Повінь повертається?

Львівщину знов може затопити, МНС п'ятий день поспіль оголошує штормове попередження

Львівщину знов може затопити, МНС п'ятий день поспіль оголошує штормове попередження

potop.jpg

Над Львівщиною нависла за­гроза нового підтоплення. За остан­ній тиждень у області кількість опадів подекуди перевищила місячні норми утричі. Натомість схоже на те, що жодних висновків із літньої повені чиновники не зробили і до ймовірного розгулу стихії область знову не готова. До речі, учора перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов ініціюював звільнення голів обласних державних адміністрацій у регіонах, які постраждали від паводка, за неефективність і незадовільні темпи робіт з ліквідації нас­лідків паводка.

У Головному управлінні МНС у Львівській області запевняють, що говорити про нову повінь наразі рано, але вже почали підраховувати збитки обласного паводка. У селі Бережаниця Старосамбір­ського району залишилось без дороги шість житлових будинків, у Бориславі затопило 18 підвалів, у Старому Самборі  житловий будинок пустив тріщину, а у Жовкві вода в будинках подекуди сягнула 70 см. За першими підрахунками, наразі найбільше постраждали Городоцький, Яворів­ський та Старосамбірський райони.

"Понівечено і затоплено півкілометра автодороги Монастирець - Тершаків у Городоцькому районі, - розповідає "Пошті" Віталій Туровцев, працівник прес-центру ГУ МНС у Львівській області. -  Затоплено багато підвалів, а вода й надалі прибуває. Від суботи ми перебуваємо в режимі підвищеної готовності. Особлива небезпека для тих, хто перебуває за кермом, адже видимість через тумани - від 200 до 500 метрів".

Найбільше страждають ті ж райони, що й під час літніх паводків. У селі Гірському Миколаївського району, що най­більше постраждало в липні, протягом минулого тижня вода у підвалах повільно, але постійно прибуває, розповідає сільський голова Володимир Дудич. Люди не встигли усунути наслідків літньої повені, а вже бояться нового підтоплення. Найнебезпечніша для села відсутність дамби. Пісок, що затримував розливи води, люди розтягнули для власних потреб. Через прогалини, які утворились, село й потерпає. У місцевому бюджеті на побудову дамби традиційно немає коштів. А зібрати кошти самотужки селянам не під силу, адже ця проблема хвилює лише мешканців тієї вулиці, яку захищала дамба.

Натомість Олексій Титаренко, начальник управління з надзвичайних ситуацій ЛОДА, запевняє, що рівень води повільно знижується, тому боятися водної стихії вже не варто, й обі­цяє, що з четверга погода покращиться.

"Дощі ще протримаються дві доби, - коментує головний надзвичайник області. -  Другої хвилі опадів теж чекати не варто. Вже сьогодні, 22 вересня, можна спостерігати незначний спад води в підвалах", - сказав він "Пошті".

Заспокійливі прогнози по­ліпшення погоди оптимізму не додають, тим паче, що особливих кроків, аби убезпечитися від води, влада не робить. Відновлювальні роботи у Старосамбірському районі зійшли нанівець після тижневих до­щів, укріплювальні дамби, які є єдиним запобіжним заходом у боротьбі з водними стихіями, так і не втигли відновити. За словами Василя Козака, начальника Львівського обласного виробничого управління водного господарства, сьогодні у Львівській області є 673 кілометри піщаних дамб, ремонту з них потребують 120 кілометрів. Ремонт укріплень за­планували на наступні два роки за умови, що більше таких паводків, як влітку цього року, не буде. Адже піщані дамби встановлюють на десять років з перспективою лише однієї повені. Про спорудження нових дамб поки що взагалі не йдеться...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5140 / 1.56MB / SQL:{query_count}