рух транспорту у Львові, адже на більшості маршрутів працювало лише по кілька машин, а деякі взагалі не виїхали на маршрути! 
Отож, людям, які працювали у перші дні січня, доводилося стояти на зупинках по півтори години чи добиратися пішки. 
 
Так лише першого та другого січня до міського управління транспорту та зв’язку надійшло майже 350 телефонних дзвінків обурених мешканців.  

Як хочу, так і їду!

ДО ТЕМИ

Жваве обговорення нової схеми руху відбувається в інтернеті на сайтах, у соцмережах та на форумах. Приблизно половина звернень зводиться до прохань повернути “стару” маршрутку, до якої просто звикли. Однак є й чимало аргументованих відозв, у яких нарікають на відсутність інформаційних табличок на кінцевих зупинках про зупинку того чи іншого маршруту, через що люди бігають від автобуса до автобуса, розпитуючи, хто куди їде. А ще є чимало скарг на нечитабельність табличок на маршрутках та незручні надписи навскіс, які важко читати, коли потрібно в переліку швидко знайти потрібну вулицю.  

“Ми домовилися з усіма перевізниками, що першого січня проїзд в автобусах буде безплатний. Що зробили певні перевізники: одні з них просто вивели менше машин, ніж має бути на маршруті, інші гласно чи ні не дали вказівку водіям, що це безкоштовний проїзд. Водії гроші не вимагали, але, коли людина платила, назад їх не віддавали. Це залежить від людини”, – визнає міський голова Андрій Садовий.
Щобільше, деякі перевізники проігнорували ухвалу міської ради та нову транспортну мережу як таку, без дозволу самовільно випустивши автобуси зі старою нумерацією та за старими маршрутами. Окрім того, деякі автобуси, які їздять із новою нумерацією, не завжди дотримуються визначеного  маршруту. 
Тому міські чиновники оголосили перевірку роботи автобусних маршрутів. За словами заступника начальника управління транспорту та зв’язку ЛМР Андрія Білоуса, перевірки триватимуть упродовж січня. “Складатимуть відповідні акти про порушення. І далі за результатами актування ставитиметься питання про розірвання угоди з перевізниками”, – зазначив чиновник. Під час перевірок увагу звертатимуть на інтервали руху автобусів, на кількість машин на маршрутах, на дотримання схеми руху та зовнішній вигляд водіїв.  
Унаслідок перевірок вже задокументовані порушення на маршрутах № 12, 21, 30, 33. Працівники управління транспорту далі перевіряють кількість машин на маршрутах та як водії дотримуються схеми руху. Як розповів Андрій Білоус, уже за перші дні дії нової схеми довелось зіткнутись зі свавіллям водіїв, які самотужки обирають, за яким маршрутом їм рухатись. За складеними актами їх планують звільнити. 
“Ми реально мусимо розуміти, що такі великі системи безболісно не міняються. Зараз ми активно працюємо над відгуками та пропозиціями від мешканців та намагаємось усунути недоліки”, – зазначив Андрій Білоус.

ДОВІДКА

В ратуші запевнили, що днями на зупинках громадського транспорту розміщуватимуть кольорові таблички з маршрутами руху міських автобусів. Для кращого розуміння принципів нової транспортної схеми розроблено кольорове зонування міста (місто розділене на вісім транспортних зон). Кожному транспортному району присвоєно окремий колір, відповідно до цієї концепції будуть оформлені таблички на автобусах та знаки на зупинках. За словами Андрія Білоуса, незабаром схему руху громадського транспорту у Львові можна буде побачити на Yandexі, де можна буде отримати інформацію про те, яким маршрутом куди можна дістатись.  

Додаткове поліпшення 

І хоча раніше у міськраді заявляли, що в місті з нового року будуть працювати лише чотири перевізники, в останні дні грудня в ратуші вирішили дати дозвіл на обслуговування додаткових сім автобусних маршрутів компанії “Успіх-БМ”, яка 28 грудня програла тендер. “З цим перевізником укладена тимчасова угода на три місяці. Далі ми вивчатимемо пасажиропотік, і якщо маршрути будуть  популярними серед львів’ян, то на них буде оголошено конкурс”, – каже Андрій Білоус.
Враховуючи те, що міська рада у грудні на прохання мешканців внесла зміни у 14 маршрутів, а в січні додала ще сім нових маршрутів, можна сподіватися, що запропоновану схему вдосконалюватимуть ще не раз. 
“Ми передбачаємо зауваження… вони будуть. У перші місяці достатньо складно нова справа входить в життя, але в цілому я певен, що львів’яни в кінцевому результаті будуть задоволені цією схемою. Сьогодні працюють експерти управління транспорту, кожне зауваження аналізується: чи це дійсно зауваження, яке не було враховане під час громадських слухань, чи це просто побажання. Бо знаєте, деколи люди хочуть, щоб автобус під’їжджав під їх під’їзд. Так не можна організувати. Тому давайте попрацюємо з цією схемою тижні два, потім проаналізуємо і побачимо всі плюси і мінуси. Сьогодні ми маємо резерв транспорту на нашому комунальному підприємстві, якщо буде потреба, будемо вводити ще певні додаткові маршрути”, – так прокоментував перші дні нововведення Андрій Садовий.

ДОВІДКА

Додаткові сім автобусних маршрутів 

47А (радіальний) – к-тр ім. Довженка – просп. Червоної калини – вул. Луганська – вул. Зелена – вул. Джорджа Вашингтона – вул. Пасічна – вул. Личаківська – вул. Підвальна – вул. Торгова – просп. Свободи – пл. Галицька. 

№48 (хордовий) – аеропорт – вул. Любінська – вул. Петлюри – вул. Садова – вул. Кульпарківська – вул. Антоновича – вул. Коновальця – вул. Чупринки – вул. С. Бандери – вул. Коперника.

№49 (хордовий)  – Рясне-2 – вул. Шевченка – вул. Городоцька – приміський вокзал.

№50 (хордовий) – Рясне-2 – вул. Шевченка – вул. Левандівська – вул. Городоцька – вул. С. Бандери – вул. Стефаника – вул. Дж. Дудаєва – просп. Шевченка – вул. Герцена – вул. Івана Франка – вул. Зелена – вул. Студентська – вул. Мечникова – вул. Личаківська – вул. Пасічна – вул. Лисинецька.

№51 (хордовий) – вул. Наукова (кінц. трол. №2) – вул. Кн. Ольги – вул. Володимира Великого – вул. Виговського – вул. Кульчицької – вул. Петлюри – вул. Любінська – вул. Окружна – вул. Кульпарківська – вул. Городоцька – вул. Куліша – вул. Зернова – просп. Чорновола – вул. Замарстинівська – вул. Гетьмана Мазепи – вул. Миколайчука – вул. Щурата.

№1001 (хордовий) – Рясне-1 – кільцева дорога – вул. Городоцька – кінцева зупинка трол. маршруту №3, 10

№1002 (хордовий) – Рясне-1 – кільцева дорога – Сокільники – ТРЦ “Кінг Крос”. 

Реалії та перспективи

За словами Миколи Жука, начальника управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради, нова транспортна мережа ефективна на 65%, однак вже після 10 січня її ефективність має зрости до 85%. Попри те, що нова схема руху громадського транспорту пропрацювала лише чотири дні, у чиновників уже є низка суттєвих зауважень до перевізників. Як розповів Микола Жук, головними проблемами нової схеми є недотримання схеми та графіків руху на багатьох маршрутах, а також виїзд недостатньої кількості автобусів на маршрути.
Упродовж тижня працівники управління транспорту будуть досліджувати, з яким інтервалом руху має курсувати та чи інша маршрутка залежно від пасажиропотоку. Інтервал руху у ранкову та вечірню годину пік не повинен перевищувати 10 хвилин, міжпіковий інтервал становитиме до 15 хвилин, у вечірній час – до 20 хвилин, а після 21.00 інтервал руху маршруток збільшиться до 30 хвилин. Як розповів Андрій Білоус, у найближчому майбутньому на зупинках вивісять вузлові схеми руху транспорту та розклад руху на кожному маршруті.  
Керівники управління транспорту звертаються до всіх львів’ян, яким не байдужа доля громадського транспорту міста, з проханням фіксувати всі виявлені порушення на фото- та відеокамеру і надсилати їх на електронну адресу управління transport@city-adm.lviv.ua. 
За словами Миколи Жука, для повної адаптації нової транспортної системи, зважаючи на досвід європейських країн, потрібно від трьох до шести місяців. 

Потреба звіту від очільника міста 

Фракція НРУ на наступній сесії Львівської облради вимагатиме звіту від міського голови Львова Андрія Садового щодо нової, на думку депутатів, нефахової схеми руху маршруток, інформує прес-служба ЛКО НРУ. “Міський  голова несе особисту відповідальність за всі незручності, які відчули львів’яни від першого січня. Андрій  Садовий анонсував нову транспортну систему як  оптимізацію  маршрутів, а натомість вона виявилась справжнім жахом для мешканців та гостей міста, – кажуть у ЛКО НРУ. – На найважливіших напрямах руху залишено лише один маршрут, а натомість багато зручних  та  звичних для львів’ян маршрутів просто зникли. Відсутність  жодної логіки в новій транспортній системі міста призвела до  того,  що львів’яни змушені витрачати значно більше часу та грошей для доїзду до потрібного місця”.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4996 / 1.66MB / SQL:{query_count}