Таємний підряд

"Пошті" вдалося ознайомитися із текстом конфіденційного договору генпідряду на будівництво стадіону

"Пошті" вдалося ознайомитися із текстом конфіденційного договору генпідряду на будівництво стадіону

stad.jpg 

Розмови про те, що у Ратуші ось-ось, з дня на день мають підписати угоду на будівництво стадіону, тривають вже від кінця серпня. Та остаточну дату "Х" щоразу переносять. Міська рада досі не має ані конкретного інвестора, ані чіткої схеми, за якою він вкладатиме свої гроші у будівництво львівської спортивної арени. Єдине більш-менш конкретне напрацювання, яким наразі може похвалитися міська влада, - це проект договору генерального підряду, який мають підписати не пізніше 10 жовтня, адже вже 15-го, згідно із заявами міських посадовців, мали б розпочатися будівельні роботи.

"Пошті" вдалося ознайомитися із текстом цього документа. З'ясувалося, що "типовий договір про генпідряд", як охарактеризував його Олег Засадний, начальник департаменту Євро-2012, містить кілька цікавих істотних умов.

Передусім будівництво стадіону фінансуватимуть з міського бюджету, адже стороною в договорі є управління капітального будівництва Львівської міської ради, і саме воно зобов'язується оплачувати всі роботи. Про участь у будівництві потенційних інвесторів у договорі жодного слова. Генпідрядником же виступить не анонсована раніше австрійська компанія "Alpine Bau GmbH ", а українське ТзОВ "Альпіне Україна". У Ратуші цей нюанс пояснюють вимогами українського законодавства, за якими іноземній компанії дуже складно отримати ліцензії на будівництво в Україні. Зазвичай у таких випадках компанія створює дочірнє підприємство, через яке й провадить усі справи в нашій країні. Тому австрійська "Альпіна" й створила ТзОВ "Альпіне Україна" і, згідно з даними Єдиного державного реєстру, є його єдиним засновником. Однак тут є одне "але" - статутний фонд товариства становить 174 528 гривень (!), і лише в цих межах у разі невиконання договору й нестиме відповідальність австрійська компанія. У департаменті Євро-2012 запевняють, що боятися цього не варто, адже з  "Alpine Bau GmbH" буде підписано гаран­тійний договір. За логікою, гарантійні зобов'язання є сенс підписувати разом із договором підряду, адже навіщо австрійцям постфактум брати на себе додаткові обов'язки. Проте наразі навіть проекту гарантійного договору не існує...

Іншим суперечливим моментом є терміни будівництва стадіону. Розпочатися роботи мають не пізніше 31 жовтня цього року, а закінчитися... 30 листопада 2011 року. І це при тому, що, згідно з вимогами УЄФА, стадіон має бути завершено більш ніж на рік раніше - до літа 2010 року! Вартість же будівництва стадіону у проекті договору не вказана, проте джерела, наближені до інвестора, назвали "Пошті" суму 670 мільйонів гривень. До слова, невизначеність суми в договорі є доволі дивною, з огляду на те, що в додатках до нього вже є вся розрахована проектно-кошторисна документація. А цифру 670 млн грн затвердила державна експертиза.

У договорі також нічого не сказано про субпідрядників. Нагадаємо, раніше міський голова Львова та керівництво департаменту Євро обіцяли, що будуватимуть стадіон лише українські фірми. І це мало бути передбачено в договорі генпідряду.

Ще однією цікавою умовою, прописаною у проекті договору, є... конфіденційність його тексту та будь-яких матеріалів, інформації та відомостей, з ним пов'язаних! Видається, що договір на будівництво такого суспільно важливого об'єкта, як стадіон, апріорі не може бути закритим для громад­ськості.

Коли саме підпишуть договір, у Ратуші прогнозувати не беруться. Зрештою, там наразі не можуть розповісти й про схему залучення інвестора. За словами депутатів, існує щонайменше три варіанти: стадіон будує сам інвестор, який за це отримує об'єкт в оренду на кілька років; Львів продає землю в різних частинах міста під інвестиційні проекти до Євро і за рахунок цих коштів сам будує стадіон; третім варіантом є та ж таки "Альпіна", переговори з якою щодо її можливої ролі не лише як генпідрядника, але і як інвестора, ще тривають: в обмін на львівську землю довкола стадіону компанія погоджується побудувати стадіон, а тоді вже на своїй землі довкола стадіону - ще й інфраструктуру.

Та підписання договору про генпідряд суттєво обмежить простір для діяльності інших, ніж "Альпіна", потенційних інветорів. А їх, за словами Олега Засадного, наразі хоч греблю гати - щонайменше 8. Що­правда, назв компаній поки що не оголошують. Зважаючи на це, депутати міськради, які мають погодити проект договору, взагалі виступають проти його підписання.

 "Договір генерального підряду укладати взагалі не потрібно. Треба просто купити в "Альпіни" проект і поетапно укладати договори на ті чи інші роботи. Можливо, ми зараз знайдемо інвестора, який сам захоче будувати. А якщо зараз укладемо договір з "Альбіною", то обмежимо себе", - сказав "Пошті" Володимир Гірняк, депутат міської ради.

Більшість аргументів депутатів є цілком логічна, якби не "але". За інформацією "Пошти", інтереси потенційних інвесторів лобіюють певні депутати... Та жодних конкретних пропозицій щодо інвесторів публічно ніхто не озвучує. Тож незрозумілим залишається, коли і в який спосіб пропонують народні обранці визначати потенційних інвесторів. Сьогоднішні ігри депутатів нагадують торішні кулуарні перемовини з інвесторами представників виконавчої влади міста.

Ще одним каменем спотикання на складному шляху Львова до Євро може стати проект стадіону, численні зауваження до якого висловили представники архітектурно-містобудівної ради Мінрегіонбуду. Переважно вони стосуються шляхів евакуації зі ста­діону, розміщення паркінгу, кількості туалетів та буфетів тощо. Проблемою є і те, що Генеральний план міста не передбачає перспективи функціонування стадіону після чемпіонату. При таких зауваженнях важко прогнозувати, як швидко погодить Львівська ОДА проект майбутнього стадіону. А останнє слово саме за нею...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5294 / 1.59MB / SQL:{query_count}