Вуличної реклами буде менше

У центрі Львова розміщуватимуть лише рекламу у вигляді сіті-лайтів

У ратуші планують найближчим часом розміщувати зовнішню рекламу за новою спеціально розробленою схемою. Так, чиновники хочуть звільнити історичну частину міста від реклами великого формату: замість біл-бордів дозволятимуть лише сіті-лайти. 

“Нині триває розробка перспективних схем розміщення рекламоносіїв, щоб таке розміщення відбувалось за дотриманням єдиних вимог і щоб забезпечити більш комфортні умови для проживання”, – каже Олена Хестанова, начальник відділу міжвідомчих проектів ЛМР.

Зі слів директора КП “Адміністративно технічне управління” Інни Свистун, уже опрацьовано вул. Любінську та вул. Виговського.  Там вже переглянули наявні рекламні щити, щоб визначити, які з них залишаться, а для яких потрібно шукати нові місця. Таку ж роботу починають над вул. Стрийською та вул. Науковою. Наступними будуть вул. Кульпарківська, вул. Кн. Ольги, вул. В. Великого. 

“Ми плануємо, що за два роки на магістральних вулицях міста зовнішня реклама має бути розташована уже за спеціальною схемою”, – каже Інна Свистун. 

ДОВІДКА

***

Львівська міськрада за 11 місяців 2011-го надала 225 дозволів на розміщення реклами. Нині у Львові розміщено 4328 рекламних носіїв. 

***

Із кожним роком на вуличній рекламі місто заробляє все більше. Для порівняння, цього року очікується надходжень на понад 14 млн грн. У 2009-му ця сума становила понад 12 млн грн, а у 2008-му – 10,5 млн грн.  

Після того, як буде пов­ністю готова схема розміщення зовнішньої реклами, вона буде обговорена з рекламними фірмами і лише тоді її затвердять у міській раді. Після чого, власне, і почнеться реалізація цієї схеми. Як запевняють у міськраді, про масовий демонтаж мова не йде, лише у місцях, де реклама перенасичена, буде зменшено кількість рекламних носіїв.

У ратуші, розробляючи схему розміщення реклами, прагнуть запозичити закордонний досвід. “У Європі дуже рідко в центральній частині міст із історичною спадщиною, можна побачити засилля реклами. Проб­лемою є те, що в нас немає розвитку рекламних конструкцій. Зовнішня реклама за кордоном має швидше прикладну функцію, вона розміщується на смітничках, на лавках, на світлофорах, зупинках транспорту, на туалетах. Також рекламу в Європі поєднують із міськими годинниками, тому така реклама має користь для мешканців міст”, – каже Володимир Сколоздра, начальник відділу архітектурно-художнього оформлення міста ЛМР.

За його словами, однією із причин такого хаотичного розміщення реклами є відсутність конкурсу для рекламорозповсюджувачів, другою причиною, чому в нас є проблеми з естетикою рекламоносіїв, на його думку, є те, що часто цією справою займаються всі, окрім художників та архітекторів.    

Рекламним фірмам потрібно тепер думати двічі над місцем розташування біл-бордів та сіті-лайтів, щоб їхні рекламні носії не підпали під демонтаж. Проте, як зазначає Володимир Сколоздра, масовий демонтаж рекламних носіїв неможливий, бо це зменшить прибуток міста. Адже надходження від розміщення зовнішньої реклами до бюд­жету Львова щороку зростають, таким чином сума цьогорічних надходжень на 10% більша, ніж торік.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5195 / 1.56MB / SQL:{query_count}