Що найбільше дратує львів’ян?

Згідно з соцопитуванням, найгірша ситуація у сфері житлово-комунального господарства та медобслуговуванні

Згідно з соцопитуванням, найгірша ситуація у сфері житлово-комунального господарства та медобслуговуванні

Обслуговування будинків та прибудинкових територій, викидання сміття в недозволених місцях, відсутність місць для паркування, хамство водіїв – саме це нині найбільше турбує львів’ян, згідно з результатами соцопитування, яке вчора презентував “Інститут міста” Львівської міськради.

Головне, що прагнули визначити за допомогою опитування – це рівень зміни ситуації Львова в різних сферах життя в кращу чи гіршу сторону. Так, на думку львів’ян, ситуація покращилась щодо водопостачання, освітлення вулиць, прибирання міста та стану доріг. Натомість, найгірша ситуація у сфері ЖКГ та медобслуговуванні. 

Варто зазначити, що лише половина мешканців вважають місто чистим (51%), а 15% – брудним. “75% опитаних задоволені умовами вивезення сміття, – каже Мар’яна Малачівська, керівник Центру вивчення громадської думки Інституту міста. – Тут ми поєднали такі показники, як місце розташування сміттєвого бака, частота вивозу сміття, стан місця для викидання сміття”.  

ДОВІДКА

Аналіз соціологічних даних провів Інститут міста, а опитування здійснювала львівська соціологічна агенція “ФАМА” методом “face to face”. В опитуванні, яке провели у жовтні-листопаді, взяли участь 800 респондентів. 

61% опитаних вважають, що Львів є спокійним містом вночі, а 70% – вдень. Натомість, 62% респондентів почувають себе безпечно у місті вночі, 90% – вдень. Інститут міста порівняв показники щодо безпеки з моніторингом у польському місті Познань. Зі слів Мар’яни Малачівської у питанні безпеки Львів не відстає від Польщі.

На відкрите запитання: “Які проблеми вас турбують?”, городяни, окрім житлово-комунальних проблем, назвали і соціальну сферу. “Щодо соцзахисту, то респонденти зауважили велику кількість безпритульних дітей. Хочу зауважити, що дуже часто нам траплялися проблеми культури, мешканці зазначають, що нині є надзвичайно низьким рівень культури спілкування людей”, – резюмує Мар’яна Малачівська. 

Відповідальність за вирішення соціальних проблем львів’ян покладають на місцеву владу – 31%, свою ж роль у вирішенні міських проблем бачить лише 12% опитуваних. За результатами опитування, львів’яни добровільно допомагати у вирішенні міських проблем не хочуть: майже 90% городян не брали участь у волонтерських заходах протягом останнього року, а 72% опитаних не готові бути волонтерами у майбутньому.  

“Ми хотіли цим дослід­женням подивитися як мешканець інтегрує себе з містом: як споживач чи як учасник. За результатами опитування, городянин  бачить себе лише, як спостерігач та споживач, але не як учасник”. – розповідає Олег Березюк, директор департаменту “Адміністрація міського голови” ЛМР. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4611 / 1.56MB / SQL:{query_count}