На Львівщині горіли торфовища

Понад 200 рятувальників та 16 пожежно-рятувальних автомобілів довелося залучити до гасіння торфовищ у Пустомитівському, Кам’янка-Бузькому, Буському, Бродівському, Яворівському районах та м. Львові. 

Понад 200 рятувальників та 16 пожежно-рятувальних автомобілів довелося залучити до гасіння торфовищ у Пустомитівському, Кам’янка-Бузькому, Буському, Бродівському, Яворівському районах та м. Львові.  

Загальна площа загоряння становила понад вісім гектарів. 
Як наголошує прес-центр ГУ МНС України у Львівській області, у більшості випадків причиною торф’яних пожеж є людська необережність та злочинне недбальство. Для гасіння пожеж такого походження потрібне залучення великих людських та матеріальних ресурсів. Існує проблема водопостачання, адже джерело, як правило, розташоване на значній відстані від осередку займання, окрім того, запасів води у природних водоймах недостатньо. 
Додає проблем і те, що торф має здатність залягати на глибині до десяти метрів від поверхні землі, а отже, горіння може тривати, не привертаючи до себе уваги, впродовж тривалого часу. Зміни температурних режимів не впливають на процес горіння, як і атмосферні опади. Торф може горіти в усіх напрямках, незалежно від напрямку і сили вітру. Торф’яні пожежі небезпечні раптовими проривами вогню з-під землі, причому температура в товщі торфу, охопленого пожежею, іноді перевищує тисячу градусів за Цельсієм, тож вода, яка потрапляє на зону горіння, випаровується, не встигаючи досягнути самого вогню. Відповідно, для ліквідації торф’яної пожежі необхідно дуже багато води. Також у процесі вигорання під землею утворюються пустоти і провали, що становлять значну небезпеку для людей і домашньої худоби. 
Головне управління Міністерства з надзвичайних ситуацій України у Львівській області спільно з головами сільських, селищних та районних рад проводить відповідну роз’яснювальну роботу серед населення про небезпеку спалювання сухої трави, жнивних залишків та сміття на територіях торфополів, адже саме вони в більшості випадків стають причиною займання. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9049 / 1.54MB / SQL:{query_count}